Herní PC do 19 000 Kč, Classic

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod lukaspanek5 3. 12. 2016 16:43

Ahoj! Chci se zeptat, co si myslíte o této sestavě: https://www.czc.cz/178264,184216,189340 ... 46754/kody

Vybíral jsem součástky tak do 18 000 Kč, ale nakonec jsem to trochu přešvihl. Vlastně to bude můj první PC, který není od nějaké firmy, takže jsem součástky vybíral poprvé ;)

Když tak mi dejte pár rad a nebo nabídněte jiný komponent :)

Díky moc, Lukáš
lukaspanek5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 12. 2016 17:21

Pravdla!
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 3. 12. 2016 17:45

Vidím tam obrovský fail, stará slabá 750 Ti za 3,7k.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukaspanek5 3. 12. 2016 18:19

Blizzarde tak co by jsi nabídl? Je problém, že mám VHAčkovej monitor a nic jako DVI ani HDMI přístup nemá. A kvůli tomu si nechci kupovat nový monitor.

-- 3. 12. 2016 19:51 --

Takže... Slabá grafika a teď se koukám do nedoporučených zdrojů... VS jsou prý nekvalitní... Tím pádem, utáhl by mi tento zdroj: https://www.czc.cz/corsair-cx-builder-s ... 69/produkt sestavu? Nebo kdyžtak kolik Wattový je potřeba?
lukaspanek5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 3. 12. 2016 19:40

Lukasipanku, doplň dotaz podle pravidel, jinak se už brzy nic nedovíš. A že je to potřeba, dovědět se, jak nemrhat penězi.
PRAVIDLA ZDE K PŘEČTENÍ
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod lukaspanek5 3. 12. 2016 19:52

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: Je mi úplně jedno, jak bude nahlas
UCEL PORIZENI SESTAVY: Hraní her, natáčení a někdy nějaká grafická tvorba

FINANCNI LIMIT: 18 000 Kč +/-

OPERACNI SYSTEM: Mám Windows 10 Home edici

SESTAVITE SI PC SAMI: Ne, v CZC nabízejí sestavení zdarma

BUDETE TAKTOVAT: Možná ano, možná ne... Ale Grafická karta, kterou jsem si vybral, taktování podporuje, i5ka podporuje Turbo režim


MONITOR + JEHO ROZLISENI: Monitor již mám, 1080p, ale bohužel se starým VGA portem, je to 24 palcový LG monitor

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN: Holou skříň + věci ze seznamu uvedený výše


Snad to bude stačit ;) A jak myslíš to mrhání peněz? Proto se Vás tady také ptám, jestli je to dobrá sestava a co nahradit...
lukaspanek5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pointops 3. 12. 2016 20:18

Jaké hry chceš hrát (pokud nějaké konkrétní máš), v jaké kvalitě natáčíš a v čem stříháš, v čem kreslíš a jestli tě z toho něco živí. Aby nedošlo k mrhání peněz, tohle by chtělo doplnit.

Důležitá otázka: musí to být k Vánocům, anebo lze počkat třeba do konce ledna? Mě by teda zajímal i přesný typ - produktové číslo toho monitoru, ale to k tvojemu dotazu potřeba není :) Co máš dneska, nešlo by z toho použít třeba pevný disk a GK (do února jen)?
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod lukaspanek5 3. 12. 2016 20:38

Hale... Jsem klasickej Minecraftovej hráč... :D Ale plánuju určitě rozjet nějaké věci jako Firewatch, Rocket League, GTA atd. Chtěl bych natáčet ve 1080p60fps... Ke grafice používám programy od Adobe, stejně jako Premiere PRO, ve kterém stříhám a Audition pro zvuk. A neživí mně to... To v žádném případě... Tenhle PC, na kterém jsem, utáhne těžko Minecraft v 60fps na 720p :D K Vánocům to být nemusí... Může to být klidně začátkem ledna, ale konec mi přijde už trochu pozdě... Klidně ti řeknu produktové, jen nevím kde ho najít. GK určitě použít nepůjde, disk možná... GPU je stará GeForce 315, 512MB. Ale taky tenhle PC je z roku 2010, přesněji zakoupenej 24.10.2010. Tady je odkaz na to, co bych tak přibližně chtěl... https://www.czc.cz/178264,184216,189340 ... 15970/kody

Vážně mi jde jen o to, nějak ten seznam poupravit...
lukaspanek5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pointops 3. 12. 2016 22:00

Doporučená sestava za 19-20k je tady viewtopic.php?p=7951855#p7951855. Jakmile se proklikneš až do eshopu, uvidíš aktuální cenu - nyní je o 800 Kč vyšší, tzn. cca o 1100 dražší, než by být touhle dobou měla.

Provokace s bílou deskou za 15.109,- a tvojí bednou. Grafickou kartu z Bazoše, třeba Sapphire Radeon R9 280 3GB za 2800,- a jsi na rozpočtu. Stávající HDD ponechat.

ALE(*)

Fakt počkej do ledna, neprohloupíš. Ten svůj současný seznam si vytiskni do PDF a schovej, za dva měsíce bude zdrojem velmi dobrého pocitu! BTW v grafických kartách nejsi omezen jen D-SUB /VGA/, ale můžou mít i DVI-I a pak redukci. DVI-D ovšem ne.


* = cokoliv ve větě před "ale" se nepočítá
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod lukaspanek5 3. 12. 2016 22:26

Ok, hale díky :) Já si teda počkám do ledna a mrknu na další grafiku s DVI-I... Můžeš mi prosím nějakou vybrat a poslat i redukci? Už jsem to jednou zkoušel, takže pro jistotu :D

-- 3. 12. 2016 23:44 --

Trochu jsme to upravil... https://www.czc.cz/178264,184216,189340 ... 91551/kody Je v této sestavě vše kompatibilní? :)
lukaspanek5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pointops 4. 12. 2016 22:12

Nemá to cenu teď řešit.
Obrázek
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 12. 2016 22:26

Osobne to vidim spise na unor. Ted ve druhe puli podzima totiz vylezly ceny absolutne vseho. Kdyz to vezmu trosicku mimo zdejsi tema, tak i "hloupa" skrin Fractal R5 sla na Alfe nahoru z rijnovych 2.699,- Kc na nynejsich 3.499,- Kc (!). Tim vice zaboli, kdyz se na to clovek prestane divat jako na "700 na sestave za 30.000", ale jako na temer tretinovy narust ceny konkretniho produktu.

BTW zrovna u R5 ma treba Alza jeste stare skladove zasoby, viz: https://www.alza.cz/fractal-design-defi ... 47.htm?o=3 ... a to jeste v listopadu patrila s touhle stejnou cenou ke drazsim prodejcum.

- - -

Je to realne tak, ze CZC mel zasoby toho, Alza onoho, Bohemka hentoho, Mironet neceho jineho ... ale vse co bylo nakoupeno za stare ceny, se pred vanoci bohuzel vyprodalo. A prosincovy velkoobchodni nakup je leckdy vyssi, nez rijnovy maloobchodni prodej.

Bohuzel je to tak a muze za to jak politicky vyvoj ve svete, tak (na nej mj reagujici) kurz USD, v mensi mire i vyvoj kurzu CZK. (A trochu take vyssi marze CZ prodejcu, ale ta se na vyslednem narustu cen podili v mnohem mensi mire, nez si vetsina z Vas ctenaru mysli.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pointops 5. 12. 2016 00:39

Děkuji za insight. R5 nyní v UK za 3050,- ovšem cenový graf ukazuje, že se v tom vaří nějaké voodoo, co třeba loni nebylo. http://pricespy.co.uk/product.php?pu=2898282

Zároveň musím přiznat, že těch 3000,- za 480 GB UV400 bylo jen na jednom obchodě, ostatní byli o cca 250,- dražší; pro efekt jsem to zatajil. Kupovat GK koncem ledna z bazaru než teď novou, o tom žádná.

Opakovaně se mi osvědčilo, řečeno s Karfíkem: "měsíc a půl po CESu, měsíc a půl po CESu, měsíc a půl po CESu". Tedy v tebou zpřesněném termínu.
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 12. 2016 01:05

Malí "garážoví" prodejci často mají delší dobu neaktualizované ceny, nulovou skladovou zásobu ... člověk něco objedná a stejně to nedostane buď vůbec, nebo ne za tu cenu.

Insight: objednal jsem xeon s deskou na Bohemce, neaktualizovaná cena. Dostal jsem oboje přesně za tu cenu z objednávky. -834 Kč "marže" jen na těch dvou produktech. Ale dali mi to.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pointops 5. 12. 2016 01:23

disk byl z CZC, a co je nejlepší, jakou museli mít radost, když jsem si jej nevyzvedl a stornoval v době, kdy už byl v nabídce za 3500 :) Což zase hezky zapadá to toho, cos napsal o příspěvek dříve.
p\o.
pointops
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků