LN, 40.000,- Hry

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bravetos 10. 1. 2017 14:55

Dobrý den,
Omlouvám se za již několikátý thread ohledně herního PC do 40k. Mám ale trošku specifičtější požadavky než ostatní.
Požadavky:
- Aspoň LN ( velice se mi zamlouvají skříně typu Fractal Design R5 apod. )
- Účel sestavy: Především hry, onlinovky, občas náročnější a novější hra. občasný streaming. Vše FullHD
- Finanční limit: Rád bych se vešel do 40.000 korun
- OS: základní Windows 10 ( nemám )
- Sestavení PC: sestavím si PC sám. Je tu tolik informací ohledně odladění LN, ULN počítačů, že to dokážu snad sám a kdyžtak se s Vámi poradím. Nechci přijít o to uspokojení při sestavování nového PC :)
- Budete taktovat: Troufám si říci, že časem ano.
- Monitor: Vše pojede na 1x Benq XL2411z a 1x Benq RL2455. 144Hz využiji při hraní CS:GO především.
- Kupuji pouze skříň bez periferií. Na jednom monitoru běží většinou hra, na druhém koukám na stream a mám zbytek ( email, chrome s okny apod. )

Podobné téma jsem zakládal v říjnu/listopadu a pak se rozhodl počkat, co ukáží AMD se svým ZENem a Intel se svým Kaby Lake. Nuže nyní je toto téma aktuální a rozhodl jsem se pro Kaby Lake ( už nemůžu dál čekat na AMD ).
Mám zájem o kvalitnější procesor a nepotřebuji tak moc výkonnou graf. kartu. Pokud rozjedu dnešní hry na max detaily při FullHD na 60fps stabilně, bohatě mi to stačí. V oku jsem měl kombinaci i7-7700k + GX 1060 6Gb s tím, že do budoucna bych měnil pouze grafiku až by nestačila na něco, co opravdu budu chtít. Poslední rok používám notebook s kombinací i7-4720HQ + GTX 960M 4Gb a nemám moc problém s např. 1 monitor CS:GO a druhý monitor stream, ale náročnější hra + stream už nejede.
Pročítal jsem toto fórum 2 dny a mám představu o tom, co bych chtěl, ale mám pár dotazů a připomínek:
- Kombinace Kaby lake procesorů a Zákl. desek Z170, B150 fungují, nebo je potřeba řada Z270, B250?
- Nárůst výkonu 7700k mi nepřijde tak razantní od 7600k, ale při streamování poznám rozdíl více vláken?
- Prosím o vysvětlení rozdílu mezi disky Kingston typ KC a typ UV.. já v tom vidím pouze cenový rozdíl..

Děkuji předem za odpověď a případně návrh na PC.
bravetos
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 1. 2017 15:08

LN na hry s i7 7700k, vcetne systemu ... to moc na vyskakovani nebude. Rozdily v SSD jsem popisoval nekolikrat, ve vlakne o vyberu SSD jsou take zmineny. Na deskach 2xx neni overena regulace ventilatoru, v 1xx zase nerozjedes procesor out of box.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FisttX 10. 1. 2017 15:10

1. dotaz - Ano, kaby na SkyLake deskách funguje, ale vyžaduje to update BIOSu.
2. dotaz - Rozdíl je tak 7%, vyplatí se to, protože cena je stejná a CPU lze co jsem četl nataktovat více. Zanedlouho si to budu moci vyzkoušet ;)

Návrh hodím za chvíli.
FisttX
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 1. 2017 15:12

Kupovat 1060 + i7 je obrovsky nerozum. Kolik virtualu nebo databazi Ti tam pojede? A jak casto budes strihat videa? Nula, nikdy? Pak jednoznacne 1070 + i5k. Stream hrani bych volil pres ShadowPlay. Naroky na procesor temer nula a kvalita pro "pi.cá.ní CéTéček" dostacuje vic nez bohate.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bravetos 10. 1. 2017 15:19

To KineCZek:
Nedokážu ti odpovědět, na mě je to moc složitá otázka. Já jsem se pouze dočetl, že pro streamování videa v 60FPS, fullHD, je procesor dost vytížený a doporučuje se více vláken. Pokud toto zvládne i5, nebráním se tomu. To je vše co vím. Stříhám videa jen rekreačně a max fullHD. Procesor out of box nevím co znamená. Jsem laik, co se všechno info dočetl tady. Děkuji.

To FisttX:
1. Děkuji, update BIOSu nebude nic složitého předpokládám.
2. 7% rozdíl bez OC spolu s 50% rozdílem v ceně mi už přijde nevýhodné.
Děkuji.

-- 10. 1. 2017 16:22 --

KineCZek já budu streamovat pouze přes OBS. Shadowplay je pro mě nepoužitelný nástroj. Málo možností nastavení. Streamovat nebudu pouze CS:GO, ale i jiné novější hry. Tak podle nálady, kdybych to měl říct blbě.
bravetos
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 1. 2017 15:27

Ono take zalezi, jakou grafickou kartu doporucujici ma. BTW mezi 30 a 60 fps ... ano, je rozdil. Ale drtiva vetsina filmu ma >30. A divaji se na to vsichni.

Update biosu neprovedes bez adekvatniho, tj podporovaneho, CPU. Rozhodne jej neprovedes s nepodporovanym CPU.

// ten stream Te zivi?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bravetos 10. 1. 2017 15:36

Doporučující má GTX 1070. Stream mě neživí a živit nebude. Je to jen nápad na koníček, který mě v rámci ušetření peněz klidně přejde. S updatem BIOSu tedy budu muset požádat někoho z Vás o pomoc, pokud bude update potřeba.
bravetos
Junior

Odeslat příspěvekod FisttX 10. 1. 2017 15:49

Udělal jsem hned několik návrhů této sestavy. I5-7600K je dle mého názoru naprosto dostačující, protože hry si nevemou více než 4 jádra a render videa si s tím také postačí. Jen bude pomalejší, než s 7700(K).
=40.911 Kč

Define R5 se bohužel do rozpočtu nevešla :-(
Máš tam I5-7600K, GTX1070 STRIX, 240GB SSD - bohužel bez MLC, Z270 základovku, 2x8GB 2666MHz RAMky, 1000GB HDD disk, tiché chlazení Noctua a skříň Define S s prosklenou bočnicí.

Pokud opravdu chceš I7, rozmlouvat ti to nebudu, ale pak bych se rozloučil s taktováním...
Tady jsem si dal i záležet na tom, aby ten PC byl menší a to myslím, že se mi povedlo... PC za tyto peníze může být výkonný a zároveň i celkem skladný.

= 41.137Kč

Tady v té máš I7-7700 (s procesorem Core i7-7700 by byl rychlejší render videa, ale I5 úplně stačí, navíc v OC doženeš výkon 7700), desku B250 MORTAR, grafiku GTX1070 tentokrát od MSI, 2x 8GB RAM DDR4 2666MHz, 240GB SSD + 1TB HDD, 550W zdroj Corsair - modulární kabeláž, chladič Scythe Mugen a malou PC skříň Fractal Design Define Mini C.
FisttX
Junior

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 10. 1. 2017 15:55

"Hry si nevemou více než 4 jádra". Opravdu?
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bravetos 10. 1. 2017 16:00

To FisttX:
A ty malé skříně od Fractalu dokážou nechat proudit vzduch tak jako ta velká? Mám nějak spojeno, že čím více se bude vše zahřívat, tím více pojedou větráky a bude PC hlučnější. Nepotřebuju aby bylo PC malé skladné a hezké, koukat na něj nepotřebuju. Kin psal že si není jistý regulácí otáček u těch 2xx desek, tak nějak mi rozum říká, že mu mám věřit..
bravetos
Junior

Odeslat příspěvekod FisttX 10. 1. 2017 16:02

Kolikrát neumí využít ani 4 ;-) Na hraní 4c/4t procesor úplně stačí. A nejlepší jsou hry, které nevyužijí ani celou grafiku, třeba jen polovinu a jsou hodně náročné :-D
FisttX
Junior

Odeslat příspěvekod bravetos 10. 1. 2017 16:03

Nejsou tam ani přidané větráky apod. Já ti nevím, asi počkám na nabídku někoho jiného.
Každopádně děkuji.
bravetos
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 1. 2017 16:10

Ani jednu sestavu bych si (z vicero duvodu) nevybral. Ani jedna neni adekvatne chlazena, abych ji ohodnotil alespon jako classic. LN s i7 a 1070 vcetne Windows za 40 nepujde, to jsem vedel uz v prvnim prispevku.

Treba kombinace i5 7600k + 1060 by sla v LN se systemem do rozpoctu s prehledem, ale to nevidim jako stroj pro hry + stream.

- - -

44.331,- Kc

... je to bez systemu, prozatim muzes treba nainstalovat bez cisla a provozovat zkusebni verzi. 30 dnu je to zcela legalni, do te doby prijde dalsi vyplata. Po odladeni pujde o LN sestavu. Kdyz osadis i5 7600k, dokonce se skoro vejdes do limitu:

41.132,- Kc

Rozdil v cene sestav jako celku je necelych 8% ... kdyz to vezmu takhle, asi bych do te i7 sel. Par her uz vice nez 4 vlakna vyuzit dovede. Ne snad, ze by jich bylo mnoho, pricemz nez jich bude takovych vetsina, dalsich par (mym odhadem 3-5) let to potrva. I tak ale rozdil celkove ceny neni na tech ~40k bolestivy tak moc. (Jasne, u sestav za 35, nebo za 25 tisic, pripadne pokud bys chtel ULN ... tam uz bych mluvil jinak.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FisttX 10. 1. 2017 16:12

Bravetos, osobně bych volil I5-7600K, protože výkon té I7 doženeš přetaktováním a a pokud bys chtěl taktovací I7, musel bys vzít GTX1060.

Co se týče hluku v malých skříních, tak s tím jsem problém nikdy neměl. Mám skříň BitFenix Prodigy M a nijak zvlášť to nehlučí (když mi tedy neřve několik HDD najednou). Já si u drahých sestav dávám záležet, aby byly málo hlučné, dobře chlazené, výkonné a pokud možno i skladné.

Jinak, ano, čím více se budou komponenty zahřívat, tím více pojedou větráky a PC bude hlučnější.

Co se týče regulací otáček u KabyLake desek, tak nemám tušení.
FisttX
Junior

Odeslat příspěvekod bravetos 10. 1. 2017 16:38

Kine moc děkuju za návrh sestavy. 44k je už celkem dost, ale vypadá to, že nějakou dobu postačí. Asi to musím brát spíš jako investici, než jako útratu.
Ještě se chci zeptat.. Pokud bych chtěl ušetřit tím, že vyměním graf kartu za RX 480, dostanu se s cenou 5000,- Kč dolu, ale přijdu tím o slušnou porci výkonu a o PhysX že?
A druhá otázka, proč je tam 2,5" disk s 5400 otáčkami? Takováto rychlost čtení na hry stačí?
bravetos
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků