RaspberryPi HTPC se Spotify Connect a dotykovým displejem

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod djkubas91 23. 1. 2017 23:46

Hezký den ve spolek,

rád bych vás poprosil o názor na proveditelnost mé představy a případné pokopnutí správným směrem.

Aktuálně mám v obýváku dosluhující starý desktop (užraný C2Q), který slouží jako HTPC a který bych rád v co nejbližší době vyměnil. Jeho aktuální využití je Kodi, Kuki a Spotify. Výstup je 2.0 zvuk do recieveru a HDMI do 720p projektoru.
Rád bych zachoval nejen funkcionalitu Kodi, ale také IPTV od netboxu a udělal z rPi takové malé multimediální centrum domácnosti.

S Kodim a Kukim problém nejspíš nebude (pokud Kuki pojede na Raspbianu :?: ). V Kodi přes něco jako Advanced Launcher nastavím prolink na linuxovou aplikaci Kukiho a předpokládám, že by to mělo jet :?: Nebude to sice superelegantní, ale podle všeho nic jiného nejde, aby byla zachována možnost TS.
Horší to je se Spotify. Moje představa je taková, že bude rPi ovladatelné pro Spotify i bez zapnutého projektoru. Koukal jsem na možnost malé dotykové obrazovky jako základního vstupního zařízení (vybrat si playlist bez potřeby hledat po bytě telefon) pro Spotifího klienta. Podle všeho by mělo být možné to zprovoznit přes Mopidy nebo Volumio (server + rozhraní) včetně Spotify Connectu (na složitější výběr hudby přes telefonní appku). Zkoušeli jste to už někdo někdy tímto způsobem zprovoznit :?: Pokud ano, zvládne to někdo, kdo se jakš takš vyzná v termiálu, ale v životě neprogramoval nic složitějšího než javascript?

Předem díky moc za odpověď.
MacBook Pro 13" TB 2017
RaspberryPi 3B
Synology DS213j

IoT je závislost
djkubas91
Junior

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků