Herní (univerzální) PC + monitor cca 35000,- classic

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ArnyCZ 27. 3. 2017 18:56

Ahoj, chtel bych pozadat o nazory na sestaveni PC. Po vsem, co jsem precetl za recenze si myslim, ze by bylo vhodne zvolit Ryzen 1700 s ohledem na budouci leta. Rad bych totiz CPU idealne na 5 a vice let. Zatim jsem dal dohromady toto: https://www.czc.cz/f7101qfdfcji89q0ri04d5akr8/seznam

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: PC bude v obyvaku, takze pri spani nebude nikoho rusit a nemusi byt tiche.

UCEL PORIZENI SESTAVY: Bude to jedine PC doma na vsechno, na beznou praci kolem fotek a videi, na dokumenty a na hry ruznych titulu a stari, kdyz bude cas. Narocne 3D modelace se nechystam. Vetsinou vsak asi na hry.

FINANCNI LIMIT: I s monitorem bych se chtel pohybovat kolem 35 000,-

OPERACNI SYSTEM: budu kupovat zvlast W10

SESTAVITE SI PC SAMI?: Radsi ne

BUDETE TAKTOVAT?: V pripade R7 1700 zatim jen co zvladne origo chladic, jinak asi ne. Nebranim se tomu.

MONITOR + JEHO ROZLISENI?: V cene sestavy ano, Full HD, free sync

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?: Periferie neco uz mam, zbytek si vyresim sam.

Snad jsem to sepsal spravne, diky.
ArnyCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Azi0 27. 3. 2017 20:08

Hned bych tě upozornil na to, že tebou vybraná deska nemá CMK16GX4M2B3200C16 v seznamu podporovaných pamětí.

Abys nedopadl jako já, s nestabilitou systému.
Azi0
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 3. 2017 20:41

Plus pokud chces taktovat, chces:

1) PORADNOU desku se solidni kaskadou
2) PORADNY chladic

Plus pokud naopak NECHCES BOEING, chces:

1) PORADNY CHLADIC
2) Jiny zdroj, protoze tenhle Seasonic je v zatezi letadlo. A ze Ryzen s RX480 po OC ho do zateze poslou, si bud jist.
3) Vyresit skrinovou ventilaci

Plus pokud nemas nahradni oci v prvnim supliku, spise bych nechtel TN monitor. Ano, odezva, marketingove "featury" ... ale doba TNkova je snad uz za nami.

BTW ... na pet let ... pokud je to jen na hry, tak 8C bych nechal spat. 7600k odvede vice herniho vykonu (coz odvede, jakkoliv se to nekterym dalsim prispevatelum libit nebude, ale je to holy fakt - navic + OC) za mene penez. takze bychom mohli uvazovat o GTX1070. A ta odevzda herniho vykonu take vice, nez RX480.



Muj nastrel: 37.517,- Kc


Kdyz vezmes, ze ve Tvem puvodnim navrhu (36.026,- Kc) chybi chlazeni za 1.207,- Kc (tzn by vysel 37.233,- celkem s chlazenim) a uvazis desitky procent narustu v hernim vykonu (coz 1070 + 7600k prinesou), HDMI kabel v kosiku a IPS panel misto TNka, je myslim narust ceny o 284,-Kc vice nez akceptovatelny.

A pokud tech 37.517 nechces dat, staci se jen vratit k RX480 8GB ... herni vykon poklesne sice mozna vice nez cena, ale to uz je druha vec.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ArnyCZ 28. 3. 2017 02:28

Diky za reakce.

@AziO, jo diky za upozorneni, uz jsem si toho taky vsiml.

@Kine na hodne webech jsem videl, ze bezne taktuji na B350 a s origo wraith chladicem, tak ktera deska by byla lepsi? AsRock? Ja bych zprvu vyzkousel co jak funguje a pripadne pak taktoval a i tak by to bylo jen v rozumnem rozmezi 3.5 - 3.7GHz a to ten wraith zvlada dle recenzi. Pripadne nekdy casem bych zmenil chlazeni kdyby nestacilo. Sice se v tom tolik nevyznam, ale ta i5 4c/4 mi prijde uz malo. Videl jsem video s i5 7600k s GTX 1070 a jela dost v zatezi, tech 80% oproti polovine u R7. Ja bych mozna i pockal jak to dopadne s R5 a vybral treba ten. Dal bych se chtel zeptat co je spatneho na skrini, kterou jsem zvolil? V recenzich o ni pisou, ze ma dobry airflow i cable management. Navic ma prachovy filtr i v horni casti a oddeleny prostor pro zdroj. Neber to prosim, ze bych chtel nejak rypat. Jen se ptam znalych jako bezny uzivatel, ktery nevidi mezi radky. Diky

Jeste bych chtel rict, ze nehonim kazdy FPS, jde mi spis o tu zivotnost.

A k tem monitorum, takze fce jako flicker free, free sync a g sync jsou jen lakadla? Podle toho neni potreba vybirat monitor?
ArnyCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Ensidia 28. 3. 2017 08:15

1. Monitor bych šel určitě IPS,PLS já třeba mám v plánu https://www.czc.cz/iiyama-xu2492hsu-b1- ... 79/produkt ale hlavně vůli tenkému rámečku chci dva.

2. Grafika Rx480 na Full HD ve vysokém rozlišení nebude mít problém. A pokud nehoníš každé FPS navíc. Navíc 4k nezvládne ani 1080 ti nějak slušně ale za pár let to třeba bude jinak a bude čas na výměnu.

3. Procesor 4/4 je fakt málo 8/16 je zas moc na tvoje používání. I7 se mi zas zdá do budoucna málo a hodně lidem se tohle líbit nebude. R1600 lehkým oc 4ghz 6/12. Ale zas musí se počítat že to jsme na začátku května.
4. Chladič Wraith Spire je prý tichý a chladí velmi dobře i to lehké OC. Podle názorů lidí se rovná chladičům 800-1000kč. Hlavně TDP 65w a pájený procesor udělá hodně.
5. Větráky bych ve skříni bych vyměnil. Fractali jsou odzkoušené skříně.
6. O AM4 deskách toho není zatím moc známo, ale určitě bych se podíval na nějaké zahraniční weby co se prodává a jaké jsou na to názory.

Já kdybych skládal koncem dubna tak r1600+rx580(snad bude za cenu480 nebo možná vega podle ceny)+deska Asrock nejdražší b350 nebo nejlevnější x370. Pokud bych chtěl do grafiky dát přes 10k+ tak už rovnou 1080 nebo vegu. Cenu sestavy jsem nepočítal ale určitě bude pod 30k.
Ensidia
Junior

Odeslat příspěvekod plesgo 28. 3. 2017 08:37

1. pokud by vzal tvuj monitor, tak uz je hodne pres rozpocet (pokud by tedy nechal grafiku, co navrhuje Kin

3. 4/4 je malo? Kde zaostava? Ty uz mas R1600 vyzkouseny? Uz vis, jak pujde taktovat? Atd...
4. "Je pry...." Takze jsi ho asi nemel v rukou...

Jde o prachy. Poslouchal bych rady uzivatelu, kteri meli dane komponenty v rukou.
plesgo
Junior

Odeslat příspěvekod Ensidia 28. 3. 2017 09:10

1. Já mu doporučil IPS,LPS ten můj byl jen příklad.
3. Ano na více aplikací co běží najednou neboli multitasking je teď!! 4/8 takový standart bez omezení ale za dva tři roky?. Hry na dirextu 12 atd... Ano vím už jsem něco viděl v jižní americe se už prodávají týden takže kvalitní recenze by mohli být dřív než tady výjdou 11.
Ale počkám si na ofik ale nevypadají vůbec špatně hlavně s cenou pod 7 tisíc.
4. Chladič je odzkoušený. Žádné negativní recenze ale že od 4ghz už to chce lepší chladič pokud se bavíme o tichu.

A máš mu poradit se sestavou né prudit. :) :)
Naposledy upravil Ensidia dne 28. 3. 2017 09:11, celkově upraveno 1
Ensidia
Junior

Odeslat příspěvekod jjfb 28. 3. 2017 09:11

Tak dnes doporučovat v této cenové třídě 4/4 CPU je podle mne dost nesmysl, když už i Intel zvedá v ohlašovaných produktech počet jader. Do uvedení Ryzenu 5 je 14 dní, R5 1600 taktnutá na frekvence 1600x bude IMHO ideální kompromis na všechny úlohy. A k tomu bude stačit kvalitní B350 deska a vzhledem ke spotřebě i dodaný Wraith chladič.
Monitor samozřejmě co nejlepší možný, TN opravdu ne.
jjfb
Junior

Odeslat příspěvekod plesgo 28. 3. 2017 09:25

Ensidia: Co jsem pochopil, tak uzivatel bude hlavne hrat a nebude delat narocnejsi operace. Pochybuju, ze bude pri hrani BF1 (priklad) upravovat zaroven fotky a sledovat film a ja nevim co.

Pokud chce tazatel pockat na blizici se R5, tak je to jeho vec.

Neprudim, jen argumentuji. To, ze nepisu x smailiku neznamena, ze prudim.
plesgo
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 3. 2017 09:37

Tohle mi připomíná 6core hysterii před kolika? Sedmi lety? Odhadem. Jak 4C bude málo, blabla. Phenom 1060. Kde je dnes? A pak druhé kolo s Fx první generace. Pak další generace. Teď první gen Ryzen, hype opět jako vepř...

A reálný efekt? Ten by mě zajímal. Jestli za těch pět let mu bude už v okamžiku koupě (na dané využití) reálně slabší sestava sloužit jakkoliv lépe, než kdyby koupil za přibližně stejnou cenu rovnou tu tišší, výkonnější, prověřenou. Tu silnější, která by třeba nepotřebovala tak brzy upgrade.

Ale za ta léta praxe už vím, že lidí, co rádi utrácejí své* peníze za věcí, které by reálně nepotřebovali, je spousta. Takže se nedivím ničemu.


*a často bohužel nejenom své
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjfb 28. 3. 2017 10:00

Ryzen R5 1600 a i5-7600K stojí +- stejně.
Sám zatím jedu na Phenom II x6 a mám doma i x4 verzi a x6 se stále celkem drží.
jjfb
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 28. 3. 2017 10:08

Kin: tesat do kamene, vždy je lepší to posuzovat v přítomnosti - co je teď. Nechci být chytaný za slovo, ale řekněme, že většina procesorů, myšleno nových, v rozmezí 3 500-6 000 korun je prostě univerzálních, totéž platí pro Ryzeny. Jasně že na kódování videa nebude asi Celeron G3900 to pravé ořechové, ale leckomu s omezeným rozpočtem musí stačit. Mně osobně udělaly velkou radost Pentia s HT. V kombinaci s 1050Ti/RX470 slušný stroj za dobrou cenu. Ale nemá cenu věštit, co bude za rok, dva, tři, co komu bude stačit, kdo si na čem zastříhá, zahraje, zaCADí líp.

Utrácení: hele, zas kdyby občas lidi neutráceli za blbosti, co by měli ze života? Je mi jasný, že to myslíš hlavně počítačově, ale kdyby se utrácelo výhradně za věci, který mají smysl, život by byl dost nudnej. Kdypak sis naposledy koupil něco nepočítačovýho, pro radost, jen tak?:-P

Ale stroj za 35 tisíc je fůra peněz, takže tam se uvažovat a přemýšlet vyplatí, pokud teda nemá tazatel ropný pole v SA. Jinak abych nefilozofoval, páč Python to nemá rád, 5 let s vydrží procesoru bych nepočítal. Myšleno s výdrží samotného procesoru, jinak mi připadá AM4 jako platforma s nejdelší životností, takže pokud na ni vsadí, nemusel by v průběhu životnosti šachovat s výměnou desky. Zas ale kolikrát kdo z nás měnil procák v desce za jiný, novější generace?

Myslím, že je to jedno, jestli koupí Ryzen nebo současnou intelovskou i5. Ryzenem srovnalo AMD herně s Intelem téměř krok, v pracovních věcech je Ryzen výhodnější podstatě, ale řešit, s kterým bude mít za čtyři až pět let snazší život je hloupost. S AM4 se mu bude snadněji upgradeovat, ale je otázka, jestli už tady nebudou jako RAM DDR5 atd. I když ony i5 Sandy Bridgy a Ivy jsou stále potentní procesory, které netřeba vyhazovat. Vše záleží na vývojářích, víc jader automaticky víc parády nedělá, to už víme od Phenomů X6, jak správně Kin poznamenal. Koupě i5 ani Ryzenu nebude chybou, osobně bych počkal na R5 a rozhodl se podle recenzí a cen v českých e-shopech.
Naposledy upravil dockalacek dne 28. 3. 2017 10:42, celkově upraveno 1
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k.koudy 28. 3. 2017 10:18

@kineczek tak ono by mohlo být 6-128 jader lepších než 4, ale to by se musel používat threadpool, ale je to věštění z křišťálové koule jestli vývojáři her budou používat threadpool, nebo prostě na tvrdo stále povalí něco ve stylu jedno vlákno logika, druhý síť, třetí render a čtvrtý zvuk, což má i smysl, protože většina hráčů má 4 jádrové intely, takže není důvod používat threadpool, kde je celkem drahé dělat další vlákna.
Také bych se přiklonil ke kvalitnímu 4 jádru, pokud je to na hry.

Jinak k diskuzi k monitoru, TN panel určitě ne, to je o oči. Sice plno portálů je stále doporučuje, ale jiné technologie už nejsou o tolik dražší cca pár stovek a za ten komfort to stojí. Teda pokud se nebudeme bavit o nějakém 144 Hz monitoru, tam je rozdíl ceny větší, ale ten by se s rozumnou 144 FPS sestavou do této ceny nevlezl.
k.koudy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ensidia 28. 3. 2017 11:20

jjfp neargumentuješ jenom si tam měl hromadu otazníků :D.
Právě žadatel se ptal aby mu pc vydrželo co nejdéle 5 a více let.
Pamatuju si jak se říkalo že jedině rychlé dvojjádro 2/2 že 4/4 nemá smysl a že to v realu není využitelné že na více vláken nejsou psané aplikace. Už je to nějaký ten pátek zpět, smál jsem se tehdy a někdy i dnes když člověk vidí jak se historie opakuje. :D :D :D.
Tak za 10 let budu lobovat za 24 jádra a vy mě s 12 pošlete do háje bez tak :D :D :D.

Nároky na výpočetní výkon se neustále zvyšují a frekvence procesorů dosáhla stropu uchlazení. Jediný způsob navýšení je aplikace psát na více vláken.
Ensidia
Junior

Odeslat příspěvekod jjfb 28. 3. 2017 12:03

Ensidia - to bylo na mne? Neměl jsem otazník ani jeden :-)
Jinak 100% souhlas.
jjfb
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků