Herní PC v cenovém rozmezí do 20 tisíc

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mutkey 19. 4. 2017 17:49

Hezký den přeji,

jelikož jsem počítačový amatér a v dnešním rozsáhlém světě hardwaru se moc neorientuju, chtěl bych vás požádat o doporučení PC sestavy, která by měla být primárně určená na hraní her (cca 90 % času na PC trávím hraním, zbytek je práce v MS Office, popřípadě brouzdání na netu. Needituji videa ani nic takového a ani se v budoucnu nechystám).

Můj rozpočet se pohybuje do 20 tisíc. Samozřejmě čím méně tím lépe, ale zároveň chci, ať ten stroj opravdu za něco stojí a pár let mi vydrží (nebráním se tedy taktování).

Do tohoto rozpočtu by měl být zahrnut i operační systém – jen nevím, jestli je lepší pořídit W7,W8,W10 – nechám si poradit i v tomto.

Nemám žádné speciální požadavky ohledně hluku apod. – jsem zvyklý mít v pokoji helikoptéru. V ceně by však měla být zahrnuta DVD mechanika.

Byl bych rád, kdyby mi stroj už přišel sestavený, protože sám bych to nezvládl.

Pokud jsem na něco důležitého zapomněl, omlouvám se a rád to doplním, popřípadě upřesním své požadavky.

Předem Vám všem, kteří se rozhodnete obětovat část Vašeho drahocenného času k tomu, abyste mi poradili, děkuji.
Mutkey
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 19. 4. 2017 18:25

Za mě takhle:

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2 ... 1X013UX301

Nechat sestavit u CZC zdarma. Jen mě napadlo, Kine, jestli by šlo použít skříň Evolve, možná vypadám jako škrt, ale přece jen mi u doporučenky za 16 tisíc přijde za skříň a zdroj tři litry celkem dost. Tazatele to nemusí zajímat, do limitu se vejde i s Windows a DVD, ale čistě pro mé ochytření - ten Fractal 1500 má praktický význam, čili lepší airflow, ve skříni za 600 by se ten Radeon RX480 upekl, nebo jde pouze o to, aby u sestavy za šestnáctku nebyl úplný skříňový low-end? Nešel by sundat třeba litr na těch dvou komponentách? Takhle by to bylo hodně špatně?

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2 ... UC013UX301
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 4. 2017 19:03

Šetřit na zdroji a skříní? Tohle jsem fakt nikdy nepochopil ...

Skříň mi vydrží věky.
Zdroj může být na 10let.

Nebo je lepší kupovat pokaždé novou papírovou skříň a zdroj???
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků