Co pro HTPC

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod alda2 22. 1. 2017 20:29

Dobrý den,
prosím doporučte nejlepší řešení pro HTPC v poměru cena/výkon. Požadavek je na přehrávání z NAS filmů a fotek. Předpokládám použití XBMC/KODI. Cena do 3000,-. Připojeno bude přes HDMI na TV, zvuk také přes HDMI. Mělo by být dostatečně svižné. Občas přehrávání videa přes YouTube. Z důvodu hlučnosti nejlépe pasivní chlazení.

Díky za rady

Alda
alda2
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 22. 1. 2017 20:38

Jakej NAS?
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 1. 2017 20:40

rPi3.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alda2 22. 1. 2017 20:41

NAS od Synology

-- 22. 1. 2017 21:42 --

to rPi3, zvládá v pohodě vše ve fullHD a mpeg2 ?
alda2
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 1. 2017 20:45

Google má odstávku a nebo jsi jen líný ? :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alda2 22. 1. 2017 20:47

Ani jedno ani druhé, ale rád si ještě přečtu názory jiných. Zrovna rPi3 na google moc nechválí jako HTPC.
alda2
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 1. 2017 20:49

Mám ještě rPi1 a jedinej problém co mi teď vadí je nepodpora x265 ... Pohledej si uživatele karlos00x a jeho příspěvky, někde to tady popisoval co to všechno umí.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alda2 22. 1. 2017 20:51

Vím že rPi3 má super spotřebu proti řešení třeba s mini ITX deskou, ale trošku se bojím, aby tam nebyla nějaká "omezení". H.265 si myslím rPi3 taky nepodporuje.
alda2
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 22. 1. 2017 20:53

Pokud mas kabel, tak rpi2. Rpi3 potrebuje chlazeni. Me zvlada vse uplne s prehledem. Start openelec do 5s,ovladat jde ovladacem od tv, napajim to nabijeckou z telefonu 1A je slaba, chce to alespon 1,5A. MikroSD taky doma najdes staci 1GB, ja mam 8GB. Dokaze prehravat jak pres sdileni, tak dlna. Myslim ze za tu cenu s CEC nic lepsiho neni. Navic, po dokoupeni led pasku, jsem si udelal ambilight. Osvetleni promitaneho obrazu na stenu pro zvetseni efektu.

Edit: prehravam i brdisky m2ts o velikosti 30GB a vpohode. Koupil jsem si licenci na dekodovani za 100,- mpeg. Je to pak sviznejsi.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 1. 2017 20:56

Jak říka Mike.M, problém je v tom že HTPC na x86 narazí na podporu CEC a upřímně bych nic bez CEC jako HTPC nechtěl a to ani náhodou.

Pak tu máme ješt ODRoid C-2, ale ten nemám vyzkoušen, tak neradím. Jenom říkám že existuje.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alda2 22. 1. 2017 21:07

To Rpi2 pojede bez chlazení ? Popřípadě když dám pasivní chladič na Rpi3, vejde se to do nějaké krabičky i s chlazením ?

Jinak ano, připojení přes kabel, ale Rpi2 je "slabší" než Rpi3 ne ?
alda2
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 22. 1. 2017 21:13

Taky jsem rozmyslel nad 2 a 3 a po pečlivém uvazovani jsem si rekl, ze 3 mi nic navic neporinese. Wifi je jen na to, pokud nemas kabel. Ale s wifi fullhd filmy, radej ne. Jednak to jet muze, ale vytezis celou linku. Rpi2 bezproblemu bez chlazeni, nehreje se. Do krabky dat muzes, ja to mam za tv schovane a uz rok o tom nevim. Ani to nevypinam. Zkousel jsem to napajet pres usb z tv, kde mam 1A vystup, jelo to, ale nahore se pri malen proudu ukazuje barevny ctverecek. Takze ja jsem pro 2, ale pokud mas 3tis, muzes zkusit v3. Jak rikam, me na vse staci v2.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alda2 22. 1. 2017 21:19

no ono to Rpi3 je asi o 300,- dražší než Rpi2.
alda2
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 1. 2017 21:22

Jak na to spěcháš? Já během 14 dní budu mít ten Odroid a podrobně ho otestuji.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alda2 22. 1. 2017 21:39

No co jsem koukal tak ten ODRoid C-2 vypadá zajímavě a 14-dní počkám, mezi tím budu koukat na možnosti. Co jsem ještě koukal, tak dříve desky od intelu (třeba DH77DF) měly na sobě HTPC header (byl tam pin CEC), kam se připojovala destička od firmy Pulse eight a pak fungovalo HDMI CEC, ale nevím, zda to stále nějaké desky podporují.
alda2
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků