Snížení ceny na vybrané sestavě

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 1. 2017 11:08

Zminena castka je bohuzel tazateluv ciry vymysl, mozna i snaha mne umyslne poskodit.


Krom toho u zadneho zakaznika nikdy nejde pouze o slozeni. Nabizim vzdy ale o komplexni balicek sluzeb, tj. vymenu chlazeni graficke karty, odladeni stroje na Low Noise uroven (ne)hlucnosti, instalaci a nastaveni systemu ... a take osobni dovezeni az k zakaznikovi, spolu s predvedenim, ukazkou vykonu, ukazkou hlucnosti, zakladnim zaskolenim ohledne udrzby ...

Cena sluzby je vzdy zavisla na komponentach sestavy, urovni hlucnosti, vzdalenosti dopravy, atd. a v tomto pripade by nabidka byla cca tretinova proti tomu, co zde tazatel pise.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 17. 1. 2017 11:23

Což, pokud vezmeme v úvahu, že ULN je u tohoto sraní na nejméně 10 hodin, není špatná cena.

Mimochodem, u sestavy za 60 klacků bych si 5% řekl taky. A to jsem obecně spíše komunista (= dělám to spíše pro radost, nežli peníze a už mnohokrát jsem sockám poskládal a nainstaloval zadarmo). Kdo však peníze má, tak nechť služby zaplatí.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sasar 17. 1. 2017 12:15

@vrana60 Jedná se nedostatek zvolené kombinace, nikoliv kvalitě a určení komponent. Základní problém u desky je bios - chybějící podpora PCI passthrough HIOA např: virtualizace grafické karty a nástrojů (SDK) CUDA, 3D akcelerace, kterou lze adresovat pro virtuální stroje (VT-D od VMW WS10+, plnohodnotný VMDirectPath podporuje jen vS+), protože karta zpravidla funguje v 1. slotu - režim x16, nebo např.: s řadičem v reimu x8 - x8 (s PCIe 3 dostačuje i x8), který je napojený na linky v procesoru. Další trhliny dostávají zařízení připojená pomocí USB. O to se stará emulace, sw nástroj, který částečně nahrazuje nedostupný VMDirectPath, který ve verzi WS není přítomen. A potom je tu aktuální problém - bug/bypass USB v architektuře Kaby Lake, který si bude vyžadovat nové biosy a mikrodkód. Tato kombinace (Z170 + KL) selže, protože modul běží v jádru a bezpečnostní mechanizmus VMWare nepustí (WS 12.5.2 okamžitě dropne zablokuje USB s systém letí do BSOD).

Nejsem schopen otestovat vše a ani to není v mém zájmu. Prosáklý komercí, doporučil bych desky Supermicro, nebo desky typu pracovní stanice a hlídat certifikaci (vynechat můžeš Gigabyte, ani jedna deska Z170 není kompatibilní a plně funkční. S omezením lze ještě GA-Z170X-UD5 TH se kterou funguje akcelerace, ale TB, USB 3.1 má do stability daleko). Musíš se smířit s tím, že podpora VMW není majoritní záležitostí, vysoké ceny a minimální výběr. Dobrým vodítkem jsou desky které podporují IOMMU - VFIO (bios), tam problémy nebudou. Ale jestli existuje deska, kterou zároveň podporuje SpeedFan, to opravdu nevím.
Naposledy upravil Sasar dne 17. 1. 2017 12:24, celkově upraveno 1
Sasar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vrana60 17. 1. 2017 12:23

axe205 píše:Kolik že za to složení? :shock:

Není to cena za složení PC, jsou tam i jiné věci a cenu jsem uvedl v jiné spojitosti / v otázce. Nepsal jsem cenu v mém konkrétním případě, ptal jsem se od kolika peněz už není pro Kin. uživatel "kolenovrt".

-- 17. 1. 2017 13:28 --

KineCZek píše:Zminena castka je bohuzel tazateluv ciry vymysl, mozna i snaha mne umyslne poskodit.

Částka 10 000 padla v otázce, nebyla to cena za složení. Nevím proč se toho chytáš....
V žádném případě, není to můj styl někomu škodit. Cenu kterou jsi mi sdělil publikovat nebudu, jednak se cena liší kus od kusu a jednak to je jen mezi náma.

-- 17. 1. 2017 13:30 --

cernakus píše:Což, pokud vezmeme v úvahu, že ULN je u tohoto sraní na nejméně 10 hodin, není špatná cena.

Mimochodem, u sestavy za 60 klacků bych si 5% řekl taky. A to jsem obecně spíše komunista (= dělám to spíše pro radost, nežli peníze a už mnohokrát jsem sockám poskládal a nainstaloval zadarmo). Kdo však peníze má, tak nechť služby zaplatí.

Souhlas ale nevím proč zde řešíme cenu za složení?

-- 17. 1. 2017 13:43 --

Sasar píše:Ale jestli existuje deska, kterou zároveň podporuje SpeedFan, to opravdu nevím.

Na celý SpeedFan kašlu, když je ULN v mém případě problém, potřebuji dělat. Nějaký tip na desku dáš?

Co tohle
https://www.asus.com/us/Motherboards/TUF-Z270-MARK-1/
Prosím o chytráky zdejšího fóra s přezdívkou KineCZek a Python.p aby na mé otázky nereagovali. Děkuji.
vrana60
Junior

Odeslat příspěvekod Sasar 17. 1. 2017 16:21

Netestoval jsem a nemam zkušenosti, musel bych je hledat stejně jako vy. Asus poslední roky soustředí pozornost na herní zaměření a neuvádí ani kompletní dokumentaci. Jediná deska s čipovou sadou Z170 (s možností přetaktování K procesoru) by byla Asus Z170 WS. O žádné jiné Asus nevím a měla by být podporována SpeeFanem. Podobný dotaz na virtualizaci a bezhlučný provoz U/LN Linux, programování, foto, hry 50k 21:9 s doporučenou deskou Asrock Z170 Extreme 7+. Zkusil bych se poptat právě na tuhle desku. Očividně svou výbavou, podporou a funkcemi naplní vaše požadavky.

Do pracovní stanice, nota bene s garantovanou virtualizací bych doporučil Supermicro X11SAT. Technicky by neměla byt překážka Supermicro C7Z270-PG vhodná pro taktování.

VMWare WS 12.5.2 provozuji doma s deskou MSI C236A Workstation za velmi rozumnou cenu, ovšem mám jí teprve druhý den a v budoucnu možná narazím na problém. Jediným nedostatkem byl zastaralý bios*, pro bezproblémovou kompatibilitu Samsung 960 Evo je potřeba udělat flash biosu na verzi 2.7 se kterou funguje šifrování disků, integrované připojení a přihlášeni pomocí VPN (Win10Pro, včetně OpenVPN 2.4.0) s modulem TPM - zásadní věc, abych se mohl připojit na servery a sítě klientů, otestovat konfigurace ve virtuálních systémech apod. Do konce týdne mám "volno", mohu odpovědět (otestovat) na případné dotazy.

* Nepřehledný, hnusný a chybí mu konfigurovatelnost rolí a úrovně správy, ppi bypass atd.
Naposledy upravil Sasar dne 17. 1. 2017 16:43, celkově upraveno 1
Sasar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 17. 1. 2017 16:37

KineCZek píše:A to dvoustovky neumeji = nelze na nich zalozit LN nebo tissi sestavu. ;)

Např. ASRock Z270 Extreme4 má osazen SuperIO Nuvoton NCT6791D. Fyzicky jsem ji v ruce zatím neměl, ale SpeedFan na ní bude IMHO na 99% fungovat.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 1. 2017 17:03

Vyzkouším.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vrana60 17. 1. 2017 18:55

Sasar píše:.. s doporučenou deskou Asrock Z170 Extreme 7+. Zkusil bych se poptat právě na tuhle desku. Očividně svou výbavou, podporou a funkcemi naplní vaše požadavky.

Tak desku jsem sehnal, ovšem problém je s modulem TPM, ten snad ani v ČR nejde koupit.
Jinak ta deska nemá podporu pro CPU 7 generace, tak nevím co do toho dát za CPU :-(
Prosím o chytráky zdejšího fóra s přezdívkou KineCZek a Python.p aby na mé otázky nereagovali. Děkuji.
vrana60
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 17. 1. 2017 19:22

vrana60 píše:Tak desku jsem sehnal, ovšem problém je s modulem TPM, ten snad ani v ČR nejde koupit.

http://www.heureka.cz/?h[fraze]=ASRock+TPM

Dotazem doporučuji před koupí ověřit revizi, jakou dostaneš (respektive chceš).

vrana60 píše:Jinak ta deska nemá podporu pro CPU 7 generace, tak nevím co do toho dát za CPU :-(

.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vrana60 17. 1. 2017 20:24

Chci dvojku ale nikde to psaný není...
Na stránkách výrobce je psaný právě jen 6 generace.
Tak že je to jen a pouze záležitost BIOSu? Zda to podporuje nebo ne? Ničeho jiného? Tak to teda nic moc vývoj :-D
Prosím o chytráky zdejšího fóra s přezdívkou KineCZek a Python.p aby na mé otázky nereagovali. Děkuji.
vrana60
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 1. 2017 22:28

Stačí novej BIOS :) Nic jiného v tom nehledej.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasar 18. 1. 2017 12:36

TPM čipy jsou dobrá věc, proto se jen zeptám, proč potřebuješ právě verzi 2.0? Windows 10 Pro podporují standard 1.2 i 2.0 a Windows 7 Pro pouze verzi 1.2.

Nový bios přídává (upravuje) podporu apod., ale nemůže změnit např.: zapojení PCIE linek (slotů) a aktivovat funkce dalších čipů, které si výrobci konfigurují podle potřeby.
Sasar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vrana60 18. 1. 2017 15:18

Je to tak, já našel článek, ve kterém bylo psáno pouze ver. 2 je pro W10, proto jsem po ver. 1 ani nepátral, až pak jsem našel další info, že pokud máš W10, je to jedno, umí obě dvě verze.

Doposud jsem jel bez HW čipu (deska konektor neměla), jen jsem povolil v nastavení další ověření při startu pc. Teď to bude jak? Taky budu zadávat heslo při startu? Co když klekne mobo nebo ten čip? Dostanu se k datům na disku z jiného PC? Bez čipu jsem se dostal po zadání hesla. Díky

-- 18. 1. 2017 16:38 --

@Sasar
psal jsi, že šifruješ pomocí BL a využíváš zrychlení pomocí BIOSu, předpokládám, že jsi měl na mysli přesně tohle
https://helgeklein.com/blog/2015/01/how ... -with-ssd/
Řešil jsem to koncem roku ale nakonec jsem to vzdal jelikož to co se píše, že šifrováním padá rychlost disku o několik desítek procent je celkem zavádějící.
Přikládám své poznatky (kdyby tě to třeba zajímalo). Žádný propad o desítky procent (jako amater) nevidím.
Jedná se o SSD Samsung 850 Pro 512GB. Který jsem stejně vrátil jelikož absolutně neposlouchal, o disk M.2 od Samsungu už ani nestojím.


Čistá instalace + Aktualizace systému
pred.png
pred.png (38.19 ) Zobrazeno 1911 krát


+ Zašifrování disku nástrojem BL
Příloha po.png je dlouhodobě nedostupná.
Přílohy
po.png
po.png (44.14 ) Zobrazeno 1912 krát
Prosím o chytráky zdejšího fóra s přezdívkou KineCZek a Python.p aby na mé otázky nereagovali. Děkuji.
vrana60
Junior

Odeslat příspěvekod Sasar 18. 1. 2017 17:01

Motáš páté přes deváté.

Hesla a klíče, uložená v TPM můžeš zálohovat libovolně. Zálohovat TPM čipy lze hromadně za pomoci Active Directory Domain Services, nebo jednorázovými nástroji pro domácí, jednotlivé, uživatele. O data uložená v něm nepřijdeš. Podobný postup se týká nástroje Bitlocker, stačí si exportovat klíč na libovolné úložiště, nebo se podvolit Redmodskému standardu, který se neptá a klíč vám zálohuje na OneDrive.

Šifrování lze provádět dvojí technikou. Hardwarové šifrování, které musí podporovat disk v interních režimech AES-256-CBC, nebo starší AES-128-CBC. Disky se označují jako Self-Encypted, FDE, SED apod. Princip zůstává stejný, použije se funkce ATA PASSWORD a tím se disk interně a sám šifruje, zcela nezávisle na operačním systému. Softwarové šifrování lze aplikovat na jakýkoliv disk a médium, zvolí se vyhovující režim (ovlivňuje rychlost a nároky na systémové prostředky) a aplikuje se podle principu každého nástroje. V případě potřeby lze ukládat dešifrovací klíče opět v chráněném úložišti TPM. Nejinak tomu je v případě Bitlockeru, který ale dovede kompenzovat degradaci výkonu (specifikace IEEE-1667), známá pod obecnou zkratkou Microsoft eDrive. Disky, které podporují akceleraci s minimálním dopadem, jsou poté označovány jako OPAL2.

Kdy budete zadávat heslo je věc principu, v případě ATA Password, není jiná možnost a musí se zadat při inicializaci disku (bios), to se ověří, disky se odemknou a proces pokračuje dál. Výhodu je, že se hesla žádného disku nedostanou do adresního prostoru paměti. Mezi nevýhody patří laxní přístup výrobců, ceny a neochota aplikovat integrované nástroje, které vám jedním heslem (smartcard, tokenem, otiskem) odemknou disky, přihlásí do systému/domény, připojí vpn sítě apod. Většině výrobců se nechce aplikovat ani podpora long ata password - dlouhá hesla a už vůbec ne práce s více disky, nebo integrované utility. Bonusy, které získáte jen u některých konfigurací počítačů pro střední a velké sítě.

Doma šifruji v pohodlí Bitlockeru, oba disky Samsung 960 Evo a 850 Evo podporují OPAL2 (Bitlocker ztráta je asi 2-4%), tak interní šifrování (ATA Password). Mohu si vybrat oba principy a upřednostňuji Bitlocker. Pohodlnější a s MSI C236A WS neumí pořádně pracovat s ATA Password a více disky. Nebudu si komplikovat život, zbytečností, protože šifrování má chránit před ztrátou dat (zloději, zastavárny a reklamace). Všechny certifikáty a klíče jsou uloženy v TPM čipu (to co popisuješ je CMS, klíče jsou v EFI), do kterého není standardní přístup. K výhodám patří svoboda manipulace, mohu disk vyjmout a v libovolném počítači s Windows odemknout. Platné i pro externí a usb flashdisky.

Nekomplikuj si život. U jednoho počítače můžeš, ale já jich instaluji 48 současně (omezení rozvodů) a všechno centrálně. Vybalím, napálím do nich aktuální obrazy, klíče, nastavení, software a na místě se jen vybalí, vymění za staré a jsou připravené. S jedním počítačem si můžete vyhrát, ale s 500 počítači, které se musí stihnout za odpoledne vyměnit, už to nejde. Standardizované a centrálně spravovatelné, proto doporučuji jen věci, se kterými mám zkušenosti.
Sasar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vrana60 19. 1. 2017 14:14

A k čemu je vůbec HW šifrování disků? Třeba Samsung 850 Pro ho má ale jaký to má smysl mi stále uniká. Nikde se žádné heslo nezadávalo a když jsem disk připojit na jiné PC data jsem stejně přečetl...
Prosím o chytráky zdejšího fóra s přezdívkou KineCZek a Python.p aby na mé otázky nereagovali. Děkuji.
vrana60
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků