PC+monitor+OS-hry,CAD,multimedia-25000Kc

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod GSwilen 21. 10. 2016 21:25

POŽADAVEK (NE)HLUČNOSTI: Startující Boeing
ÚČEL POŘÍZENÍ SESTAVY: Hry, CAD (Autodesk Inventor, Solid Edge), běžná činnost (internet, filmy, hudba...)
FINANČNÍ LIMIT: 25000Kč (max +3000 když to bude mít smysl)
OPERAČNÍ SYSTÉM: Nemám, započítat do ceny. Má někdo zkušenosti s tímhle? http://aukro.cz/windows-10-professional-licencni-kod-32-64-bit-i6570333165.html
SESTAVÍTE SI PC SAMI: Nechám si sestavit.
BUDETE TAKTOVAT: Maximálně s vaší podporou.
MONITOR: Zahrnout do ceny. S výběrem si nechám poradit.
DALŠÍ POŽADAVKY: SSD, DVD mechanika, síťová karta, bluetooth

CAD - žádné profesionální využití, ale PC by to měl bez větších problémů zvládat
Předem všem děkuji za návrhy.
GSwilen
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 10. 2016 15:27

25.550,- Kc za sestavu v solidni kvalite, s rozumnym vykonem a se sitovou kartou.

Ovsem mechaniku a bluetooth si dokoupis z dalsi vyplaty. Stejne jako system.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasar 22. 10. 2016 15:51

Dotaz na licenci směřuje ke zkušenostem s prodejcem, nebo právního hlediska? Po právní stránce lze prodávat a kupovat nepoužívané OEM licence na základě výnosu Soudního dvora Evropské unie C-128/11, ve kterém stanovil právní precedent.
Sasar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 22. 10. 2016 16:14

To už rovnou můžete dát cracknutý Windows 7 a upgradovat, vyjde to nastejno.
Navíc na eBay jsou ty licence o dost levnější a ušetříte za překupníka.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GSwilen 22. 10. 2016 16:40

KineCZek - Díky za návrh sestavy
Systém - Právní hledisko mě tady moc netrápí, měl jsem spíše na mysli, jak je to s funkčností. Zda OS vůbec půjde bez problémů nainstalovat a jak je to s aktualizacemi. Dávat 3000Kč za krabicovou verzi nebo koupit klíč za 300Kč je dost velký rozdíl a jestli vše funguje, jak má, nevidím důvod platit 3000.
BLIzZard--cz - Myslíte přes tohle?: https://www.microsoft.com/cs-cz/accessi ... s10upgrade
Mechanika - Tady nevidím žádné velké rozdíly, stačí koupit nějaká za 370Kč?
GSwilen
Junior

Odeslat příspěvekod Sasar 22. 10. 2016 16:59

V instalaci není problém. Když jsem prodával odkoupené licence dodávaných jako součásti počítače (Autocont, Triline, Dell), určených k likvidaci, tak jsem přidával návod s podrobným postupem pro reaktivaci, obal pro DvD = krabičku s odlepeným licenčním štítkem, originální média pro obnovu a jedno médium s instalátorem s nejlevnějším USB diskem - reklamním předmětem ve tvaru klíče, které si nechávám dělat s potiskem pro své zákazníky. Na Vánoce Santu. Samozřejmě s přiloženým účetním dokladem - fakturou.

Zákazník nainstaloval systém z příslušného média (mohl si vybrat) a provedl aktivaci systému podle návodu s limitem 30 dnů od instalace. Postup číslo 1. Automatické aktivace - spuštění průvodce "Aktivace online", nebo postup číslo 2. možnost aktivovat pomocí telefonu na čísle 225 990 844 a postupovat podle pokynů. Vygeneruje se aktivační ID, které se zadá do polí a tím je proces ukončen.

Aktuálně žádné další licence Windows 7 Pro k prodeji nemám, zbývají mi 4 standardní oem balení Windows 7 Ultimate 64 bit (kompletní balení - štítek, lisované médium, příručka, návod a aktualizované médium na USB).
Sasar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 22. 10. 2016 17:31

GSwilen píše:KineCZek - Díky za návrh sestavy
Systém - Právní hledisko mě tady moc netrápí, měl jsem spíše na mysli, jak je to s funkčností. Zda OS vůbec půjde bez problémů nainstalovat a jak je to s aktualizacemi. Dávat 3000Kč za krabicovou verzi nebo koupit klíč za 300Kč je dost velký rozdíl a jestli vše funguje, jak má, nevidím důvod platit 3000.
BLIzZard--cz - Myslíte přes tohle?: https://www.microsoft.com/cs-cz/accessi ... s10upgrade
Mechanika - Tady nevidím žádné velké rozdíly, stačí koupit nějaká za 370Kč?


Dostaneš fakturu,klíč a odkaz kde stažení ze stránek MS.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 10. 2016 13:08

Mechaniku ... LG starsich typu zpomalovaly boot, nove LG jsem nezkousel. Mechaniky v podstate neosazuji jiz nekolik roku, sam mechaniku v masine nemam temer deset let. Kdyz nekdo mermo moci chce vyhodit 400, osadim mu LiteOn.

Tz pokud chces muj tip na mechaniku: https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514507U09J1XS2RKC
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GSwilen 25. 10. 2016 14:53

Ještě jedna otázka: Vyplatí se kupovat MSI GTX 1060 ARMOR 3G OC před MSI GTX 1060 6G OC?
GSwilen
Junior

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 25. 10. 2016 14:56

3GB nebrat
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 10. 2016 18:00

3GB nebrat, kdyz muzes mit 6GB. (!)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GSwilen 30. 10. 2016 19:26

Tak ještě trochu bych potřeboval poradit.
1) Na začátku jsem se špatně vyjádřil - potřebuju Wi-Fi síťovou kartu. Můžete mi doporučit tuhle? Má i bluetooth, tak to jsou dvě mouchy jednou ranou.
https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400870UG0002XPT
2) A ještě jsem přemýšlel o grafice, jestli by nebyla nejlepší volbou RX 480 4GB (je za stejnou cenu jako GTX 1060 3GB). Očekávám, že PC vydrží bez upgradu aspoň 5 let, a proto mi přijde lepší z důvodu lepší podpory DX12 a Vulkanu. Jinak jak by to bylo se zdrojem při použití této karty?
3) Jaká kabeláž je ještě potřeba dokoupit na sestavení (např. zapojení ventilátorů...)?
Díky
GSwilen
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků