Co pro HTPC

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod alda2 23. 1. 2017 19:08

Abych řekl pravdu, po studování a studování se mi zatím nejvíce líbí pro HTPC ten ODRoid C-2, ale nejsem si jistý zda už tam je vše odchytané a 100% funkční. Co se mi líbí je 2GB Ram, gigabite síťová karta a pasivní chladič osazený (na což mi hned naskakuje otázka, zda to nebude moc topit).
Jako druhé řešení vidím Rpi2.
No a ještě koukám, zda se nedá sehnat deska s integrovaným procesorem, pasivním chlazením a přípravou pro HDMI CEC, jako měly Intel desky (header HTPC na desce).

p.s. vážně uvažuji o tomto adaptéru, který univerzálně řeší HDMI CEC pro jakoukoliv desku :
https://www.pulse-eight.com/p/104/usb-hdmi-cec-adapter
alda2
Junior

Odeslat příspěvekod soban 23. 1. 2017 19:24

A ta krabička bude chodit s linuxem? Jsem se koukal ovladače pouze windows......

U kopií rpi by ten základ měl chodit OK, ale můžou se přece jenom nějaké zádrhele vynořit....

U těchto kopií - i originálu bývá problém s grafikou ke které linuxáři nemají dokumentaci takže výroba ovladačů vázne.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 1. 2017 19:28

45$??? To je cena ODroidu...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alda2 23. 1. 2017 19:54

oni tam píší že pro mac a linux nejsou ovladače potřeba.
Je pravda, že to je drahá, ale do budoucna stále fungující řešení ať je deska jakákoliv.
Přesto se mi nejvíce líbí ten Odroid, protože nepotřebuji vícekanálovou zvukovku a SATA
alda2
Junior

Odeslat příspěvekod alda2 24. 1. 2017 11:54

No ještě jsem koukal na ten Odroid c2 a když vezmu Odroid + napájení + case + karta, tak jsem na nějakých 70Euro + poštovné, takže taky žádný zázrak, co se ceny týče.

p.s. Tak jsem se rozhodnul pro Rpi2, kde je nejlepší poměr cena/výkon a velká SW podpora. Teď ještě někde sehnat nějaký levný, popřípadě bazarový.
alda2
Junior

Odeslat příspěvekod alda2 27. 1. 2017 12:23

Tak RPi2 je dom, instalace openelec bez problémů, ale mám tam dvě základní připomínky :

1. (méně důležitá) - zařízení nejde zapnout = musí běžet pořád. Pokud dám v KODI vypnout, pak znovu zapnout jde pouze odpojením od zdroje nebo reset tlačítkem, které se musí dodělat.

2. Hodně mi vadí neustálé výpadky v HDMI CEC - ovladač "vypadne" z ovládání KODI a přepne se na ovládání televize. Toto mi to na původním systému s PC nedělalo.

Jinak bez výhrad, plní to to co má.

Alda
alda2
Junior

Odeslat příspěvekod soban 27. 1. 2017 15:01

1.) Adaptér do zásuvky se nedá vypnout tak jak by jsi to chtěl udělat??? RPI se nevypíná (dlouhodobě se vypíná vypínačem na prodlužce kde je zapojená jak TV tak RPI....).

2.) S tím neporadím, nebude to spíš problém TV skus proskoumat nastavení v TV, případně skusit jiný HDMI konektor na TV nebo jiný HDMI kabel zda nechybuje a tím pádem se CEC přepne....případně zda chybu nehodí samotné rpi - slabý zdroj - vím že na to je rpi citlivé....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Epe 27. 1. 2017 18:06

alda2 píše:2. Hodně mi vadí neustálé výpadky v HDMI CEC - ovladač "vypadne" z ovládání KODI a přepne se na ovládání televize. Toto mi to na původním systému s PC nedělalo.

U me take CEC naprosto bez problemove. A to mam jeste mezi TV a RPi receiver. takze spis bych hledal chybu nekde jinde nez u RPi
Epe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alda2 28. 1. 2017 07:38

Zjistil jsem, že mi k tomu dali pouze 1A adaptér, tak ho zkusím vyměnit za silnější jestli to s tím CEC pomůže.
alda2
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 28. 1. 2017 08:50

No jak jsem psal vyse, alespon 1.5V. Ten 1A pouzij na nabijeni tel. Jeste taka drobnost, u slabeho napajeni jsem mel barevny stverecek v pravem hornim rohu. Jinak cec mam bez problemu. Mozna jedina vytka, ze pres cec se neda ovladat hlasitost rpi. To pridava televizi.
Apeopo prvni ja to nevypinam 7W neni taka spotreba a to bere, kdyz to jede max, v idle i s usporou energie to bude mene.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alda2 28. 1. 2017 09:55

Jo při přehrávání tam blikal občas blesk, ale to CEC vypadávalo i při listování v menu, ale nikdo neví, jestli tam nenaskočí občas nějaká špička, která to třeba shodí.

Jinak vypnutí (systému) a zapnutí s TV není problém, pouze deska běží pořád, ale ta bez systému bere nula nula nic.

Přidávání hlasitosti na TV mi vyhovuje, hlasitost pod Kodi mám naplno.


Kde se nastavuje jaká úspora energie ? Já v Kodi našel pouze spořič, který ztmaví obrazovku.

Alda
alda2
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 28. 1. 2017 10:35

Hledej, presne to nevim. Ja mam prave to vse jeste na av receiveru coz je dalsi ovladacka. Ale v telefonu mam kore, oficialni DO pro kodi a na ebay jsem kupil MCE IR Remote dalkac do usb
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 28. 1. 2017 17:47

/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Epe 28. 1. 2017 17:59

Mike.M píše:...u slabeho napajeni jsem mel barevny stverecek v pravem hornim rohu..

duhovy ctverecek se zobrazuje v pripade, ze napeti klesne pod 4,75V (4,7V?) Takze to nemusi uplne znamenat, ze je to slaby zdroj. Osobne jsem zkousel koupit 2napajeci kabely (1,5m+) a ctevecek se zobrazoval porad. Takze jsem to musel vyresit vyrobou vlastniho kabelu
Epe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků