Classic PC 30tis. s monitorem na hry + multimédia

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pavelcent 16. 5. 2017 07:46

Omlouvám se adminovi a pokládám dotaz znovu.
Dle zdejších doporučených sestav, osobních zkušenností a sympatií jsem vybral tyto komponenty a zajímal by mě váš názor. Účel sestavy je 60% hry, zbytek filmy,net, kancl. Cenový limit 30tis. Kč s monitorem a DPH + nějaká kačka nevadí, pokud to má smysl, ovšem ne 3000,-Kč.

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... 1X013JER01

Sestavovat budu sám, systém W10 Prof mám. Taktovat se bude jen v případě potřeby, spíš ne. Podle mě to nebude nutné u té grafiky. A když ano tak pomocí softu výrobce grafiky.
Hlučné by to taky být nemělo nijak zvlášť a kdyby ano, nevadí. Žádné jijné periférie a doplňky se kupovat nebudou.
Je na mém výběru něco špatně, co by se mělo změnit?
Díky za názory a postřehy.
Snad jsem splnil dostatečně pravidla fóra, aby mě admin nezamkl
obyčejný uživatel
pavelcent
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 16. 5. 2017 08:27

sem v práci a na návrh teď nemám čas, ale.. je tady v podstatě úplně stejné vlákno založené a řešené vedle.. takže dám aspoň pro inspiraci link na sousední téma.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 5. 2017 08:27

Kupovat SATA SSD do M2 nema vyznam. Budto M2 NVME, nebo klasicke SATA. Alespon tedy za mne.

30.644,- Kc

256GB SSD, 1TB velmi tichy HDD, 6GB GTX 1060 + Accelero Mono, kvalitni odhlucnena skrin, tichy zdroj a monitor v cene. Vysledek? LowNoise sestava. Tzn nesrovnatelne tissi, nez Tvuj puvodni vyber - a to bez vyraznejsiho navyseni ceny / snizeni vykonu.




Vyse uvedeny navrh je LOW NOISE sestava. Pro uplnou definici pojmu LOW NOISE viz: ODKAZ.

Pro dosazeni LOW NOISE (ne)hlucnosti vsak nestaci pouze vybrat vhodne komponenty. Klicovym faktorem pro dosazeni nizke urovne (ne)hlucnosti sestavy je odladeni hlucnosti, resp. tedy optimalizace otacek ventilatoru v zavislosti na teplotach komponent.

Dalsim faktem pak je 100% jistota neuspechu, pokud bychom uvazovali nad myslenkou nechat tuto sestavu skladat v eshopu. Sestavy s aftermarket chladici grafickych karet totiz eshopy sestavovat odmitaji, k cemuz maji hned nekolik rozumnych duvodu.


BTW: Pokud bys nepohrdnul, mohu Ti nabidnout svou osobni peci, tzn. sluzby ohledem sestaveni a odladeni. (Pokud bys chtel vedet vic => soukroma zprava.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelcent 16. 5. 2017 15:28

Zatím bych tedy vyměnil M2 za M2 NVME díky za upřesnění.
https://www.alfa.cz/product.php?eid=10516007HG9B0003NH1
Hlučnost/tichost není prioritou a chladič na grafice měnit nechci, takže zatím bych to nechal tak jak je.
Nějaká jiná podobná připomínka?
obyčejný uživatel
pavelcent
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelcent 21. 5. 2017 16:04

Pánové, jak nad tím tak stále dumám trochu jsem to překopal a prosím o názor jestli je něco špatně.
Teď to vypadá takto

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_0 ... Y2023NH101

Vyměnil jsem desku s B150 za B250
DDR4 2133MHz za DDR4 2400MHz
SSD za SSD s NVMe
a možná bych vzal grafiku ASUS Radeon RX 580 ROG-STRIX-RX580-8G-GAMING
https://www.tsbohemia.cz/asus-radeon-rx ... 69643.html
ale to nevím, tak nějak mi připadá lepší deska a grafika od stejného výrobce.
Děkuji za vaše názory.
obyčejný uživatel
pavelcent
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelcent 23. 5. 2017 08:43

Nazdar pánové, tak jsem se dostal nejspíš k finální verzi sestavy. Našel by se někdo, kdo by se k tomu vyjádřil? Děkuji
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... B8013D5U01
obyčejný uživatel
pavelcent
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 23. 5. 2017 09:38

jsem v práci a nemám teď moc čas, ale hodně zkráceně.. změnil bych asi tak všechno.. toto bude slušnej vrtulník.. deska je nic moc, spíš nic, než moc, grafika a zdroj vrtulník, monitor s free sync, ale Nvidia grafika?

odpoledne snad něco hodím
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelcent 23. 5. 2017 10:12

Tak to jsi mě moc nepotěšil. Čtu různé recenze dost dlouho , několikrát jsem to měnil a nevidím relevantní důvod, aby to bylo vrtulníkového typu. Předpokládám, že extra hlučné :-! . Uvidím co bude doporučeno.
obyčejný uživatel
pavelcent
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 23. 5. 2017 16:04

31 487,- Kč

cena je vyšší, protože moje sestava obsahuje i pevný disk a ta tvoje ne.. nevím jestli máš nějaký doma, který chceš použít, nebo myslíš, že ti bude 250GB SSD stačit? jesi ano, není problém ho vyškrtnout..

jinak jsem dal desku s chipsetem B250 protože to chceš skládat sám doma, tak abys neměl problémy s flashnutím biosu.. zrovna je k ní MSI myš jako bonus - buď se může hodit, nebo můžeš střelit a budeš to mít trošku levnější.

Na grafiku je také ještě do konce měsíce cashback 405,- Kč, ale lepší než nic.

SSD sem nechal teda M2 NVMe možná bych zvážil, pokud by to byl jediný disk, bez pevného, jestli nebudeš potřebovat větší kapacitu a nevzal radši třeba obyč sata SSD 512GB. Nějakou pětistovku bys tím také ušetřil.

Jinak sem zvolil k microATX desce i menší skříň a vyřešil chlazení - 4x F12 silent (původní ventilátory vyhodit).
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelcent 23. 5. 2017 18:31

Děkuji.
Přiznám se, že jsem něco takového očekával. Bylo by ode mě moc drzé, kdybych tě požádal o vysvětlení proč a v čem je MSI lepší než Asus a be quiet! Pure Power 10 lepší než Seasonic? Nemyslím to zle ani špatně, jen bych chtěl znát nějaké zdůvodnění. Vždy jsem důvěřoval Gigabytu, pak jsem přešel na Asus, ve zdrojích Seasonicu a Fortronu a nikdy jsem nebyl zklamán. Zde se momentálně všeobecně doporučuje MSI a be quiet!, to jsou opravdu o tolik lepší, výkonější, tišší, vybavenější, výhodnější?
Tu skříň jsem měl vybranou větší právě kvůli dostatku místa kolem komponentů a aby nebyl problém s prouděním vzduchu. Nebude ta 1500 malá?
Monitor jsem vybral spíše pocitově - Samsung je mi sympatičtější než LG, ale nebráním se mu. Parametricky mi přijdou totožné.
SSD bude na systém a programy, na ostatní data mám tři disky v původním PC, takže je využiju.
Vážím si Tvého času a snahy, jen bych to potřeboval více vysvětlit.
obyčejný uživatel
pavelcent
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 23. 5. 2017 19:48

Zkusím to aspoň trochu ti vysvětlit. Seasonic není špatný zdroj, ale je prostě hlučnější. Jinak skrz skládání pokud by sis chtěl trošku usnadnit práci, použil jsem teď několikrát zdroj Corsair CX550m a do "classic" hlučnosti je úplně v pohodě. Usnadnění je v modulární kabeláži a cenově je téměř stejně jako ten beQuiet!, ale i tento Corsair je tišší než ten Seasonic.

Desky od Asusu.. mě většinou moc nesedí.. Většinou najdu něco, co mě chybí.. Na té desce vybrané od tebe na první pohled chybí chlazená kaskáda. Ale taky co bys chtěl po nejlevnější B250 desce tohoto výrobce.
Grafiky jsou děsný kňučítka.. Ty "lepší" asusky, jsou jen hlučný, tato vydává.. takovej specifickej zvuk, kterej mě aspoň přivádí k varu. Však si ju klidně kup, zkus zatížit a uvidíš..

Co se týká bedny. Když do ní koupíš 4 ventilátory (2 IN a 2 OUT) tak nebude problém s chlazením. Ale jestli chceš tu druhou bednu, může být.. jen mě přijde fakt velká a bude asi dost prázdná s tou mATX deskou :D pokud by jsi bral tu 3300, tak vem F14 silent na místo F12 (má všechny sloty i pro 140mm ventilátory, jestli se nepletu)
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelcent 25. 5. 2017 17:09

No, abych byl upřímný tak tvoje vysvětlení, odůvodnění je takové ... no, velmi subjektivní a nic nevypovídá o ne/kvalitě daných komponent. Asi půjdu proti zdejšímu proudu a zůstanu u svého výběru. Co jsem změnil oproti poslednímu návrhu : dal jsem tam o chlup lepší desku, vzal tu menší skříň - měla by určitě stačit a ta 3300 je fakt už velká. Díky za upozornění. Ventilátory do skříně zatím brát nebudu, uvidím jaké budou ty standardní a jestli dva budou stačit. Osadit jiné je to nejmenší.

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... 20013FZR01

Chtěl bych tě ještě poprosit o doporučení čím zatížit složenou sestavu s čerstvě nainstalovaným systémem, abych vyzkoušel jak jede pod zátěží a jak bude, podle tebe a ostatních, hlučná. Nějakým PCMarkem, StressMyPC nebo něco jiného? Co je nějaký komplexní test?
obyčejný uživatel
pavelcent
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 5. 2017 12:26

Cihla? Ta by byla výrazně proti proudu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelcent 28. 5. 2017 07:04

Čekal jsem pytel cementu. :oboze
obyčejný uživatel
pavelcent
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 28. 5. 2017 11:03

OCCT
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků