PRACOVNÍ PC - ARCHICAD, CINEMA 4D, RENDER - 40 - 50 tis.

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod francesccco 12. 11. 2016 23:44

Dobrý den,

chtěl bych poprosit o pomoc při výběru sestavy. Jsem architekt a přecházím z MacBook Pro na PC. PC sestava by měla být primárně na programy: ARCHICAD, CINEMA 4D, RENDER SOFTWARE - CORONA RENDER a V-RAY, PHOTOSHOP, ILLUSTRATOR, INDESIGN.

HLUČNOST - LN-ULN

ÚČEL - 95% PRÁCE - SW - ARCHICAD, CINEMA 4D, CORONA RENDER a V-RAY, PHOTOSHOP, ILLUSTRATOR

FINANČNÍ LIMIT - 50 tis. Kč

OS - WINDOWS

SESTAVÍM SI PC SÁM - NE - POŽADUJI ZÁRUKU

BUDU TAKTOVAT - NEVÍM ALE SPÍŠ NE - CHTĚL BYCH ABY SESTAVA PÁR LET VYDRŽEL

MONITOR - POUŽÍVÁM DVA LED MONITORY 22" A 27"

PERIFERIE - BEZ PERIFÉRIÍ

Děkuji za návrhy
francesccco
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod alfah4ns 13. 11. 2016 10:05

nevim no, ty Cegra stránky jsou nějaké divné...
"výkonostní střed" a macbook air s lowend CPU - ve stejném zařazení, jako stolní i5?
"vysoký výkon" a lowend grafika quadro K620?

Kuknul bych na stránky graphisoftu:
http://helpcenter.graphisoft.com/techno ... -products/
Přímo pro archicad jako takový vypadá, že má smysl jít do K1200, tje taková nižší střední třída K2200 jen pro modelování vypadá, že nebude využita adekvátně k její ceně. Nevím, jak ty další SW.

Pokud chceš hotové PC se zárukou na celek, nabízí se přímo hotové workstationy od HP, Dell, Lenovo, Fujitsu, s tím, že bys vybral něco dle doporučení k HW.
Intel 4+ jader, 16+GB RAM (s možností dalšího rozšíření na 32), quadro K1200, SSD.
U těchto hotových sestav počítej s poměrně velkou hlučností.

Alternativou je pak některý z dodavatelů PC do firem, jako třeba Autocont, kde lze nakonfigurovat jejich "wks" sestavu (Integra 7050) a mají i možnost servisu u tebe na místě. Nabízí ale možnost Fractal Define R5 bedny, která má odhlučnění. Na úrovni zdejších LN to nebude, ULN ani náhodou, ale pořad tišší, než profi wks HP, Dell, atd.

Standardní záruky ve všech případech by měly být 3 roky.

A samozřejmě, můžeš mít záruku klasicky jen na komponenty (3, 5, i více let, dle konkrétní komponenty), to není vlastní stavbou provedenou ať už tebou, či někým odsud, nijak dotčeno. Dosáhneš i na ULN, ale jen za cenu výměny chladiče GPU, která nesmí být od HP, jinak bude "křičet", že nemá dost otáček (které s lepším chladičem samo nebudou třeba)...
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod francesccco 13. 11. 2016 11:06

Děkuji za návrhy. Koukal jsem se na navržené sestavy a vypadají zajímavě. Celkem dost se zaměřuji na renderovani, což by chtělo asi silnější procesor. Kolik by bylo ptřeba zainvestovat, aby sestava obsahovala vicejádrový procesor 6-12 jader a byla celkově optimalizovaná?
francesccco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sasar 13. 11. 2016 11:34

@alfah4ns Na pracovní stanice Autocont Integra se automaticky vztahuje 4 roční záruka. První rok s on-site v ceně, pro celkové krytí je nezbytné záruku dokoupit, avšak náhradní díl se poskytuje zasláním na místo určení do 24hodin a další 3 roky po záruce identické náhradní díly.

@francesccco V případě pracovních stanice Dell a HP nelze zasahovat do chlazení, ztrácíte záruku a samo o sobě není zaměnitelné. Pracovní stanice Autocont (ale také kancelářské Office Pro) a SuperWorkstation od Supermicro dodávám 15 let svým zákazníkům. Chlazení není problém zaměnit za tišší, nebo účinnější, pokud je potřeba - Firepro (Sapphire), Quadro (PNY). V pracovní stanici HP nevyměníte ani chladič procesoru (LGA2011/2011-3), neboť základna současně chladí i napájení a bios by nedovolil snížit otáčky. Musel byste hledat (existují) drahé bloky pro napájení bez kolize s chladičem a nesmíte socket přetížit (690g, s fixací 970g), protože deska nedisponuje pevností pro těžké chladiče a snadno byste jí zlomil. Dále byste musel nezbytně vyměnit napájecí zdroj a upravit schéma napájení, které není kompatibilní s běžným ATX konektorem (12 - 12V-D, 20 GND, 24 12V-D - viz. přiložená výsledná úprava pro standardní zdroje).Grafické karty HP se vybavují samočistícím režimem, který změní chod ventilátoru a navýší otáčky nad maximální provozní limit. Standardně Dell i HP s kartami Quadro k1200 (low profile) točí ventilátor 4500rpm s teplotou 80 - 83°C. PNY a Sapphire patří k tišším. Volba bude na vás. S pracovními stanicemi Dell/HP si zaplatíte a můžete zapomenout na pozáruční servis, podporu (např.: nekompatibilita s novým disky, omezení PCIe), změnu chlazení (konektory jsou dva cha-pwm a cpu-pwm 5pin). Bez enormních nákladů z toho LN sestavu nikdy neuděláte, nemluvě o ztrátě záruky. Zbývá kompromisní stanice Autocont Integra, popř. Supermicro SuperWorkstation, nebo to celé svěřit někomu dalšímu a zapomenout na rychlý servis s dostupnými náhradními díly. Žádný stavitel vám nebude garantovat náhradní díly a držet nedotknutelné zásoby.
Přílohy
Z420-uprava napajeni.jpg
Upravená redukce napájení pracovní stanice HP Z400 po selhání originálního zdroje Delta Electronics DSP-475CB-1 A (HP 468930-001).
Sasar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod izziliash 13. 11. 2016 14:11

Já bych jen dodal, z mého pohledu projektanta, také pracuji v archicadu a rendruji, že nemá smysl zaměřovat PC sestavu zrovna pro archicad, který není na HW náročný. Spíš bych sestavu směřoval na 3D render programy, v kterých rendruješ. Osobně bych Cinemu vypustil, taky jsem v ní dělal ale nepřijde mi ideální zrovna pro tohle. Doporučuji Artlantis, k archicadu super.
izziliash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod francesccco 13. 11. 2016 23:57

Přesně tak, radši bych to směřoval na sestavu s výkoným procesorem - více jáder kvůli renderování. Bohužel co se tak dívám, tak mi navržený rozpočet nebude stačit.
francesccco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 14. 11. 2016 17:03

Příklady nabídky Profi 2 D grafika (nemám s firmou nic společného):
http://www.x-computers.eu/configurations/compose/43
http://www.x-computers.eu/s/sluzby/cenik-zaruka
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 11. 2016 17:18

40-50 tisic neni na ty pozadavky zaruk zadna castka. Zaruky drzet umim, spare parts take, ale ceny lezi jinde. Kdo opravdu potrebuje, pochopi a zaplati. Kdo o tom jen mluvi, jde jinam. Ale jinde (k tem zarukam) nedostanes LN a ULN. To se dost vylucuje.

Nemam problem navrhnout sestavu primo na miru, ale za tyhle penize to bude na urovni "bezna slozena ticha sestava" ... zadne super trooper zaruky typu spare parts nebo NBD necekej, to bys musel zaplatit.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod borekz 14. 11. 2016 19:32

Já bych si to sestavil sám a záruku bych nahradil finanční rezervou na případnou výměnu (nicméně i komponenty jdou reklamovat ve slušném obchodě) a řešil bych zálohování dat.
Pokud bych to měl pro osobní potřebu (i profi), tak mi stačila sestava za cca 20 tisíc (Skylake 6700, 16 GB RAM a běžná herní grafika).
Případně bych si takové "levné" sestavy pořídil dvě a renderoval bych na obou současně. Aspoň bych měl nějakou zálohu, protože pravděpodobně neodejdou obě najednou. https://www.vray.com/vray_for_sketchup/manual/distributed_rendering_in_vray_for_sketchup.shtml
borekz
Junior

Odeslat příspěvekod grndl 14. 11. 2016 20:04

Dvě sestavy = dvě licence = se skladbou programů, co byla navržena cca 200k navíc jen za soft :-D


Jinak bych se též zaměřil na hrubý procesorový výkon, protože ten se při renderování nedá dohnat a jedině tam člověk ocení, když je něco dvakrát rychleji.
Profi grafiku jsem naopak nikdy neocenil, vždycky mi líp fungovala aktuální "herní" generace. Profi byly dobré jen z toho důvodu, že málo žraly a mívaly víc vram a samozřejmě 10bit výstup. Ale tohle všechno umí současné polarisky (včetně těch 10bit, tuším).

Obecně bych si nechal udělat normální "herní" pc, vzal 8GB RXku a zbytek narval do procesoru s hodně slušným chladičem klasické konstrukce - žádnýho vodníka.

Jinak bych počkal po novém roce, ZENy vypadají, že na renderování budou fajn a když ne, tak by konečně měly bejt hexacory od intelu s cenama pro lidi.

A záruky... ty bych při koupi neřešil,maximálně zkusil vybrat běžné komponenty s prodlouženou zárukou. Co odejde, to se koupí. Pokud to bude z klasických spotřebních komponent, tím snadněji se to pak nahradí a opravu zvládne každý fanoušek/garážista nebo za nějaký poplatek expresně obchod, kde se to koupilo/nechalo sestavit. Není nic horšího, než atyp a závislost na jednom dodavateli/řešení.
grndl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 11. 2016 20:48

Tak tak, pokud není nutnost koupit letos, kvůli účetnictví, tak bych počkal na AMD.

Buď vzít AMD a nebo bude muset Intel reagovat.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Pro každého tazatele -> http://www.hash.cz/inferno/otazky.html

DELID na přáni. Více SZ.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod borekz 14. 11. 2016 21:27

@grndl: Ve stránce, kterou odkazuje můj příspěvek, je jasně uvededeno, že jedna licence V-Ray platí pro 10 PC v případě paralelního renderingu. Widle stojí kolem tří tisíc.
borekz
Junior

Odeslat příspěvekod francesccco 15. 11. 2016 11:34

Pánové děkuji za rady. Na PC nějak extra nespěchám, a pokud by byla zaručena nějaká opravdu jistá výhoda, tak bych klidně počkal až po novém roce. Budget bohužel musím držet na této úrovni. A pokud bych slevil z požadavku na záruku a hlučnost, tak jaký nejlepší možný počítač by bylo možno sestavit. Určitě bych chtěl jít do grafiky Quadra K1200 nebo K2200, RAM min. 16GB, a zbytek co nejvíc investovat do procesoru.
francesccco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sasar 15. 11. 2016 14:10

Nedoporučoval bych slevit na spolehlivosti, do které patří ovladače i bios. Takový bios dokáže v blízké budoucnosti pořádně zkomplikovat život. Vzdálená i blízká minulost budiž bolestným důkazem. Jedny z nejhorších biosů najdeš u MSI. To jsou špatné desky s polofunkčním biosem. Pořádně nefunguje nic, jen přetaktování zvládají. Poslední potvoru MSI X99A Workstation nevyjímaje. Polofunkční teaming, nelogické zapojení PCIe slotů a komponent (pomalé PCH) bios nezvládá PCR0,1,3,5, PCRe24, 26, 31 příkazy a zapomenout můžeš na integrovanou autorizaci (TFS, PLM, DAS, SGE a další systémy, které se používají u pracovních stanic). Tabu jsou integrované pole a jednotnou autorizací (PCR5,8,PCRe31). Správu a úrovně správu pro jistotu bios nepodporuje vůbec. Ano, dobře vypadá, umí nastavit otáčky a spolupracuje s grafickou kartou. S přetaktování vše, co nabízí a zbytek zoufalost. Za nižší cenu zvládne kdejaký Asus, Gigabyte a Supermicro.
Sasar
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků