Herní sestava pro fullHD 30K

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jankopriva80 4. 3. 2017 14:01

Zdravím, vybírám herní sestavu kolem 30K for fullHD na maximální detaily v naprosté většině moderních her.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: na hlučnosti nezáleží
UCEL PORIZENI SESTAVY: 80% hry, 20% internet
FINANCNI LIMIT: okolo 30 000 Kč s DPH
OPERACNI SYSTEM: mám licenci Windows 10 Pro x64 od školy - Microsoft Imagine
SESTAVITE SI PC SAMI? ano
BUDETE TAKTOVAT? ne
MONITOR + JEHO ROZLISENI? BENQ VW2245 1920x1080
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? Jen skříň

Moje představa: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... P1011KGO01
jankopriva80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 4. 3. 2017 15:23

Funkční, ale předražené.

pokud nemusíš hned v úterý hrát, počkej si cca měsíc na
1) GTX1080Ti (dopad)
2) RX580 a Pascal refresh (nákup nebo dopad)
3) Na Ryzen (dopad)
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alke 4. 3. 2017 19:33

no,1060 za 9K není dobrej nápad.momentálně je dobrá volba od intelu vzít G4560.
alke
Junior

Odeslat příspěvekod corecorecore 4. 3. 2017 19:57

Vydrž měsíc a buďto ušetříš nebo dostaneš lepší výkon za stejný peníze.
corecorecore
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jankopriva80 4. 3. 2017 20:00

Na ten G4560 jsem koukal, za tu cenu luxus ... jaký bude rozdíl:

a) i5 7500 vs G4560 ve hrách co umí jenom 1 jádro CPU?
b) i5 7500 vs G4560 co umí všechna jádra?

Láká mě to, po nějakém tom roce by se upgradovalo na bazarovou i7 Kabylake
jankopriva80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 4. 3. 2017 20:24

malý, ale hratelný. g4560 teď, i7 za rok je dobrý způsob uvažování. Teď ještě promysliv tu grafiku (nápovšda msi rx480@4gb gaming) a zdroj a skříň a ssd a vlastně i desku :-)
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alke 4. 3. 2017 22:10

+- je ten rozdíl v hrách 16%,ale příplatek 4000,-( přes 200%)
alke
Junior

Odeslat příspěvekod jankopriva80 4. 3. 2017 23:04

A co rozdíl G4560 vs AMD Phenom II X4 965 3.6 GHz, který slouží doteď? Bude to znát? Třeba na GTA V už nestačí (vytížení 100%)
jankopriva80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 4. 3. 2017 23:11

A při tom vytížení, se ti to trhá?
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alke 5. 3. 2017 12:05

jankopriva80 píše:A co rozdíl G4560 vs AMD Phenom II X4 965 3.6 GHz, který slouží doteď? Bude to znát? Třeba na GTA V už nestačí (vytížení 100%)

je asi 20% nad FX 6300,takže ještě víc nad tvým.
jestli máš starou sestavu,měl jsi uvést komponenty,zdroj atd..
alke
Junior

Odeslat příspěvekod jankopriva80 18. 3. 2017 09:05

Stará sestava není, doted se "hraje" na notebooku.

Update sestava, co si o tom myslíte?
Zajímá mě názor na tu grafickou kartu MSI GTX 1060 ARMOR a základní desku, která se mi zdá "malá". Něco kvalitního normální velikosti, co bude mít podporu pro 5.1 repro - více jack konektorů?

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2 ... 71013HGY01
jankopriva80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 3. 2017 12:22

Trocha nudne teorie na uvod:
 
Bohuzel reci typu "vydrz za mesic" tu s nami jsou od kdy ze to? Od prosince? Mozna od rijna. Jedine, co se od te doby stalo, byl fakticky narust cen SSD, narust cen RAM (o cca 30%, tzn rozhodne zadna malichernost, s tim, ze oboje v rustu vesele pokracuje). Jedine, co kleslo na cene a paradoxne nikoliv vinou AMD, byla cena GTX1080 a o kousek i 1070.

AMD vydalo Ryzen - neni spatny, ale neni ani tak dobry (nebo levny), jak mohl byt. Platforma je to cerstva, to do herniho PC prilis nevadi. Za mesic bude i levna (byt s nizsim vykonem, nez jiz uvedene Ryzeny) a snad budou dostupne konecne i desky, s nimiz to dnes zadna hitparada neni.

Za mne zatim tak jde o "prehypovany" produkt. Podobne, jako sveho casu Polaris. Ani jedno rozhodne neni spatne, ale "flagship killer za mainstream cenu" se nekonal a nekona ... a minimalne v pripade R5 ani konat nebude. Cena bude podobna jako podobne vykonny intel, pretaktovani bude podobne, jako podobne vykonny intel a benefit nevidim.

Nez po mne hodite kamenem, zkuste prosim sundat bryle vsech barev a pragmaticky se zamyslet. Sam jsem ve svych pocitacich nekolik AMD procesoru mel, sam jsem sveho casu navrhoval vetsinu sestav na Phenomu II, ktery stal polovinu ceny C2Q, sel lepe taktovat a vykon mel za tu cenu vpravde skvely. Dnes napjate cekam, kam se pohnou ceny ... ale jestli AMD zustane u trendu nastaveneho tak, ze v hernim vykonu bude cena/vykon totozne s intelem ... nebude mit cestu ke mne lehkou, stejne jako ji nemel treba intel generace SkyLake.




A jedna z moznych alternativ sestavy: 30.716,- Kc

GTX1070 (pravda, ne tak ticha jako MSi Gaming, ale je to o tridu vykonnejsi karta) + i5 7400 a 1TB disk. Do skrine jsem doplnil ventilatory a kvuli cene osadil CXM, ktere ma "pouze" 5let zaruky. Obslouzit 5.1 deska afaik zvladne. Pred osazenim CPU je nutne aktualizovat BIOS zakladni desky kvuli jeho podpore.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jankopriva80 18. 3. 2017 14:34

Děkuji mistře. Zajímalo by mě proč tam máš B150 PC MATE a ne novější B250 PC MATE ... a to repro 5.1 asi nezvládne, mám na připojení ještě černý jack, který ty desky nemají.
jankopriva80
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 3. 2017 14:59

Otázkou potom je, kdo z nás dvou to reálně vyzkoušel a ví že to hraje. Ten člověk potom může něco na beton tvrdit, na svou reputaci. Hmm?

250 neumí pořádně regulovat ventilátory, je dražší a zajímalo by mě tedy spíše proč bych to měl mít opačně. Jsem otevřen názorům.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jankopriva80 19. 3. 2017 16:28

Však se s tebou nehádám, jen se ptám O:-)

Ještě jsem zvážil tuhle variantu, prosím o zhodnocení.
1) Jako základ jsem si vybral desku a CPU s vyšším potenciálem do budoucna i pro OC, v jiných sestavách doporučované kombo MSI Z170A SLI PLUS + i5 7600K. Zde nastává otázka, je potřeba updatovat BIOS, respektive koupit Skylake CPU, updatovat to a ten Skylake zase vrátit? Nebo mi ta deska dovolí update BIOS i s 7600K.

2) Je velký rozdíl nad zdroji Corsair RM550X a CX550M mimo té záruky a semimodulární/modulární? Tam bych viděl eventuelně úsporu.

3) HDD zatím není třeba, SSD 240 GB dostačující

4) Grafická karta: je dostačující GTX 1060 6GB pro nejmodernější hry ve fullHD? Případně kterou zvolit kolem 7 500 Kč, příplatek na MSI Gaming se mi zdá mimo. Ještě jsem uvažoval nad RX480 4GB, tam by se ušetřilo, ale bylo by to na úkor výkonu? RX480 8GB se pak asi už nevyplatí, že?
Grafická karta bude asi první věc, která se bude upgradovat, jsem zastáncem méně výkonnější a po 2 letech nahradit opět za mainstream, než kupovat za pálku highend, proto asi GTX 1070 zbytečná.

Odkaz na košík:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... P1013N7101
jankopriva80
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků