Snížení ceny na vybrané sestavě

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 1. 2017 21:17

Takový:

Více viz: viewtopic.php?t=1132453



Poznamka: Na videu jsou i letadla jinych znacek.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vrana60 15. 1. 2017 21:22

7:02 - 7:13 přesně takový zvuk vydával můj PC než umřel :D

no ale pořád nechápu co má společného se základní deskou.
Prosím o chytráky zdejšího fóra s přezdívkou KineCZek a Python.p aby na mé otázky nereagovali. Děkuji.
vrana60
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 1. 2017 21:26

Otacky ventilatoru reguluje zakladni deska - u LN / ULN sestav je to nutne, protoze ventilatory graficke karty jsou zapojeny nikoliv do karty, ale do desky. K tomu musi deska umet regulaci softwarem k tomu urcenym.

A to dvoustovky neumeji = nelze na nich zalozit LN nebo tissi sestavu. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vrana60 15. 1. 2017 21:33

Teď si ale děláš kozy, že? Tak co teď? Jediná možnost je postavit to na desce z roku 2015? :-(
Prosím o chytráky zdejšího fóra s přezdívkou KineCZek a Python.p aby na mé otázky nereagovali. Děkuji.
vrana60
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 1. 2017 22:09

FisttX píše:Takže si rozeberme, proč radím zvolit platformu X99...

Střih videa je činost náročná na CPU. Pokud má 4K monitor, hádám, že bude stříhat 4K video. Jistě, 4K video se dá v pohodě stříhat i na 7700K QuadCore procesoru. Ale na 6800K to bude o třídu rychlejší (hlavně tedy render).
Na hry úplně stačí 7600K...
VmVare - virtualizace. On si ve virtuálce spustí nějaký operační systém a bude tam chtít něco dělat. A s 6core procesorem může v klídku dělat i něco v primárním systému. Nebo může mít třeba dvě virtuálky vedle sebe, CPU to dovolí.
Photoshop - stačila by 7700K.
GIMP taktéž, programování taktéž a na kancl. práci stačí Pentium.

A k tomu připočtěme fakt, že procesor 6800K vydrží déle, než 7700K.



Bla, bla, bla... horší jak poslouchat projev Milouše Jakeše. Samý kecy, nic konkrétního, bohužel.

-- 15. 1. 2017 23:11 --

vrana60 píše:Teď si ale děláš kozy, že? Tak co teď? Jediná možnost je postavit to na desce z roku 2015? :-(


Bohužel, pokrok nezastavíš... a je to jen o tom jak se to poladí. F22 Raptor řídí jednotka o frekvenci 66Mhz a přesto je ten letou sejmou s trochou umu cokoliv.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vrana60 15. 1. 2017 22:57

Pokrok nezastavíš, to je jasný, ale když chci koupit nové PC a nasypat do toho 50K, určitě si nekoupím starej krám, nebo jak tomu mám rozumět? Jsem myslel, že každý bios má své větráky pod kontrolou.
Prosím o chytráky zdejšího fóra s přezdívkou KineCZek a Python.p aby na mé otázky nereagovali. Děkuji.
vrana60
Junior

Odeslat příspěvekod vuLva 16. 1. 2017 01:08

Kin to myslel tak, že pro odladění LN/ULN sestavy je potřeba Speedfan, kterej funguje (zatím) jen na deskách starší generace = MSI Z170A SLI PLUS aj.

"Starým krámem" bych to nenazýval, to je hodně silný slovo.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 1. 2017 09:45

vrana60: upřímně, jsi blázen.

1. přijdeš si pro radu, kterou vlastně nechceš.
2. chceš LN, která má prostě jasně dané pravidla a podmínky.
3. Starej krám? Je to generaci stará deska do které osadíš nejnovější CPU od Intelu.
4. Neřekl bych nic, kdyby ti tu někdo nabízel Sandy Bridge, nebo třeba AM3...
5. Ono né pokaždý nové = dobré. Radši nasadím generaci starou desku, o které vím že funguje, protože to má několik lidí v mém okolí a prostě vím co od toho můžu čekat a výbava není ořezána. Více viz Kin.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vrana60 17. 1. 2017 01:35

Ukecali jste mě, jdu do MSI Z170A SLI PLUS + 7700K, ale KineCZek tam dal paměti které nemůžu nikde sehnat. Je lepší pro tu desku a cpu paměti s XMP nebo s XMP 2.0? A napětí 1,2V nebo 1,35V? Díky
Prosím o chytráky zdejšího fóra s přezdívkou KineCZek a Python.p aby na mé otázky nereagovali. Děkuji.
vrana60
Junior

Odeslat příspěvekod Sasar 17. 1. 2017 07:39

V tom případě se začněte připravovat na problémy s vmware.

Musím konstatovat, že se až příliš upíráte na v principu nešťastný speedfan, který doprovází řada zásadních nedostatků. Bohužel, lepší řešení nejsou, nebo se jedná o jednorázová uzavřená zařízení jako GRID+. Horší řešením produkuje Asus s jejich ROG řízením, které úspěšně obchází čipy (Nuvoton, ITE).
Sasar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 1. 2017 07:46

Tazatel si musí vybrat jestli chce LN nebo pracovní stroj a nebo vybírat úplně jinde.

X170 by mohlo přinést lepší podporu pro VMWARE, ale je potřeba vybírat pořádně.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vrana60 17. 1. 2017 09:13

Sasar píše:V tom případě se začněte připravovat na problémy s vmware.

Aha, a to díky desce jako desce nebo díky čipové sadě? Chipset Z270 je v pohodě?

-- 17. 1. 2017 10:17 --

Python.p píše:Tazatel si musí vybrat jestli chce LN nebo pracovní stroj a nebo vybírat úplně jinde.

X170 by mohlo přinést lepší podporu pro VMWARE, ale je potřeba vybírat pořádně.


Samozřejmě, že chci v první řadě pracovní stroj, ale je smutné, že mi Kin. doporučil něco, s čím bych měl patrně nemalé problémy :oops:
Prosím o chytráky zdejšího fóra s přezdívkou KineCZek a Python.p aby na mé otázky nereagovali. Děkuji.
vrana60
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 1. 2017 09:32

Pises, cituji:

"ULN ... strih videa, hry ..." To je seznam priorit. Kazdy ROZUMNY clovek priority radi od nejdulezitejsi po nejmene dulezitou. Nadpis je "snizeni ceny" = kdyz si toto clovek precte, nabyde dojmu "jsem kolenovrt", nikoliv "chci kvalitni workstation". Sam sis navic vybral komponenty typu Gaming + Boeing ... o kolik ty byly lepsi?

Ale hlavni vec ... ma doporuceni jsou spatna. V tom jedinem mas jasno.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vrana60 17. 1. 2017 10:37

Proto jsem s tím asi přišel sem, ne? On se vždy někdo najde, kdo ostatním poradí. Vybral jsem sestavu tak jak jsem ji vybral, nejsem žádný IT profesionál.

Člověk který ti nedá 10 000 za složení PC je "kolenovrt"? Jsem rád, že jsem nevyužil tvé služby a díky uživateli Sasar ani nekoupil tebou navrhovanou sestavu. Udělal jsi chybu (ty děláme všichni) ale jen někteří si to umí přiznat, ti ostatní to hází na ostatní, což je tvůj případ.

Ohánět se ULN je jen výmluva, jelikož jinou jsi nenašel.
Prosím o chytráky zdejšího fóra s přezdívkou KineCZek a Python.p aby na mé otázky nereagovali. Děkuji.
vrana60
Junior

Odeslat příspěvekod axe205 17. 1. 2017 10:55

Kolik že za to složení? :shock:
axe205
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků