[15.000,-] Multimediální PC do menšího prostoru

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod motley 30. 11. 2016 21:43

petr s píše:Se síťovým kabelem počítám.
Ta WiFi s BT mne zajímá jen s ohledem na na klávesnici a myš. Sám teď musím sedět u pc do 3-5 m s plně nabitými baterkami jinak mi přestává spolehlivě fungovat. Mám takový ten malý USB dongel set do 500,- Kč.

-- 30. 11. 2016 20:55 --

Co jinak tento zdroj?
https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514000400000038HI

Periferie přes BT určitě ne pokud to není vyloženě nutnost, měl jsem několik BT myší k notebookům a čas od času se to vždycky rozesralo, tak jsem musel smazat párování, znovu spárovat atd., prostě otrava.

Já mám k HTPC klávesnici s touchpadem Logitech K400. Co se dosahu týče, je potřeba to vyzkoušet tam kde to chceš používat, různý druhy periferií v tomhle ohledu různě fungujou.

To vybraný PicoPSU je OK, to že máš koupit originál jsem myslel spíš tak, aby se neobjednávalo "něco" na eBay. Netvrdím, že to, že se to u nás smí prodávat je nějaká záruka kvality, ale číňan na ebay nemusí dodržovat vůbec nic.

Pokud jde o adaptér, potřebuješ nějakej s rozměrem konektoru 5.5x2.5mm

https://www.czc.cz/5.5%202.5/napajeni-ntb/hledat
motley
Junior

Odeslat příspěvekod petr s 30. 11. 2016 22:01

A co napětí a proud? Já si nejsem právě jist.
petr s
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 1. 12. 2016 00:03

Jak koukám na ceny za ty kombinace PICO zdroje, proč ne za tu cenu Seasonic SSP-350 GT 350W Gold. Necelých 1400. Ale možná i ten SS z původního PC. Já vím, část zdroje mimo vyzáří teplo jinde... Ale jaká je účinnost těch dvou měničů je otázka.
Pokud se dá ta skříň CM Elite 110 v prostoru 30x30x30+4 na tenkou zpředu zkrácenou poličku, pod kterou může zezadu dopředu proudit vzduch k přednímu nasávacímu ventilátoru, zároveň ke straně, aby mohla nasávat případná grafika, dalo by se to uchladit. Vzadu by měla být štěrbina pro volné proudění vzduchu zespodu a nahoru.
- - -
Kolega Pico vyzkoušel pro desku Celeron se zdrojem od Avacom: https://www.tsbohemia.cz/avacom-nabijec ... 0wod2rYFRw
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 1. 12. 2016 19:12

Přidám ještě AMD úvahu, bohužel teoretickou. Do skříně mATX
SilentiumPC Brutus Q20 (950,-);
MB ASRock A88M-G/3.1 - AMD A88X (1900,-); CPU FAN1 a Chasis je 4pin;
CPU AMD Kaveri A10-7800 (2650,-); interní GK R7;
RAM Kit 2x4, Kingston 8GB KIT DDR3 2133MHz CL11 HyperX Savage (1900,-);
Chladič PWM Akasa Nero LX 2 AK-CC4016EP01 (850,-);
Sečteno za 8250,- bez zdroje, disků, OS, dalších větráků.
Pro ten prostor bych poničil skříň vygravírováním dvou otvorů pro 2x120mm větráky na přední stranu.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod petr s 1. 12. 2016 19:59

Já jsem si zatím udělal první nástřel co by se mi líbilo pokud bych šel do toho PICO zdroje, ale ještě nejsem rozhodnut. Není tam ještě vše a v pár věcech se budu zde ještě radit. Například kde si pořídit Win 10.
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... MT0135DK01
petr s
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 12. 2016 13:02

A co vzít semi pasivní Seasonic TFX 350W + u někoho nechat vytisknout ATX -> TFX záslepku.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr s 4. 12. 2016 15:13

Tenhle typ zdroje neznám.

Ještě jsem něco pohledal na netu a našel jsem tuhle skříň LIAN-LI PC-Q07, ale koukám, že než jsem to sem stačil napsat tak už není. Navíc má totiž možnost tam dát mechaniku, ale nevím zda má volnou jednu pozici pro PCI-E.

Tak nějak jsem se rozhodl, že Case tedy nepůjde do zavřené skřínky, ale jen do poličky takže nebude taková pravděpodobnost, že to uvařím..

A i ten standardní zdroj jsem úplně nezavrhl a tak ještě koukám ještě jednou na zde nabízený nízko profilový větrák https://www.czc.cz/noctua-nh-l9i/118390/produkt a chtěl bych ještě jeden názor co se dá od něj čekat a zda bude opravdu stačit.
petr s
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 4. 12. 2016 15:21

petr s píše:A i ten standardní zdroj jsem úplně nezavrhl a tak ještě koukám ještě jednou na zde nabízený nízko profilový větrák https://www.czc.cz/noctua-nh-l9i/118390/produkt a chtěl bych ještě jeden názor co se dá od něj čekat a zda bude opravdu stačit.

Stačit na co? Podle údajů Noctuy zvládne procesory s TDP do 95W.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr s 4. 12. 2016 15:33

Píší do 65W. Víc asi ani osazovat nebudu. V tom tedy problém asi nebude.
Teď jen zda je tam ten prostor, ale budu věřit, že je postačující.
petr s
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 4. 12. 2016 15:53

petr s píše:Píší do 65W.

Píší do 95W (za specifikovaných podmínek a ne u všech typů jader).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 4. 12. 2016 19:49

Co ten ventilátor Akasa uvedený nahoře, neofukoval by RAMku, chipset a kaskádu lépe?
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod petr s 5. 12. 2016 09:35

Aby pak nevznikl prostorový problém, přeci jen je o něco větší. Vyřazovat ho z možných komponent, ale ještě nebudu dokud to neprozkoumám.

PS: Chtěl jsem odpovědět už včera večer, ale nešlo se mi přihlásit.
petr s
Junior

Odeslat příspěvekod petr s 6. 12. 2016 22:18

Tak jsem ještě pohledal na internetu co nejmenší case s mITX kam by se vešla i mechanika a standardní napájení. Ustoupil jsem od uzavřené skříňky a tedy i od hloubky case do 30 cm, protože celá polička bez dvířek až po zeď má 40 cm a tak jsem našel Fractal Design Core 500, kde se vejde standardní ATX zdroj a fan na procesoru má nad sebou dostatek prostoru. Je však pravda, že už nebudu mít žádnou rezervu pro zapojení kabelů ze zadu skříně a to pak mohu použít i současnou skříň Thermaltake VF6000BWS LANBOX Lite a tak se na konci ještě ptám na další alternativy komponent, které by šlo využít, když se do staré skříně vejde mATX deska.

Zde je výsledek:
Fractal Design Core 500
ARCTIC F12 Silent
ASRock H110M-ITX/ac
Intel Core i3-6100T
ARCTIC Freezer i11
be quiet! Pure Power 9 300W
Kingston 8GB 2133MHz DDR4 CL15 (KVR21N15S8/8)
Kingston SSDNow V300 240GB (SV300S37A/240G)

K vybraným komponentám mám ještě dotazy.
1/ Jaká jiný zdroj, když doporučovaný Be Quiet! Pure Power L8-300W z DS se už doprodává. Nejlépe už modulární zapojení kabelů a hloubka max. do 150 mm pokud bych to chtěl do té skříně Fractal kde nebude tolik prostoru pro nevyužité kabílky.
2/ Jakou jinou vhodnou desku, ale tentokráte již mATX se socketem 1151 do stávající case. Rád už bych novější intel procesory Skylake a další PCI se můžou hodit.
3/ Jaký pak, ale použít větrák na procesor pokud v současné case mám mezi procesorem a zdrojem, který má výšku 85 mm, jen 10 cm.
petr s
Junior

Odeslat příspěvekod petr s 8. 12. 2016 15:04

Tak si odpovím na 2. otázku sám. Jako mATX variantu budu vybírat z těchto ASRocků https://www.czc.cz/zakladni-desky-pro-k ... 2025190=t1 Nějaký problém, který si případně pohlídat?

Alternativa ke zdroji ještě nevím, ale co ten větrák do výšky 10 cm? Existuje nějaká schůdná, tichá a cenově stejná alternativa nebo si pak budu muset připlácet za nízko profilový jako zde zmíněný Noctua NH-L9i či Akasa Nero LX 2?
petr s
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků