Ps/Il + Hry, 20 000kč bez monitoru, classic

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod osek64 17. 1. 2017 22:05

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI - classic
UCEL PORIZENI SESTAVY - Photoshop/Ilustráto (pouze 2D) + Hry
FINANCNI LIMIT - 20 000
OPERACNI SYSTEM - kupuji současně (v ceně)
SESTAVITE SI PC SAMI? - ne
TAKTOVAT : pouze pokud to pomůže (nemám s tím žádné zkušenosti )
MONITOR: vlastním Ezio CS270
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? - Čtečka karet pro SDHC,CF, XQC...
RAM: 8-16GB ( jsem ochoten začít níže a dokoupit )
GRAFIKA : Nvidia
DISK: SSD(min 120GB) + HDD (min1T)
PROCESOR : Intel core I-6 ??
Dobrý den,

rád bych pořídil nový Pc, jak pracovní (Jsem fotograf ) tak na hraní i "dnešních" her
nedělám videa, či 3D ilustrace.
co se týče sestavy, určitě budu potřebovat min 8GB Ram, ale rád bych to později zvětšil na 16GB.
určitě SSD min 120GB, ale ideální by bylo okolo 250GB + HDD min 1T.
Rád bych si pořídil co nejlepší grafickou kartu, asi NVidiu GTX1060, ale pokud to nebude cenově možné, jsem ochotný jít níže, nebo pro zatím použít starší GTX 660 a pořídit lepší později.
Co se taktování týče, nemám s tím žádné zkušenosti a netuším jak hodně se to vyplatí.
U processoru mi bylo doporučeno jít rovnou po Intelcore I-7, ale opět se v tom sám úplně nevyznám a rád bych proto radu zdali se to vyplatí,nebo je lepší pořídit třeba I-5 s vyššímy GHz apod.

Každá rada dobrá a předem za ně děkuji O:-)

Pokud poruším nějaké pravidlo, předem se omlouvám (je to můj první příspěvek) a jsem ochoten jí okamžitě opravit :)
osek64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Foxik88 18. 1. 2017 14:39

duležita otázka živí tě to pc?? můžeš bez něho být 30 dní???
Foxik88
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 18. 1. 2017 17:36

Nejsem Fotošopař, ale pokud má být v těch 20 tisíc i OS, tak to nebude žádná hitparáda.

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2 ... NH01368101

Ubral jsem na grafice, procesoru, zdroji. Kin to vyladí na max. Já nechtěl dát TLC SSD, tak je tam SP920 v 256GB verzi, ve čtečkách se nevyznám, ty externí jsou otravný, tak jsem dal interní, osobní zkušenost nemám, jestli je to kravina, ostatní mě opraví (rychlosti přenosu a tak, ale USB 2.0 už mi přišlo out u čteček).

Pokud je Windows mimo rozpočet, i5 by se vešla:

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_0 ... DW013DG401
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osek64 19. 1. 2017 14:35

Souhlasím že USB 2.0 už se moc nevyplatí :)

osobně se mi líbí víc druhá varianta s i5

ještě bych se rád zeptal, je třeba možnost ušetřit kupříkladu na větrácích, nebo třeba na Ramce a použít je ze staršího počítače (starší 6GB DDR 3 ) ?? Vím že to není moc, ale v součtu by to mohlo dát dohromady třeba zlevnění o 4K pro začátek + 4 tisíce na grafice (mám GTX660) , použít ty peníze kupříkladu právě na lepší procesor a přikoupit jak grafiku tak dodatečnou RAM později ??

osobně se v tom úplně nevyznám jak co spolu funguje a jestli se to vůbec vyplatí takže se spíše ptám.


co se windowsu týče mám doma W8 Home, ale samozřejmě bych radši desítku a nevím jak to tam je potom s upgradem.

popřípadě jeslti by byla ještě možnost pomoct dát dohromady sestavu se stejným zadáním ale do 25K... není to o tolik, ale rád bych měl představu jak hodně to na sestavě bude znát
osek64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pointops 19. 1. 2017 15:51

Pakliže stávající PC má 6GB DDR3, napiš co je to zač přesně? Pokud bys jen přestavoval tak úspora může být značná.
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 19. 1. 2017 16:12

Možná trochu podráždím kolegy, ale sestavy zde na fóru mají určitý koncept. Nebudu mluvit za sebe, ale řekněme, že ostatní jsou zde dost vysazení na ticho. Já nejsem nikterak zkušený, jsem na vozíku, takže spíš teoretik, protože PC jednou rukou nesložím. Nicméně třeba hlučnost Classic předpokládá 4 větráky ve skříni, kterými se nahradí původní a také doplní neobsazená místa, důvod bude patrně teplotní.

Ovšem uniká mi jedna věc, a to je ticho. Občas mi totiž přijde, že se často počítá s tím, že si to necháte sestavit od místních šikulů, kteří nejen počítač složí, ale zregulují i větráky pomocí Speedfanu, což je program na regulaci otáček. Za předpokladu, že nebudete chtít využít jejich služeb, jež jsou většinou za poplatek, ovšem včetně dopravy a všeho, můžete si to nechat zdarma sestavit u CZC. Tam ovšem narážím na smysl těch větráků, protože pokud se Vám nebude chtít bojovat se Speedfanem, což není záležitost na 5 minut. Určitě to bude mít pozitivní vliv na teploty, ale na hluk? Docela to zajímá i mě. Kine, Pythone, mně je hlučnost u zadku, ale ty sestavy Classic, dá se s nima hlukově přežít i bez regulace, nebo jsou koncipovány na hrátky ve SP, a teprve po nich se sestava dostane na úroveň Classic? Ptám se proto, že ten, kdo si nenechá stavět z fóra, nebo kdo neumí regulovat, možná ho to ani nebaví, tak vlastně ten potenciál tichosti tý sestavy zůstane nevyužitý. Nebo i bez regulace jsou AC 12PWM PST tišší než původní Zalmanky?

osek64: 1151 je výhradně spjata s DDR4. Sice existujou desky i pro DDR3, ale něco se mi plete, že to Intel nedoporučuje. To bych raději ty DDR3 zkusil prodat.

Já se v tom právě nevyznám taky, tu hranici toho, co je výhodné, můžeme mít každý jinou. Kolegové to možná budou rozporovat, ale pokud máte Osmičky doma, tak mi přijde blbost kupovat nový systém. Jasně že Desítky jsou nejperspektivnější, pár her už existuje jen pro ně. Oficiálně upgrade na Desítky už možný není, ale mělo by to jít přes Usnadnění, takže Lupa a různý ty věcičky.

Ale pozor! Teď mi došlo, že pokud ty původní Windows 8 nejsou krabicové, ale OEM, tak se přenést nedají. Nebo dají, ale nebude to legální.

Za 25 tisíc lepší grafika, zdroj i Windows v ceně:

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2 ... UC013KD601

Nebo pokud jste rekreačnější hráč, nechal bych B400, MSI1050Ti a nahodil 16GB RAM:

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2 ... 58013NUC01

V ceně zůstal i zdroj s pětiletou zárukou. Asi byste chvilku přežil i na té GTX660, záleží, jak moc náročný jste, co chcete hrát a na jaké detaily. Ale já bych vzal zgruntu komplet nové počítadlo, ať už bude za 20, nebo 25 tisíc.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osek64 19. 1. 2017 18:39

pointops píše:Pakliže stávající PC má 6GB DDR3, napiš co je to zač přesně? Pokud bys jen přestavoval tak úspora může být značná.


jedná se o již cca 7 let starý počítač s procesorem "Core 2 Duo" a ještě jedna ze starších verzí, s 500GB HDD,
už jsem dříve uvažoval o pouhém rozšíření RAM na 8-16 GB, výměně karty, ale již z těchtot důvodů my bylo doporučeno spíše pořídit celý nový počítač.

dockalacek:

Děkuji, ještě budu dolaďovat detaily, tak aby na sebe všechno sedlo těsně před skladbou samotnou, přímo s technikem, takže jsem se na použití ramek spíše chtěl předem zeptat.
samozřejmě rád si zahraji nejnovější hry, ale netrvám na plných detailech při 60Fps :D
osek64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 20. 1. 2017 09:14

Tady se tezko radi, profi lcd by zaslouzil profi gpu /firepro nebo quadro/, ale v teto cenove budou mit mizerny herni vykon.
Takze budeme muset zit s kompromisem v podobe herni, tj.vc.omezeni barevne hloubky na 8bit. /to eizo je panel s 1mld barvama a widegamutem, jen profi grafika plne vyuzije cele jeho spektrum, az na vyjimky/. Na druhou stranu, kdyz doted jel na gtx660, asi to nevadi.

Ty ram mas v jake konfiguraci? Dalo by se uvazovat pouzit 2x2 a koupi dalsi 2x4 nove, tj 12 celkem.

Classic sestavy zde jsou ok pro vetsinu lidi, i ty prece jdou slusne regulovat. Plno lidem bude stacit nejaka ta dynamicka regulace deskou, u grafiky upravit krivku vetraku. U hrani to je fuk a v klidu to zas tak rvat nebude.

Samo ze dobra case pomuze i classic sestave, ale tady si stejne nemuzeme vyskakovat, s 20k.

U gtx1060 a 4jadra bych dal uz vetraky 4 i do classic. Trepa gpu takhle lepe vetrana skrin pomaha fakt hodne.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 1. 2017 11:13

Jaký PS? A co přesně děláš? Pak se můžeme posunout dál.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osek64 20. 1. 2017 15:56

alfah4ns :
Ezia jsou výborné obrazovky, nejdůležitější parametry jsou však ve finále hlavně to že barevně drží a už od základu má výborné barevné nastavení a pod. ... 16GB hloubky a AdobeRGB stejně téměř nevyužívám

Přiznám se že z hlavy teď nevím :D

Python.p:
Používám Photoshop 2015.5.
a dělám v podstatě všechno co se mi dostane pod ruku :D Nejedná se o gigantické úpravy pro obrovské plakáty nebo tak a ani nedělám 3D... takže v podstatě my stačí postavit kvalitnější "herní" počítač a bude to na něj stačit ;-)


teď nějakou dobu dělám na notebooku (Dell inspiron 7720 ) a bohatě to stačí :D
osek64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 20. 1. 2017 20:27

Jako je fakt, ze pokud se nejedna o profi upravy s vystupem na profi tiskarnu, ale treba nejaky elektronicky obsah, je to snad i lepsi, kdyz vetsina cilovych lidi to pak shledne na 8bit srgb monitoru. 10bit vcetne 10bit karty moc lidi nema.

Sestavu ale prenecham jinym, jsem na telefonu.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 1. 2017 14:34

20k = i tak herni sestava, zvlast pokud jsou hry i v pozadavku. Pokud to ma byt vcetne OS do 20k, nebude to ani na 16GB RAM. Mozna s Pentiem, ale osobne bych tam rad videl i5. Tazatel si vymysli jeste kudrlinky typu ctecky karet ... nemyslim, ze by to bylo rozumne. Zvlaste kdyz ctecku lze poridit samostatne externi pres USB3.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků