mini stick

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Buccaneer87 15. 1. 2017 15:24

ahoj,

mám prosbu. Chtěl bych si pořídit mini pc k televizi do obýváku (přes hdmi). Poradíte mi?
Přes tento mini pc bych chtěl pouštět hlavně streamy sportovních přenosů z webového prohlížeče a kodi centrum v co možná nejlepší kvalitě.
Taky bych uvítal, aby tento pc měl audio výstup k propojení se zesilovačem pro přehrávání hudby (spotify, externí disk).
Pc by tedy byl hlavně na toto a sem tam na brouzdání po netu a videa na YT.

Cenu bych chtěl co nejnižší, ale nevím jestli např. raspberry je natolik výkonné, aby to streamování ve full HD zvládlo.

Předem moc díky za tipy.
Buccaneer87
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 1. 2017 15:30

Na stream FHD nové rPi bez problémů.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Buccaneer87 15. 1. 2017 23:47

Dekuji za odpoved. A jak je na tom raspberry v porovnani s nejakym levnejsim acer revo build? Dekuji
Buccaneer87
Junior

Odeslat příspěvekod Pavel Černík 16. 1. 2017 00:42

Acer revo má obrovskou nevýhodu v ceně, ale zase je připravený že na něm spustíte běžné windowsy.
Na Raspberry budete muset provozovat nějakou linuxovou distribuci což může ale nemusí být problém. Ikonky budou trochu jiné a nespustíte některé programy. Alternativu však najdete téměř pokaždé. Webové prohlížeče jsou samozřejmě všude stejné, ať už jde o Chrome či Mozzilu.
Díky hodně optimalizovaným distribucím s nižšími nároky byste i s papírově nižším výkonem u Raspberry neměl mít problém. Naopak bych čekal že pocitově bude Raspberry rychlejší.
Pavel Černík
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 16. 1. 2017 06:05

raspberry mam konkretne rpi3, co se tyce systemu, kombo libreelec a rasbian je asi nejrozumejsi provozovat.Noob instaler.Multimedia na libreelec, potazmo kodi a zbytek na rasbianu, upraveny debian.sudo apt- get install gdebi bylo ale podminkou protoze driv nebo pozdej v rasbianu narazis na nutnost deb balicku co nejsou v repozitu kterej mas.
Co se tyce sviznosti, na windows sticky zapomen, popravde je dnes minimum cinosti mimo her, kanclu na nez se win hodi.No a cokoliv mimo sticku a ani ty ne nemaj sanci se rovnat co se tyce spotreby, ty minipc ani nahodou, intel stick s win je pro zmenu parodie, hlucne atdj
Ad streamovani, bezi mi doma iptv televize , vsechny kanaly v hd, plus klasika kodi a sjizdim filmy v fhd, absolutni plynulost, plus samba, NAS a dalsi zarizeni..Rpi se nezastavi, jede nonstop.
Jo myslis li to vazne s audiem a nestaci ti vystup pres hdmi, rovnou dokup HifiBerry.Proc ovsem info hledas na Waffen MS misto na forech pi a ze je velmi kvalitni i ceske je megazvlastni.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krakenax 16. 1. 2017 08:13

Mam Intel Compute Stick a je to línej krám. Možná s linuxem by to svištělo dobře ale w10 to zabíjí.Pokud je to možné použil bych Nvidia Shield TV. Mam ho v plánu taky pořídit. Měl jsem dřív androidí minipc ale napájel sem to z TV a tím sem to zlikvidoval, ale i tak to běželo líp jak ten Intel.
krakenax
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 16. 1. 2017 11:03

Shield mam doma taky, na hry..Na to co chce rpi3 je idealni, jenom si musi vyhodit z hlavy windows navyky, pro mne co mel roky v multibootu debian to nebylo tezky.Intel stick by nebyl reseni nikdy, s nicim a nijak.Ono osazeni 4 usb, bluetooth, lan, integr. wifi, gpio piny, digital audio,sdcard je trochu jina pisnicka , to ma rapsberry, ten intel zebrak je parodie, navic abych pri prehravani fhd slysel takovy zarizeni to je tragedie.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Buccaneer87 16. 1. 2017 13:49

Díky za odpovědi.
Windows pro mě není podmínka. sám jedu na notebooku linux, takže se linuxu nebráním.
Nvidia shield nepotřebuji, na hry mám xbox one.
Od mini pc očekávám, že bude vpohodě zvládat to co jsem psal v 1.příspěvku. a jestli budu prohlížeč na stream sportovního přenosu pouštet ve win nebo v linuxu je mi fakt jedno :)
Buccaneer87
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 16. 1. 2017 16:56

Vzdyt ti pisu ze streamuju za A - 120 televiznich kanalu v HD, za B ve fullhd filmy v kodi, sporty pres sportsdevill v kodi a uk turkisch iptv, plus ultimate iptv.LIBREELEC na rpi3.Jinak pouzivat prohlizec na stream sporovnich prenosu kdyz je tady kodi je kapku kontraproduktivni..
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sr2053 16. 1. 2017 17:48

Zvládá už Rpi3 passthru DTS-MA (Případně Dolby Atmos atd.)? Zkoušel jsem to na Rpi2 a nerozjel jsem to :( a jak je to s h265? s tím jsem měl taky problém.
Případně jak to jede na shieldu ? Děkuji.
sr2053
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 16. 1. 2017 21:12

h265 ne.Dolby atmos az tak neresim a to mam 2 certifikovane zarizeni.Drtiva vetsina zdroju se kterymi se clovek setka a muze je streamovat tento problem děla celkem nepodstatnej .To už vic boli že hifiberry navysi cenu.h265 1080@30, budiz,4k bez sance, tech 1080 softdecoding, coz sebou nese jasny nevyhody.
Shield ti zkousne s mxplayerem pri hw+ nastaveni mnohem vic.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků