Classic herní PC, 29 500 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mstk 13. 1. 2017 07:15

Zdravím,
byl jsem požádán kamarádem o návrh a sestavení PC, tak bych se rád poradil.

HLUCNOST - classic

UCEL PORIZENI SESTAVY - hry ve fullhd + internet

FINANCNI LIMIT - 29500 Kč

OPERACNI SYSTEM - Windows 10

SESTAVITE SI PC SAMI - sestavím

BUDETE TAKTOVAT - ne

MONITOR - ne

PERIFERIE, NEBO JEN HOLA BEDNA - holá bedna, pouze požaduje cd mechaniku

prozatím můj nástřel :
https://www.czc.cz/b75nbk47tqhpo92npcsa6vv5ag/seznam

P.S. : Původní téma bylo locknuté, na základě SZ od KineCZka zakládám znovu.
mstk
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 1. 2017 07:27

Mě se nezdá zdroj (né že by byl špatný, ale jsou lepší alternativy) a SSD (to je to stejný) + ti tam shází skříňové ventilátory.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mstk 13. 1. 2017 07:45

Ok, a nějaký jiný návrh na zdroj a SSD ? U SSD mi přišel dobrý poměr cena/kapacita.

Ventilátory mám doma pár arctic pwm, tak jsem je tam v rámci úspor nedával, to jsem zapomněl uvést.

Jinak co se týče skříně mi kamarád před chvílí upřesnil, že to bude mít doma v jakési přihrádce PC stolu. Zepředu a zezadu bude volný průchod vzduchu, ale nevejde se mu tam údajně vyšší skříň než 42,5 cm.
Nějaké tipy ? Co jsem se zběžne díval, by tam mohla jít třeba https://www.czc.cz/coolermaster-centuri ... 85/produkt
mstk
Junior

Odeslat příspěvekod FisttX 13. 1. 2017 14:21

30.316,-
Sestava je cenou malinko přes, ale snad to nebude vadit :-)
Základní desku jsem volil ověřenou MSI B250 MORTAR, už jsem s ní měl tu čest. Vyzdvihl bych na ní dobré chlazení napájecí kaskády, podporu M.2 disků (tuším, že umí i NVMe) a řadič RAID, což nevím jestli využiješ.
CPU je Core i5-7500. Vystačí na jakoukoli hru a spolehlivě nakrmí i silnější grafiky, než je GTX1060.
Jak už jsem napověděl, grafika je GTX1060 od ASUSu, jedná se o STRIX edici. Vyzdvihl bych chlazení, tichost a spolehlivost. Sám tyto grafiky používám. 1060 pak stačí na jakoukoli hru ve FullHD.
Osadil jsem rovnou 16GB operační paměti od Crucialu. Paměti jsou v DC, což zvyšuje jejich propustnost, mají takt 2400MHz. 16GB paměti pak nakrmí jakoukoli hru. Kdyby se v budoucnu objevil problém, ještě máš na desce 2 sloty.
Na operační systém a nějaká data jsem zvolil 240GB SSD HyperX Savage. Je to rychlé SATA III SSD, je to MLC - delší životnost než TLC.
Na data jsem zvolil 2.5" harddisk s kapacitou 1TB. 2.5" disky mají výhodu, že méně řvou než 3.5".
Zdroj jsem zvolil Corsair CX Builder Series s výkonem 500W. Skříň je pak Zalman Z1 NEO, která úplně stačí. Kdybys chtěl lepší, tak se podivej u FractalDesign.

No a chladič na CPU? Spartan nebo Scythe Tatsumi.
https://www.czc.cz/silentiumpc-spartan- ... 61/produkt
https://www.czc.cz/scythe-scttm-1000a-t ... 46/produkt

Větráky do skříně bych volil takovéto:
https://www.czc.cz/arctic-fan-f12-pwm_2/70136/produkt

Kdyby se chtělo někde ušetřit, tak můžeš vzít 8GB RAM, nebo obyčejný TLC disk.

Pokud se chce zálohovat, možná by bylo dobré vzít i mechaniku (také pro zpětnou kompatibilitu):
https://www.czc.cz/lg-gh24ns-cerna-bulk ... 89/produkt

Dotazy?
FisttX
Junior

Odeslat příspěvekod mstk 13. 1. 2017 14:49

- Sestava není malinko přes, ale sakra hodně přes, jelikož v ní není obsažený chladič a větráky. Větráky mám doma jak už jsem psal, ale stejně.
- grafika absolutně předražená. I ta RX480 MSI Gaming edice je vzhledem k ostatním dost drahá, ale vzhledem k tomu, že pořádné GTX 1060 na 8k začínají jsem se rozhodl pro ni.
Přes limit nejede vlak prostě.
- skříň nesplňuje požadavky na rozměry
- disk nevím jsetli by poznal rozdíl, doteď má nějakou 8 let starou hotovou sestavu, tak hádám, že spíš ne.
- s ostatním by se dalo souhlasit
Díky za snahu.
mstk
Junior

Odeslat příspěvekod FisttX 13. 1. 2017 15:02

Takže, jak ušetřit?

Grafiku vem GTX1060 od MSI ARMOR, nebo 4GB RX480. Pokud nechceš šetřit na grafice, vem 8GB RAM.
Trošku jsem to přeházel:
https://www.czc.cz/175661,204096,204573 ... 78999/kody
29.846,-
Ale tu grafiku jsem neměl nikdy v ruce :-( Podobné ano, ale tuto konkrétně ne.
Skříň pak o moc vyšší není, ale o tom jsem nevěděl. Ten údaj (42.5cm) jsem si přečetl až teď.
FisttX
Junior

Odeslat příspěvekod worrapS 13. 1. 2017 17:15

Fistx: Chladič CPU máš vyzkoušený na Intelí platformě nebo jsi jen blbě vybral?
Pracovat s počítači je docela otrava. Vůbec, pracovat je otrava. Možná to nakonec s těmi počítači nebude až tak zlé.
worrapS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zafrin 13. 1. 2017 17:23

FisttX:
Proc se v tomhle zase vrtas?
Prosklena bocnice? Proc?
Vyska je max 42,5 cm, skrin stale nesplnuje pozadavek.
B250tka ozkousena tebou jen na jednom kusu, co jsem tak pochopil.
Chladic, ktery nepasuje. (AMD platforma - ???)
Zafrin
Junior

Odeslat příspěvekod mstk 13. 1. 2017 17:44

Nevím no. Zatím budu radši vycházet z reakce od Pythona.p, ze které jsem si vzal : Je to ok, ale zdroj plus SSD by mohly byt lepší. Nějaké jiné návhy zdroje a SSD by tedy byly? Skřiň bych nechal asi tu CM Silencio, vypadá schopně, splňuje rozměry a kámošovi se taky líbí.
mstk
Junior

Odeslat příspěvekod FisttX 13. 1. 2017 17:52

Ach jo... Pánové, alespoň si prosím ověřte, co píšete...

http://www.scythe-eu.com/en/products/cp ... tsumi.html

-- 13. 1. 2017 18:56 --

A abych odpověděl na zbytek...

Proč by na skříni nemohla být prosklená bočnice? Vadí to snad nějak komponentám uvnitř?!
Za skříň se omlouvám v posledním řádku příspěvku se sestavou.
B250tku jsem si vyzkoušel, ale co vím, tak s předchozí generací problémy nebyly. Samozřejmě by šla bzít B150M, jenže to by se musel updatovat BIOS a na to je třeba Skylake procesor. A dávat nyní do sestavy starší architekturu mi nepřijde vhodné.
A ad chladič. Než něco napíšete, tak si to aspoň ověřte! Chladič krásně pasuje i na Intel sockety, navíc to uvádí sám výrobce.
FisttX
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 1. 2017 18:51

FisttX píše:Ach jo... Pánové, alespoň si prosím ověřte, co píšete...


FisttX píše:..... Vyzdvihl bych na ní dobré chlazení napájecí kaskády, podporu M.2 disků (tuším, že umí i NVMe) a řadič RAID, což nevím jestli využiješ.....


Začal bych s zametáním před svým prahem...

STRIX a chlazení? To je dobrej vtip. Hlučné a neučinné. Tu desku jsi měl taky v ruce, konkrétní kombinaci s CPU?

A jak uděláme aby mu došel chladič který je vyprodaný?! Píšou to i na stránkách výrobce...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod worrapS 13. 1. 2017 19:04

Je to jenom moje hypotéza, ale viděl bych to tak, že Scythe SCTTM-1000B (ze stránek výrobce) bude mít montážní prvky pro obě platformy a revize SCTTM-1000A (ta z CZC) má jen pro AMD. Ale jestli to má Fist vyzkoušené, tak beru zpět.

Edit: No a ještě je nedostupný, jak píše Python, takže celé tohle zkoumání je asi zbytečné :)
Pracovat s počítači je docela otrava. Vůbec, pracovat je otrava. Možná to nakonec s těmi počítači nebude až tak zlé.
worrapS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 1. 2017 19:07

Nechme se překvapit :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FisttX 13. 1. 2017 19:08

Ohledně zametání před svým prahem, než bych začal někomu něco vytýkat, tak bych si ověřil, zda je to pravdivé.
STRIX grafiky mám opravdu rád a označil bych je za tiché. Do 60° se větráky nehnou.
B250M MORTAR, už jsem to psal, s procesorem I5-7400 a 7600, 7500 bohužel ne.
Chladič určitě ještě dodají a pokud ne, existují i jiné. Třeba Fera, nebo Spartan.
FisttX
Junior

Odeslat příspěvekod NHL_13 13. 1. 2017 19:11

STRIX tiché grafiky...sem se nehodíš, tady pojmy jako LN nejsou braný jako pokus o vtip. Ano, vím, že tady je psáno classic.
NHL_13
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků