Classic, programování, upgrade, cca 20 000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tomas.skoumal 17. 1. 2017 16:55

Ahoj,

opět po delší době prosím o radu se sestavením počítače.

V současném počítači odešla základní deska a proto než řešit výměnu, přijde mi rovnou lepší větší obměna. Používal jsem nepřetaktované i7 4790k. Výkonově v pořádku, více vláken i s ohledem na cenu není potřeba (na 6 jádra jsem se díval, ale cena už je vysoká a mám pochybnosti o využití), vyšší jednovláknový výkon se může hodit (což by Kaby Lake měl splňovat). Operační paměť mám momentálně 16 GB, je to na hraně, ale opět vzhledem k ceně bych to zachoval a později doplním podle potřeby. I proto plánuji koupit 1 modul, ať je otevřená možnost upgradu do maxima.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: Classic. Současná hlučnost (komponenty níže) mi v podstatě vyhovuje, mohla by být možná trochu nižší. Z důvodu, že nemám k dispozici CPU do patice 1151, bych patrně koupil desku Z270. Možná se dá i uvažovat tak, že zakoupím chladič a větráky tak, aby počítaly s LN a až případně bude mít Speedfan podporu Z270, tak budu mít možnost snížit hlučnost sestavy.
UCEL PORIZENI SESTAVY: 80 % webové programování (PHPStorm, prohlížeče, VirtualBox), 15 % kancelářské použití, 4 % Photoshop, 1 % hry (momentálně tak 1x ročně, naprosto podružné a i proto chci zachovat současnou grafickou kartu)
FINANCNI LIMIT: cca 20 000 Kč
OPERACNI SYSTEM: vlastním Windows 10 Home
SESTAVITE SI PC SAMI?: Ano
BUDETE TAKTOVAT? Případně ano.
MONITOR + JEHO ROZLISENI? Vlastním 24" 1920x1200 + 24" 1920x1080
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? Pouze vybrané komponenty (CPU, RAM, deska, případně chlazení) a skříň.

Komponenty, které mám a rád bych je použil (byly v současném počítači):
Zdroj Seasonic SSR-450RM 450W (stáří 3 roky)
Chladič CPU Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2 (3 roky)
Systémový SSD Kingston KC400 240 GB (0,5 roku)
Datový HDD Seagate Momentus SpinPoint M8 1000GB (2 roky)
DVD mechanika Samsung SH-224DB (3 roky)
VGA MSI N650Ti TF 2GD5/OC BE (3 roky)

Vybral jsem si komponenty za 19 508 Kč. Otázkou je chlazení - zda bude stačit současný chladič CPU a které další by byly potřebné, to by počítám mohlo být do dalších 2 000 Kč.

Děkuji za rady.
tomas.skoumal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 17. 1. 2017 17:09

Tohle je fakt kokotina. Kup si desku se Z97 a to i7 lehce potáhni. Získáš téměř identický výkon za zlomek ceny.

Tedy ne že by jsi výkon na to programování potřeboval.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomas.skoumal 17. 1. 2017 20:16

Rozumím. Ale vzhledem k tomu, že mám možnost starý procesor prodat a ještě něčeho dalšího se dá zbavit, tak je to finančně ve výsledku relativně malý rozdíl. Tedy zda jen vyměnit desku nebo vyměnit více komponent.

Proto by mně zajímalo, jestli je správná moje úvaha, co vše by bylo potřeba koupit pro tento upgrade.
tomas.skoumal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod worrapS 17. 1. 2017 21:56

Taky si myslím, že se ti ta investice do nové platformy nevrátí. i7 4790k je perfektní procesor a ani s novým i7-7700k si nějak výrazně nepomžeš. Jak říká cernakus, nová deska, dokoupení RAM a lehké přetaktování by ti udělaly lepší službu.
Pracovat s počítači je docela otrava. Vůbec, pracovat je otrava. Možná to nakonec s těmi počítači nebude až tak zlé.
worrapS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 17. 1. 2017 22:09

Všeho se zbavis mnohem levněji, než budou stát nové ekvivalenty. Není to dobrá cesta. Ta ramka bez dual channel bude procesor trochu dusit. Jinak ok
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 1. 2017 23:37

Za mě taky koupit novou desku, výkonu tam je dost. Za rok, dva to můžeš buchout komplet a máš klid.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků