classic Upgrade: Minecraft, nahrávání [6000 kč]

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Iwitrag 17. 2. 2017 00:03

UPGRADE PC – CO ZLEPŠIT?

Dobrý den,

dostaly se mi do ruky nějaké finanční prostředky navíc, kterými bych si chtěl udělat radost a trochu upgradovat mého mazlíka (rozumějte PC). Uvedu svou aktuální sestavu, účel a další parametry a budu moc rád, pokud mi poradíte, jakým směrem se ubírat a co zlepšit.


Obrázek Cena a účel

Rád bych počítač upgradoval hlavně tak, abych mohl hrát plynule technické modpacky pro hru Minecraft. Na plné detaily např. u Feed the beast registruji pokles FPS z 60 (V-Sync) na cca 40. Rád bych také používal Shader-pack. U toho bych rád nahrával. Již mám kartu AverMedia Live Gamer HD, takže téměř nepociťuji během hraní to, že zrovna natáčím, nicméně editace videí (a rendering) trvá trochu déle.

U čeho bych rád dosahoval lepšího výkonu:
  • Technické modpacky Minecraftu
  • Shadery v MC
  • Nahrávání a editace videí
Další info:
  • Na hluku nezáleží, jen aby se to uchladilo
  • Komponenty si vyměním sám
  • Netaktuji
  • Žádné periferie měnit nechci, vše mám

Budget: 6.000,- Kč

Obrázek Moje sestava

  • Odkaz na všechny komponenty naráz
  • Procesor: AMD Athlon X4 740 Trinity
  • Grafická karta: SAPPHIRE AMD R7 260X 1G GDDR5 OC
  • Základní deska: MSI A88X-G43 (FM2+)
  • RAM: 2x Kingston HyperX Fury 4GB 1333MHz DDR3 CL9 (9-9-9-27)
  • SSD na systém a nějaké 1TB HDD
  • Skříň: ARCTIC Silentium T11 White
  • Chladiče: viz odkaz nahoře
  • OS: Windows 10 (64bit, od VŠ)

Obrázek Co zlepšit?

Přemýšlel jsem, kde bych měl ty peníze investovat.
Co jsem na internetu četl, největší vliv na FPS u Minecraftu má procesor. Proto jsem se díval na procesory pro patici mé základovky, žádná sláva, prakticky se můžu posunout na cca 4 jádra 4.1 GHz a pak uvíznu na mrtvém bodě...

Proto přemýšlím, jestli by nebylo lepší přejít na lepší základovku, ale v takovém případě bych potřeboval vědět, co bych musel vyměnit a jestli bych se vlezl do rozpočtu, protože se v HW popravdě téměř vůbec nevyznám.

Pokud nějaké peníze zbydou, využiju je na nákup dalšího HDD a případně upgrade RAM na 4x4 GB.


Budu moc rád za jakékoliv rady.
Iwitrag
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 17. 2. 2017 04:36

Já bych doporučoval ještě šetřit. Protože novější cpu do této desky nemá moc smysl. A větší upgrade, tj deska+cpu a ram, protože dnes už jsou ddr4 a možná i systém protože s výměnou desky přijdeš o OEM licenci. Ikdyž pokud to máš z MS Dreamspark tak by to mohlo být bez další investice. Ale i tak Deska+CPU+RAM do 6ti tisíc nemá smysl, protože to budeš výkonově asi tak na stejné úrovni jako dnes. Takže za mě doporučuju dále šetřit a ten upgrade udělat tak za 10 tisíc.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod hacker24 17. 2. 2017 06:31

Hraju MC asi se 170 mody a 8GB nestačilo a CPU to zatěžuje hodně. grafiku skoro vůbec :-)
Sapphire Pure Black X58
I7 - 930 2.8GHz (3,7) + Vodní chlazení
8Gb Ram DDRIII 1333MHz
2 x 1000GB HDD
1 x 240GB SSD
MSI R9 270X 4GB Vodní chlazení
Corsair CX650M W
hacker24
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 17. 2. 2017 08:58

Desku procák ramky střelíš tak za 4 tisíce korun docela na jistotu (deska je velmi solidní).
a pak
https://www.czc.cz/en5os27mbcjobaee0faqn09iq6/seznam

Pokud bude třeba hrát i něco jiného než kostičky, lze přidat grafiku, ideálně RX480@4GB od MSI, ale i jiné kolem 6 tisíc. Samozřejmě
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 17. 2. 2017 12:17

To by šlo.
polda
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků