Pracovní PC | 3D grafika + rendering | 30-35k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 18. 7. 2017 14:42

Ryzen zde na fóru není moc v oblibě, není divu, že se k tomu již nikdo nevyjádřil. Za mě je to v pořádku.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jimass 25. 3. 2018 15:43

Zdravim, rad bych znovu otevrel toto tema. Jelikoz mam naprosto stejne naroky na PC sestavu jako mel maraflyr, je zbytecne ho zakladat znovu.

Jde mi o pracovni PC na praci se Sketchupem ->VRay a produktu od Adobe (Photoshop, Illustrator, Premier atd.)

Toto je tedy sestava, kterou si dotycny koupil https://www.alza.cz/Order1.htm?list=1#sel=37076509 Chci se zeptat, zda se od te doby neco nezmenilo a slo by to popripade poskladat lepe. Prechazim z Macu zpatky k PC a momentalne se v novinkach moc neorientuji.
Kdyby se mi k te sestave vyjadril primo maraflyr, budu moc rad. Jak dlouho vam napriklad trvaji slozitejsi rendery ze Sketchupu?

Tech 40000,- bez monituru je pro me prijatelne. Dostat se muzeme az na 50000,-, ale to je za predpokladu, ze to bude znacny rozdil ve vykonu. Kdyz mi sem hodite nejaky adekvatni monitor, bude take rad. Nemusi byt uplne profi. Cena okolo 5000,-

Dekuji
jimass
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 3. 2018 14:48

Košík nejede.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jimass 27. 3. 2018 19:22

Jestli myslite tenhle odkaz, tak funguje.

https://www.alza.cz/Order1.htm?list=1#sel=37076509
jimass
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 27. 3. 2018 19:30

Jako že by si Python dělal srandu? Nefunguje :oboze :oboze :oboze
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vMarvin 27. 3. 2018 19:41

Po kliknuti na odkaz sa treba hore prekliknut na PC resp. Render PC.
vMarvin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 3. 2018 20:59

Dej si to někam normálně.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 3. 2018 08:16

Kde a na co mám kliknout?

Tak je jasný, že tobě to na PC kde jsi ten košík skládal funguje ...

Fakt je těžké to udělat na Alfě? :-|
Přílohy
košík.PNG
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod divotvorca 28. 3. 2018 08:35

today will be a good day
divotvorca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 3. 2018 08:43

hmmm :potichu

Stejně je to jedno, nemám čas ani náladu tady vymýšlet proč to nejede. Tady je zvykem dávat košík na Alfě, on něco potřebuje, tak by bylo vhodné aby se řídil místními zvyky.
Přílohy
košík2.PNG
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 28. 3. 2018 08:47

na alza košíky musíš být přihlášenej.. jinak se prostě nezobrazí.. ale už je tady obrázek, tak ho nebudu dělat znova..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 3. 2018 08:48

Tak pak je to jasný, ale to se u Alfy, dokonce i CZC nemusí. :P

RyZen na render cajk, jen si nejsem jist výhodou te WX...

A RAM můžeš vzít klidně pomalejší a něco ušetřit. Rychlost RAM nemá na render zásadní vliv.

Stejně tak MB, bych volil lepší.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cypjakhřib 29. 3. 2018 19:22

Jenom taková věcná do pranice. Mám po půl roce otestovaný Ryzen 1800X. Momentálně jede na 3.8GHz a ramky jsou přetočené na 3000 MHz. Tazatel modeluje ve SketchUpu a ten bohužel využívá jedno jádro a tudíž ideální stroj pro toto je něco s vysokým taktem na jedno jádro. Na render ve Vray je tento procesor skvělý. Mám vyzkoušené, že krapet rozsáhlejší projekty se sekají a není to limitováno GPU, ale právě procesorem, kdy jedno jádro jede na sto procent. A bohužel automatické přetaktování na udávané maximum se mi u Ryzenu nikdy nespustilo.
Čest Práci a rukám klid!
Cypjakhřib
Junior

Odeslat příspěvekod jimass 31. 3. 2018 16:29

Zdravim, s tou Alzou mi to nedoslo. Prehazel jsem to tedy s malymi upravami do Alfy

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... A30134TH01

Procesor Ryzen 7 1700 -> Ryzen 1800X - Uplne jsem nepochopil prispevek Cypjakhrib, jestli je ten Ryzen 1800X o tolik lepsi. Je tedy horsi na samotne modelovani, ale na render je to pecka? Asi bych byl spise pro rychlejsi modelovani slozitejsich projektu a o chvili dele si pockal na render.

AMD Radeon Pro WX5100 jsem u Alfy nenasel. Hodil jsem tam tedy kartu z puvodni sestavy PNY Quadro M2000 4GB. Je tam velky rozdil ve vykonu? Cena je cca o 2000 vys, tak by me to zajimalo.

Ostatni veci jsem ponechal, tam asi neni moc co resit. Zdroj jsem zvolil na doporuceni milsimra Corsair RM650x 650W misto EVGA 750 GQ.

Doporucte mi prosim jeste kvalitni monitor 27'' + aby trochu korespondoval k teto sestave. Nemusi to byt to profi monitor za 40 tisic. Chtel bych se vejit max do 15 tisic.

Omlouvam se za amaterske dotazy, ale byl jsem dlouho na iMacu a PCcka jsou pro me po tolika letech spanelska vesnice.
jimass
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cypjakhřib 31. 3. 2018 21:32

Ryzen je virtuální šestnáctijádro. A díky tomu je vynikající na rendering. Ovšem takt na jedno jádro není nejvyšší a tudíž se větší projekty ve SketchUpu sekají. Pro modelování ve SketchUpu by tudíž byl lepší procesor s velkým výkonem na jedno jádro. V dnešní situaci bych už Ryzen pro práci nevolil, asi bych se spokojil s méně jádry pro render a volil bych Intel s vyšším taktem na jádro. Je to moje osobní zkušenost.
Intel Core i7-8700K by v momentální situaci byl pro mně jasná volba. A ještě jedna poznámka. Nevím jak moc modeluješ a rendruješ, ale už se mi stalo, že mi rendr spadl díky nedostatku RAM. Mám 64 Giga.
Čest Práci a rukám klid!
Cypjakhřib
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků