PC na účetnictví , 5tis kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod liltic 5. 10. 2016 18:38

Zdravím,
dostal jsem požadavek na sestavení dalšího stroje, tak se obracím zase na Vás :)

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: neřeší se, ale at to není Boeing :)

UCEL PORIZENI SESTAVY: 99% účetnictví + tisk (viz. níže)

FINANCNI LIMIT: okolo 5 tis. kč (asi ?)

OPERACNI SYSTEM: není třeba

SESTAVITE SI PC SAMI? ano

BUDETE TAKTOVAT? ne

MONITOR + JEHO ROZLISENI? máme lcd 19'' :D

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? skříň (s dvd mechanikou a vyřešenou komunikací s tiskárnou)

Potřebuji sestavit PC kde pojede pouze účetní program (velmi nenáročný), z kterého je nutné tisknout přes starou jehličkovou tiskárnu (tuším Epson LQ 300). Problém je v tom, že tiskárna má pouze LPT konektor, tudíš se muzí ještě nějak zajistit komunikace. Hledal jsem jestli existuje nějaká redukce apod. Redukce jsem nějaké našel, avšak špatné ohlasy. Dále mě napadla nějaká karta do pci, dále jsem nehledal.. Nechám zde zkušenější ať vyberou vhodnou variantu. Co mě tak napadá, na kapacitě HDD nezáleží.

Budu rád za každou pomoc a sestavy :) díky
liltic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 1stein 5. 10. 2016 18:58

liltic píše:Potřebuji sestavit PC kde pojede pouze účetní program (velmi nenáročný), z kterého je nutné tisknout přes starou jehličkovou tiskárnu (tuším Epson LQ 300). Problém je v tom, že tiskárna má pouze LPT konektor, tudíš se muzí ještě nějak zajistit komunikace.

na doskach je vacsinou LPT konektor, netreba redukciu.
Problem vidim skor s OS.
1stein
Junior

Odeslat příspěvekod liltic 5. 10. 2016 19:05

aha, já už jsem si myslel že se na desky nedává, aspoň o problém méně :) OS, není třeba, bude tam XP kvůli ovladačům.. bez internetu :)
liltic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod omualo 5. 10. 2016 19:10

Na deskach konektor byva casto, ale chtelo by ho vyvest ven - https://www.czc.cz/premiumcord-lpt-port/68387/produkt

Jeste k dotazu - co vse by na tom melo jet a pod jakym systemem. Ono by teoreticky slo postavit neco i na freedos. S timhle rozpoctem bych se sel mrknout na bazarovky, ty myvaji LPT uz vyvedeny a pouzitelna sunka se da sehnat do 2k.

edit: aha, XP, to bych opravdu resil bazarovkou
omualo
Junior

Odeslat příspěvekod liltic 5. 10. 2016 19:15

no bazarovkou, já chtěl taky použít nějaké komponenty co bych našel doma. Avšak kupující si stojí za tím, že komponenty chce nové, kvůli záruce, životnosti.. :) takže celý pc nový :) jinak cena 5 tis. není pevná, samozřejmě čím méně, tím lépe :)
liltic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod omualo 5. 10. 2016 19:21

U noveho HW bude problem hlavne v tom, jestli to bude mit vubec ovladace na XP.
omualo
Junior

Odeslat příspěvekod liltic 5. 10. 2016 19:37

To mě nenapadlo,avšak se systémem kupovat nechce.
liltic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod omualo 5. 10. 2016 22:17

Neco jsem dohromady splacal (+-7k):
https://www.czc.cz/180030,157884,105972 ... 68387/kody
Jestli to pojede s XP opravdu netusim.

Levnejsi desky vetsinou LPT port nemaji vubec, navic jsem koukal i aby to melo VGA (netusim, jake zobrazovadlo k tomu bude), 4GB se pod 32b systemem ani cele nevyuziji, SSD bych na XP radeji necpal a kdyz je rozdil mezi 1TG a 500GB plotnou 100-200, tak jsem hodil terak.
omualo
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 5. 10. 2016 22:32

Na novej hardware fakt nedostaneš XPčka. Vidím to na bazar nějakýho Optiplexu s Core2Duo
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod liltic 5. 10. 2016 22:44

No divam se, ze ovladace by mely jet i na win 7. Takze asi vyreseno. Pockam jeste na jine navrhy a zitra objednam. Celkem to specha :) zatim diky
liltic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod liltic 6. 10. 2016 21:34

Nikdo další návrh ? pojede to teda pod těma Win7
liltic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krysta 6. 10. 2016 22:07

Nechápu, jestli vyžaduješ XP, nebo teda i 7. Možná by stálo za to, pokud trváš na novém se kouknout i u AMD, v tvém případě by byly zastaralé chipsety výhodou.
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod liltic 7. 10. 2016 10:27

Rozhodnuto pro win 7, jestli amd ci intel to je fuk
liltic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lubokubo76 7. 10. 2016 11:43

Toto ozaj nechápem. Zadarmo to nechceš? PC niečo stojí. Ak XP, tak zrejme platforma AM1 a ani tam sa do 5000 Kč veľmi nevojdeš. Buď 10.000 Kč (nech nie je aj case z papiera), alebo ako tu niekto písal - bazarový core2 a tam máš skoro naisto LPT port. U Haswellu a vyššie neverím, že tam port bude
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod Vít Staníček 7. 10. 2016 12:54

Zkusil bych se mrknout po repasech, jsou velice levné, na tento účel bohatě dostačují a LPT port určitě mít budou.
http://www.levnapc.cz/repasovane-pocitace.html

IMHO bohatě dostačující: http://www.levnapc.cz/pocitac-hp-dc5700 ... e2duo.html
Vít Staníček
Junior

Další stránka