Herní, 3D grafika, 23000Kc

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod stylko 24. 4. 2017 14:34

Dobrý den,
chtěl bych Vás poprosit o konzultaci k návrhu PC sestavy.

Požadavky:

POŽADAVEK (NE)HLUČNOSTI: Startující Boeing
ÚČEL POŘÍZENÍ SESTAVY: 40% hraní her (častěji hraji pouze CS:GO) 60% 3D grafika (renderování atp.), úprava fotografií
FINANČNÍ LIMIT: +- 23.000Kč možnost menšího nárůstu
OPERAČNÍ SYSTÉM: Nutno koupit Windows 10
SESTAVÍTE SI PC SAMI? Ne, nechám to na Alze
BUDETE TAKTOVAT? Ne
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKŘÍŇ? Nejspíše doplnit o mechaniku a čtečku SD karet

Pokoušel jsem se sám navrhnout jak by PC mohlo vypadat, avšak podotýkám, že nejsem žádný odborník v tomto směru, tudíž si nejsem jistý, jestli bude vše dohromady pasovat :) https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm?sharelist=75696A6C6769677E3

Pokud zde existuje už podobný topic, předem se omlouvám za slepotu.
stylko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 4. 2017 14:59

Alza je vcelku drahy eshop. To kdyz uz, rozmyslel bych mezi CZC a Alfou. Ale nekdo ma treba na Alze domluvene lepsi ceny, takze negeneralizuji, jen jsem tak premyslel nahlas, jak se rika. :))

Zalozeni vlastniho topicu je krok spravnym smerem, nesmysl by naopak byl plest se do vyreseneho, nebo (hure) jineho nevyreseneho vlakna.

Feru trojku bez kitu na AM4 imo nedostanes a ten Evolveo zdroj je vstupenka do pekla - malem vazne, protoze muze odejit, shoret a vzit s sebou treba zakladni desku, to bych neriskoval. Mimochodem deska je AM3 a procesor AM4, to by neproslo.

=> Kolik je "mensi" narust? A mohu to naklikat pripadne jinde? // Jen neslibuji, kdy se k tomu dostanu, dnes mam jeste nejakou svou praci a cely zitrejsi den jsem bohuzel sluzebne mimo.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stylko 24. 4. 2017 15:02

Alzu jsem volil, jelikož u ní na 100% vím, že staví počítače :)

Samozřejmě jsem ochoten nakupovat u jakéhokoliv jiného e-shopu, pokud mi to ušetří nějaký ten halíř.
Cenovým nárůstem myslím maximální +2 tisíce, ale nejradši bych byl, kdyby se dodrželo těch 23 :) Nechci skončit tak, že budu furt přidávat tisícovky a pak skončím na 30, bych mohl pracovat do nekonečna :-D

Deska je AM3+ myslel jsem tedy, že je na AM3 a vyšší. Asi se pletu :-)
stylko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 4. 2017 15:09

Tohle je uz asi drahe?

31.084,- Kc

Ceny jsou nepriznive a prognoza bohuzel taktez.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stylko 24. 4. 2017 15:13

Strašně rád bych si něco takového dovolil, ale finance jsou zákeřná část života a bohužel ty peníze do kapsy neskáčou. Radši příjdu o nějaký výkon než abych žil na kůrce od chleba. Snad si rozumíme :)

// SSD mi stačí bohatě 128GB, na systém a nejpouživanější programy.
Víc než 8GB RAM bych dořešil dodatečným přikoupením postupem času :)
Naposledy upravil stylko dne 24. 4. 2017 15:16, celkově upraveno 1
stylko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod plesgo 24. 4. 2017 15:15

Relativne dost by usetril, kdyby vzal Windows z aukra.
plesgo
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 4. 2017 15:28

Windows lze 30dnu pouzivat ve zkusebni verzi a dokoupit/doresit dle potreby, k tomu mi neprislusi se vyjadrovat. Lze vyhodit ctecku karet (beztak externi a lze dokoupit) a omezit RAM na 1x 8GB. Potom se dostaneme financne niz.

24.759,- Kc

Oholil jsem i SSD na polovicni kapacitu, ale cena/vykon ani cena/kapacita to neni ono. Pokud jen trochu muzes, ponech 256GB verzi. Protoze je rychlejsi a ma i realne vyssi zivotnost.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stylko 24. 4. 2017 15:38

Děkuji moc za pomoc. Sestava se mi líbí, u ceny mírně pláču :oops:
Ještě zkusím navrhnout, ušetřit necelých 1000Kč za Ryzen 1500X? Je tam znát opravdu velký výkonnostní rozdíl?
S Windows naprosto rozumím, při sestavování PC automaticky nahodí 30 denní trial verzi? Popř. bych zkusil zariskovat a koupit přes Aukro, snad nebudu okraden :-)
stylko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 4. 2017 15:43

Tak jsou to dve jadra ... to uz leda bych sel do i5 7400 + B150 PC Mate, to vyjde take levneji a vykonem na tom budes lepe nez 1500 ve spouste situaci, hlavne u her.

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... WD013PLC01

Rozseknout si to musis sam.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stylko 24. 4. 2017 15:46

Dobře, ještě jednou moc děkuji za rychlou pomoc :)
stylko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 4. 2017 17:05

nz
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 25. 4. 2017 11:39

nechci tady kinovi do toho moc zasahovat, a nevím v čem přesně tu 3D grafiku děláš, ale já bych se víc přikláněl k tomu ryzenu 1600 než i5.. naopak s ním velmi souhlasím, že příplatek na ryzen 1600 vedle 1500x se určitě vyplatí.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stylko 25. 4. 2017 16:59

Zejména v Cinema 4D, Keyshot
stylko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stylko 2. 5. 2017 18:56

Bohužel se MSI RX 480 přestala prodávat dříve, než jsem ji stihl koupit. CZC nabízí RX 480 Gaming X, která však vychází na necelých 6.5 tisíce. Existuje nějaká varianta, která by se vyrovnala RX 480 bez X v cenové hladině 5.8 tisíce? Nebo bude nutno připlatit za 480 X, popř. existuje za 6,5 tisíce lepší varianta?
stylko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 2. 5. 2017 19:32

za 6,5 už existuje RX580.. nebo zkusit zvolit jiného prodejce..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků