Upgrade GPU do starší sestavy (do 10tis)

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod FredyC 27. 8. 2016 21:12

Aktuální konfigurace:
ASUS P8Z77-M
Intel Core i5-3470 - 3.2GHz
DDR3 8GB 1333Mhz
Radeon x1950 Pro

Jedná se o "starší" nepoužívanou sestavu, kterou bych chtěl znovu zprovoznit na novější hry jelikož notebook už některé z nich nezvládá a nový kvůli tomu kupovat nechci. Myslíte, že výměna grafiky bude dostačující nebo už je to na dnešní poměry "šrot"?
FredyC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Timmy12 27. 8. 2016 22:29

Nejdůležitější parametry jsou zdroj, skřín + chlazení a rozpočet ;)
1)Ryzen 7 3700x + Grandis 2 , CROSSHAIR VI HERO , MSI GTX 1080 gaming X, 32GB DDR4
2)i5-3470 + Freezer i11, GIGABYTE H77M-D3H , MSI GTX 1050 Ti 4GB OC, 16GB DDR3
3)T100TAM-DK014B
Timmy12
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 27. 8. 2016 23:28

Deska i procesor ještě poslouží. RAM je slabá ,i s kartou do vitriny. Chybí info o zdroji jeho stáří a case. Jak uvádí nade mnou.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 28. 8. 2016 07:38

Na rychlosti RAM celkem nezáleží, co máš za PSU? Case? Rozlišení,hry a detaily? Ivy Bridge ještě postačí.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod FredyC 28. 8. 2016 07:39

Case je Midi Fractal Design Define R4 - Black Pearl. Jsou v ní 4 velký větráky, značku nevím, přinesl mi je tehdy KineCZek, který to sestavoval.

Zdroj Seasonic 430HB Active PFC F3, nebyl kupovaný nový, byl z předchozí sestavy, takže stáří možná i 5 let.

RAM slabá znamená, že jí je málo nebo typově špatná? Jsem z teď trochu vypadl jelikož 3 roky jedu na notesu tak mě hardware moc nezajímal.

A s tou grafikou jsem to popletl, ta x1950 mi tu leží a myslel jsem, že to je ona. Nicméně uvnitř je GTX 280. Ještě se chystám vyzkoušet jak na tom pojede něco novějšího, ale nedávám tomu moc naděje.
FredyC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 8. 2016 09:13

Dej do toho více paměti s novou 1060. Accelero možná zůstane. Pokud chceš, montáž zajistím. :))
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 28. 8. 2016 10:05

myšleno aspoň 8GB RAM
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FredyC 28. 8. 2016 10:47

Vsak jsem psal, ze 8GB tam je...
FredyC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 28. 8. 2016 11:40

Sry 2x8, a pokud budeš kupovat tak víc než 1333
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FredyC 28. 8. 2016 13:57

KineCZek píše:Dej do toho více paměti s novou 1060. Accelero možná zůstane. Pokud chceš, montáž zajistím. :))


Doporucil bys nejaky konkretni model? Kdyz vyhledam 1060, tak to vyrabi snad skoro kazdy a jeste v ruznych variantach :)

Ohledne te pameti, uz zase moc nevim jak je to tam se vzajemnou kompatibilitou tech modulu. Kdyz dam treba DDR4, nebudou to ty starsi brzdit? Nebo i ta frekvence by se mela shodovat ne?
FredyC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 28. 8. 2016 15:28

Jde o to co deska podporuje takže asi DDR3 a paměti by měly být stejné. Tudíž nepotřebné prodat.Nebo jen přikoupit tu samou.
Kartu nevím, podle desky bych šel do AMD, Kin píše 1060, se rozhodni sám.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 8. 2016 17:08

DDR4 tam urcite nedas - pokud se tedy bavime o instalaci bez kladiva.

1060 podle konkretniho modelu Accelera. Vim ze mas ted GTX2xx, tam zalezi co mas za Accelero a co mas na nem nasazene, pripadne pokud nohy z VR kitu, tak i na tom, zda zustal "plochy" montazni plat s dirami a nejake distance. Z hlavy si to uz nepamatuji, par let to uz totiz bude, co jsem u Tebe byl.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FredyC 28. 8. 2016 21:10

Tusim, ze jsi si to tenkrat i fotil, ackoliv nevim jestli i tu kartu. Kazdopadne tu mam jeste tu fakturu z koupe a je tam Accelero Xtreme Plus II a k tomu Cooler VR Heatsink 2. Zitra kdyztak nafotim a dam sem.

polda píše:Kartu nevím, podle desky bych šel do AMD, Kin píše 1060, se rozhodni sám.

Ja nejak nemam duveru v AMD, chapu ze se to meni a chvili je treba lepsi to a jindy zase nVidia, ale radsi zustanu verny tomu co znam.
FredyC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 29. 8. 2016 15:06

U 1060? To spíš vezmi nejlevnější 6GB variantu která vůbec bude k dispozici..
dustojnikhummer
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků