CAD, 30000kč, Classic

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod r4cad 22. 1. 2017 23:44

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: Classic (LN by bola už cez rozpočet)

UCEL PORIZENI SESTAVY: 60% CAD software(AutoCaD, AllPlan), 20% 3D Modeling+calculating software, potom internet,hry,filmy, photoshop, ...

FINANCNI LIMIT: cca. 30000kc

OPERACNI SYSTEM: Mam Windows 7 64bit

SESTAVITE SI PC SAMI: áno

BUDETE TAKTOVAT: V prípade ak časom bude treba, tak áno

MONITOR + JEHO ROZLISENI: 24" + potom plánujem dokúpiť druhý 24" (na jednom monitore jeden software a na druhom iný software, alebo film)

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? Len skrinu


Pripájam aj môj predbežný návrh:

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... P1013BE601


Zvolil som i7(Skylake), vzhľadom na to, že Kaby Lake neponúka nárast IPC(instructions per clock). Ďaľším dôvodom bola aj viackrát spomínaná doska na tomto fóre: MSI Z170A SLI PLUS. Je tam potreba aktualizovať bios a bolo by treba k tomu skylake procesor.

Ďakujem za vaše rady.
r4cad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod QW.7 23. 1. 2017 16:06

A budeš se tím rýsováním živit? Z příspěvku vidím, že to bude hlavní účel pořízení sestavy, takže bych se vybodl na konzumní I7-6700K a celé taktování a složil pracovní stanici s ECC a nejlépe disky v RAID poli na zálohování výkresů.
QW.7
Junior

Odeslat příspěvekod worrapS 23. 1. 2017 16:35

1. RAIDx != zálohování
2. ECC paměti jsou pro osobní počítač zbytečné
Pracovat s počítači je docela otrava. Vůbec, pracovat je otrava. Možná to nakonec s těmi počítači nebude až tak zlé.
worrapS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 1. 2017 16:36

RAID je záloha? Od kdy?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prof.j.v 23. 1. 2017 16:49

RAID není záloha. Když používáš RAID 1, 5, 6 nebo 10 tak není odolný proti "blbuvzdornosti" například pokud smažeš omylem data na RAID jak jsem psal tak o ně přijdeš.

Je to především odolné proti výpadku jednoho disku - u těch lepších adaptecu i více... Záleží na řadiči a připojení. V žádném případě, ale není RAID záloha :)
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod worrapS 23. 1. 2017 17:01

prof: opravdová sranda začne, když ti odejde řadič..

Jedna poznámka - na HDD bych se vykašlal úplně. Jestli je něco, co opravdu brzdí workflow, tak je to otevírání archivních projektů z HDD. Lepší strategie jedle mě je: dojde kapacita na SSD -> koupím další SSD :)
Pracovat s počítači je docela otrava. Vůbec, pracovat je otrava. Možná to nakonec s těmi počítači nebude až tak zlé.
worrapS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r4cad 23. 1. 2017 17:09

Účelom zostavy budú aj pracovné veci.

Pracovné aj iné veci si zálohujem na osobitný(externý) disk. RAID používať neplánujem.
A súhlasím s worrapS, ECC pamäte mi prídu zbytočné pre osobný počítač...

Edit: HDD by som si chcel ponechať, hlavne kvôli objemnejším dátam (filmy, fotky,... je toho dosť)
r4cad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod QW.7 23. 1. 2017 17:16

Když se tím bude živit a je to počítač na kterém bude primárně rýsovat, nevidím důvod proč nedat Xeon a ECC RAM.

Ale pokud má v práci nějakou pracovní stanici na které bude pracovat a toto má na nějaké to domácí chroupání, tak samozřejmě uznávám i volbu I7 a non ECC RAM.

-- 23. 1. 2017 18:29 --

Náčrt by byl takový.

https://www.czc.cz/204092,187659,168553 ... 87756/kody

Není to doladěné, ale funkci by to plnilo. Ci7-7700K je na práci s CAD SW dobrý procesor, přetaktovat půjde lépe než Skylake. Na svém vlastním PC jsem se s tímhle CPU dostal až na 4.8GHz (S MUGENem). Fera na jeho uchlazení postačí, avšak pokud chceš více taktovat, radil bych alespoň Grandis. 16GB RAM DDR4 je pro CAD dobrým základem (není to úplně málo), na pohodlnější práci doporučuji upgrade na 32GB.
SSD je MLC a v případě, že se vyčerpá životnost čipů, zamkne se pouze na čtení.
Data by se ti na 2TB harddisk vejít mohly. Vím, že Fractal Design je ve skříních jednička, ale solidně vybavená Zalman Z3 Plus snad neurazí.
GPU GTX1050 poslouží na hraní ve FullHD, ale se sraženými detaily. Záleží na tom jaký jsi hráč. Pro zpětnou kompatibilitu přikládám diskovou mechaniku, možnost zálohování na M-DISK se neztratí.


Zapoměl jsem dodat... s Ci7-7700K budeš muset upgradovat na W10. Pokud chceš W7, setrvej na Skylake.
Naposledy upravil QW.7 dne 23. 1. 2017 17:42, celkově upraveno 1
QW.7
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 23. 1. 2017 17:31

@r4cad: Předběžný návrh při zběžném pohledu řekl bych dobrý. Na ty výpočty mají nVidia architekturu CUDA, ATI prý AMD FireStream. Jakou jste dělal úvahu pro výběr GK z hlediska používaného SW?

@QW.7: Pokud jsou hry jen 20% a pracovní převládají, je lepší provozovat PC v bezpečném režimu s nižším taktem a teplotou bez OC. i7-6700K je jistota, ať už bude taktovat nebo ne.
...na Alze přidávají k i7-6700K i chladič Cool Master se 120kou fanem.
Tvůj návrh chladiče SilentiumPC Fera 3, pokud se vejde do skříně, se mi líbí.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 1. 2017 18:39

i7 7700k a W7 žádný problém.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r4cad 23. 1. 2017 21:47

@QW.7: Je pravda, že Ci7-7700K je pravdepodobne lepšie taktovať, ale taktovaním určite to nejdem preháňať. Určite by som začínal na základných taktoch, K-procesor, chcem mať na prípadnú rezervu do budúcna. 16GB RAM som zvolil, kvôli tomu, že za posledný polrok sa dosť zvyšila cena RAM, a ak by bola potreba neskôr ďalších 16GB RAM je jednoduché doplniť. Ešte ma zaujal v tvojej zostave HDD Seagate BarraCuda - 2TB, je to vhodnejšie do zostavy ako WD Blue?

@meda2016: Kedže budem používať viacej programov, tak tažko povedať, čo by bolo vhodnejšie. AMD RX460 je lacnejšia o cca 1000kč, preto som zvolil AMD. Myslíte, že by GTX 1050Ti by bola vhodnejšou volbou? (aj QW.7 ju mal v navrhovanej zostave). Nie som náročný hráč, len dáka hra na chvílu odreagovania.

@KineCZek: Tak oficiálna podpora Windows 7 pre KabyLake od Intelu nie je... Nechcem riskovať prípadnú nekompatibilitu softwaru.
r4cad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 1. 2017 22:03

Se Z170A SLI PLUS je ta kombinace otestovaná.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod QW.7 23. 1. 2017 22:06

@r4cad Pokud nebudeš overclockovat nějak do extrémů (nebo ani nechceš), tak by ti stačil SkyLake. 16GB RAM na CAD stačí, ale na 3D CAD je lepší mít více paměti. Třeba AutoCAD má doporučeno 20GB RAM.
Mezi BarraCuda a Blue nevidím moc rozdílů. Oba jsou to spolehlivé disky. Seagate je taková klasika ;-)
GTX1050 Ti navrhuji proto, že má CUDA jádra (ta jsou lépe podporována pro rendery). 1050Ti pak to FullHD se sníženými detaily dá. Na FullHD bez kompromisů (max. trošku shodit detaily) je 1060. Naprosto nekompromisní FHD 60FPS je pak 1070.

Ale říkám. SkyLake jde nataktovat tak na 4.5GHz, max. 4.6. Se skládaným vodníkem možná 4.7GHz. Já mám 7700K a chladič Scythe Mugen. Dostal jsem se na 4.8GHz, max. teplota v zátěži 69°C.
QW.7
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 1. 2017 13:10

Ano, ja se dostal s jednim kouskem na 5,2GHz s obycejnym Freezer13. Vse je o stesti na kus a nejvice teplotam pomuze DELID. I "obycejny" Freezer 13 ma na to, aby uchladil 7700k + OC, pokud je zajisten dobry prestup tepla z kremiku skrze IHS do pasivni casti chladice.

A pokud je prestup spatny, lepsim chladicem si clovek nepomuze o tolik, o kolik by si pomoci mohl, byl -li by prestup v poradku.


//pro tazatele: Chces vytvorit nejaky navrh sestavy? Radeji se ptam, kdyz vidim, ze do vlastni diskuze prilis neprispivas.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r4cad 26. 1. 2017 17:59

@KineCZek: Ospravednujem sa, pár dni som bol pracovne vytažený. Tak ja nechcem hlavne 7700k preto, aby ku doske MSI Z170A SLI nemusel zhánať Skylake procesor pre aktualizáciu biosu.

Teraz dokonca mám pravdepodobne možnosť zohnať nový 6700k za dobrú cenu. Tak predsa si myslíš že sa oplatí ísť do 7700k? A potom akú dosku Z270 k tomu?

V zostave som prehodil na odporúčanie QW.7 grafickú kartu na nVidiu kvôli CUDA a pravdepodobne lepším prevádzkovým vlastnostiam.

Aktuálna zostava:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_0 ... WE013MQ501

Oproti návrhu od QW.7, som nechal skoro všetko okrem grafickej karty. Aspoň, čo som čítal, skrinku si chválili, procesor som nechal(zatiaľ z hore uvedených dôvodov). HDD WD som nechal kvôli tomu, že mám s WD zatiaľ dobré skúsenosti a Seagate je viac otáčkový disk, čo by už mohlo pôsobiť viac hlučnejšie. Chladič na procesor, mi príde rovnaký ako v mojej navrhovanej zostave.

Ak sa samozrejme mýlim, tak ma opravte
r4cad
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků