LN, HTPC-3D/Bluray, TV, část HW, 7-9k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mrak 9. 12. 2016 11:51

Ahoj, tak je čas, ačkoliv docela pozdě, trochu se mi to prodraží kvůli Vánocům, ale to jest moje blbost, sehnat HW do HTPC. Cenově bych to chtěl řešit nějakou rozumnou nepřemrštěnou cestou, neboť mi přijde lepší koupit vyhovující a za pár let obměnit dle aktuálnosti.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: LN bude stačit. Sestava bude pod TV cca 2-2,5m daleko a vzhledem k výkonu by neměla moc hřát.


UCEL PORIZENI SESTAVY: Sestava bude sloužit na HTPC, poběží na ní v pozadí Win 7 home x64, ještě nevím, jestli budu dělat upgrade, protože primárně bude běžet KODI. Proč Win? Protože požadavek je přehrávání ORIGINÁLNÍCH disků Blu-ray, včetně 3D. (Což je na linuxu slušně krkolomné) Tím se dostávám k tomu, že si KODI nastavím, aby mi BR přehrávalo pomocí PowerDVD, případně alternativy, co jsem zatím testoval a zvládají originální disky. Ale nebude to až tak příliš časté, většina filmů apod. bude ze síťového úložiště. Dále je možné, že si i nastavím stream her po síti díky steamu. To by ale výkon brát nemělo skoro žádný. A ovládání bude díky dálkovému ovladači a FLIRC-SE IR čidlu, které mám interní a budu bastlit a zadělávat do skříně. A ještě bych chtěl připojit TV, kabel natažený mám, ze společné antény, ale v tomto segmentu nemám žádnou zkušenost.. Bylo by fajn mít interní kartu, ale jestli máte dobré zkušenosti s nějakou usb verzí tuneru, nechám se ukecat (přeci jen interní dost zvyšuje cenu).

FINANCNI LIMIT: 7-9k?

OPERACNI SYSTEM - Vlastní, Win 7 home premium x64

SESTAVITE SI PC SAMI? Ano i nastavím.

BUDETE TAKTOVAT? Ne, zbytečné.

MONITOR + JEHO ROZLISENI? Netřeba, plasmová TV FHD Panasonic p42st60, jestli se nepletu (nejsem doma).

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? Jen HW. Již mám Fractal Design Node 605, interní Blu-ray mechaniku Samsung SN-506BB/BEBE, SSD disk Samsung 840 series 120GB, interní FLIRC-SE.

Jak jsem sepsal nahoře, skříň mám, SSD mám, mechaniku a IR přijímač mám. Potřebuju desku, CPU, zdroj, RAM.
Vycházel bych ze sestavy za 7k, kde jsem nechal základ:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_27PZ013FVF0118BC013BXG0137WM01
Nevím, jak je to s tichostí chladiče? Jsem ochotnej si na cpu chladič značně připlatit a s Noctuou, například, zkušenosti mám docela dlouho. Dále zdroj takový mám vyzkoušený, není extra hlučný, ale tichý taky ne a o nemožnosti odpojit zbytečné kabely ani nemluvě, je nějaká vhodná alternativa za přijatelnou cenu? CPU bych nechal, dle informací Intelu splňuje, co potřebuju a výkon dostatečný, nebo se mýlím? RAM stačí s přehledem.
Ale deska bude oříšek. Existuje nějaká v přijatelné ceně, kterou lze zapnout ze stavu S4/S5 díky interně připojenému USB (FLIRC-SE podporuje zapnutí, pokud to podporuje deska, já si mohl oveřit při testování akorát stav S3)? Pokud ne, tak stačí S3, to už tolik žrát nebude. Beztak si myslím, že to asi ani moc často vypínat nebudu, ale ocenil bych to. To jsem totiž moc nedohledal. :-/ A samozřejmě mATX kvůli mechanice.
A TV tuner interní/externí, to si nechám poradit. Ideál, aby byla i KODI podpora, ale to by snad mělo být bez problémů. Nebylo by špatné nahrávání, ale to je asi spíš SW řešení, co už si budu ladit sám.
Čímž mi teda vychází cena cca 7-9k za těch pár věcí, pokud poradíte alternativy dle požadavků? Sice HW mi rukama projde, ale rozhodně ne tolik, co Vám. Limit bych zvýšil, ale jen v případě, že by se to opravdu vyplatilo. A ideál czc či alza, díky pobočce a rychlosti dodání, ale košíky házejte na alfě, já si to vyhledám.

Klidně se ptejte. Určo jsem na něco zapomněl O:-)
Naposledy upravil Mrak dne 9. 12. 2016 12:56, celkově upraveno 1
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod borekz 9. 12. 2016 12:15

Já bych ty BD přece jen zkusil zprovoznit na Linuxu, protože Windows v HTPC je za trest. Ten IR přijímač umí zapnout vypnuté PC ? Jestli ne, jde spíchnout přijímač za 50 Kč z Arduinem Tiny, který má 6 I/O linek. Dvě linky jsou použité pro USB, jedna se použije pro IR přijímač, jedna pro zapnutí PC (zapojí se místo tlačítka do MB), další linka se může použít pro vstup původního tlačítka a ještě zbyde volná linka třeba pro přídavnou indikační diodu. K většímu Arduinu v podobné ceně jde připojit i display.
Zajímá mě, kam se v té skříni umístí senzor IR, protože přední panel nevypadá průhledně. Budeš do panelu vrtat díru ?
DVBT2 tuner do PCIe je v obou českých e-shopech předražený, takže buďto USB nebo koupit v zahraničí (v Německu jde sehnat výrazně levněji tuner TBS).
Kdybys už neměl drahou skříň, volil bych raději hotové přístroje: Samsung BD-H8500 (jen DVBT1) nebo Mut@nt HD51 s Enigmou a BD přehrávač zvlášť.
borekz
Junior

Odeslat příspěvekod Mrak 9. 12. 2016 12:55

Já vím, že je to za trest, ale pokud je to jen systém v pozadí, tak to tolik neruší. Ono zprovoznění těch BD na Linuxu je mnohem komplikovanější a jistota taky nic moc. :-/ Jinak bych to tak udělal. Nejen kvůli tomu, že je rychlejší. Umí, je to v popisu "Requires power to USB when off (in S4/S5 State), see motherboard specification for support of this feature"
Akorát mi došlo, že jsem to špatně popsal, jsem měl napsat, že potřebuju napájený interní usb port i po vypnutí, aby to fungovalo, nahoře jsem napsal krkolomně.
Jo jo, budu bastlit, mám zatím jen promyšlené a uvidím, jak mi to půjde. Největší problém je se sháněním krycího sklíčka pro vyvrtanou zdířku, bych nečekal takovou maličkost..
Právě, ty tunery jsou drahé, proto se ptám. Koukal jsem na nějakej, co byl fajn, ale 2500 mi přijde zbytečné, pokud to jde levněji, protože sledování TV kanálů je taky spíš jednou za sto let, ale je.
No, já právě si chci pěkně přizpůsobit k obrazu svému, u hotových je to často o kompromisech a páč z toho chci udělat univerzál i na příjem streamingu her, tak si to rád sestavím. Baví mi to :-) Dost dlouho si čtu všechny možné články, názory, diskuze, návody atd. :-) A to ještě možná k tomu přidám i emulaci starých konzolí apod. NES atd. Ale to uvidím.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod borekz 9. 12. 2016 13:35

Krycím sklíčkem myslíš světlovod, jaký mají na http://www.conrad.cz/svetlovody.c0212811 ? Vypadají šikovně, ale nejsem z Prahy a poštovné bude násobně dražší než světlovod za 19 Kč.
Pokud plánuješ nahrávat TV jednou za sto let, tak nemá cenu shánět tuner a pak to ještě nastavovat. (aspoň tady má Windows výhodu). Stejně externí ani interní tunery nemají parametry tunerů ve značkových TV přijímačích.
borekz
Junior

Odeslat příspěvekod Mrak 9. 12. 2016 13:39

Vidíš, pod tímhle mi to nenapadlo. Díky, pohledám :-)
Nahrávat i čučet jednou za sto, proto asi by stačil obyč USB, já právě rád tu "čistotu" vše ve skříni, proto mi napadl i ten interní (před x lety jich bylo milion a teď prd). Ale páč by byl tuner vzadu, tak je to šumák. :-)
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 10. 12. 2016 00:12

Tak jsem ještě hledal a znovu čučel do manuálu k desce a ejhle, ono podpora zapnutí pomocí USB je. Tak tím asi vyřešeno. Požadavek na odpojitelné kabely jsem zjistil, že byl zcela mimo realitu, taky jsem se blb mohl podívat dřív. Tak teď už řeším jen, jestli připlatit, značně, za jinej chladič cpu? A pak ten TV (usb/pci/-e) tuner..

//edit
Asi risknu Aver TV Volar HD a uvidím, v nejhorším vrátím. A CPU chladič uvidím. Když nebude vyhovovat, vyměním.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků