PC převážně domácí užití, občasně Creative Cloud max. 20000

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vojtavlc 19. 6. 2017 20:56

Dobrý den,

jelikož stařičký PC pomalu odchází do věčných lovišť, rozhodl jsem se pro výběr nového. Počítač budu do doby, než připadne rodičům, používat k jednoduché práci (spíše učení se) s aplikacemi z Adobe Creative Cloudu. Především práce s Audition, Premiere Pro, Photoshop, v jednoduchém měřítku i After Effects.
Byl bych rád, kdybychom se cenově vešli do 20 000 Kč. Výkonnostně to určitě nemusí být kdoví jak dobré (ale ani špatné), neboť s tímto PC budu pracovat jen dočasně a pak už bude sloužit rodičům. Hry nehraji.
Pokusil jsem se udělat nějaký nástřel.
(https://www.czc.cz/156226,192236,204097 ... 70136/kody)
Vzal jsem doporučenou sestavu za 16000 prezentovanou v tomto fóru a upravil si ji dle svého obrazu. Především jsem vybral lepší procesor a zrušil grafickou kartu (nebo ji mám vrátit?). Chtěl bych se zeptat, co si o sestavě takto myslíte, případně co bystě změnili.
Ještě jsem sestavu diskutoval s jedním známým, ten mi PC předělal takhle. https://www.czc.cz/204098,204576,200384 ... 03218/kody

Moc děkuji za názory.
vojtavlc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Foxik88 19. 6. 2017 21:49

sestava od známeho je jeden velký problém....

u tvé sestavy bych vyměnil desku za lepší
https://www.czc.cz/msi-b150m-night-elf- ... 11/produkt
a chladič procesoru
https://www.czc.cz/arctic-cooling-freez ... 54/produkt

pak bych ještě zvážil jestli radši nevzít větší ssd
https://www.czc.cz/adata-ultimate-su800 ... 07/produkt
Foxik88
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 6. 2017 21:56

Doporucenou sestavu jsi videl, ale pravidla sekce sestav moc ne. :)) Zkus to podle nich doplnit, hlavne co chces v tom CC delat. Nekdo se potrebuje ucit panoramata x stovek MPix, nekdo zase plakaty z xy vrstev a nekomu by stacil paintbrush, ale pouziva Photoshop ... uz jenom pro ten pocit.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vojtavlc 20. 6. 2017 15:32

Děkuji za odpovědi a tipy. Omlouvám se za chybějící údaje. Doplním je tedy dle pokynů. :-D

Hlučnost: Classic
Účel pořízení:
50% domácí multimediální nasazení (internet, FullHD filmy...)
40% CC (Photoshop - práce s grafickým materiálem, tvorba tiskovin, plakátů, časopisů, většinou okolo 45 vrstev (většinou však texty); Audition - veškeré operace se zvukem (mastering, komprese, odstranění některých frekvencí, normalizace...); After Effects, Vegas, Premiere - pár stop pod sebou, prolnutí mezi nimi, korekce barev)
10% kancelářská práce ve Wordu...
Jsem ztotožněn s tím, že práce v CC nebude na tomto počítači asi úplně nejrychlejší a nejpohodlnější. ;-) Nicméně až se v programech zaučím více a bude třeba více výkonu, PC připadne do rodiny jako domácí multimediální stroj. :-))
Finanční limit: Maximálně 20 000 Kč.
Operační systém: Výborné by bylo, kdyby se vešel do ceny výše. Windows 10 64bit Home FPP (přenositelná licence)
Sestavení: Nejspíš sestavu svěřím ,,odborníkům" (snad) z CZC.
Taktování: Myslím, že není nutné.
Monitor: Doma již máme monitor. Použiji starý, ale stále dobrý LG Flatron W2252TQ.
Kupuji pouze holou skříň.

Doufám, že jsem teď napsal všechno podstatné. Děkuji vám za reakce.
vojtavlc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 20. 6. 2017 17:03

upřímně? je to dost na hraně.. je to vhodné jen pro nějaké "hobby" fungování.. nemluvě o tom, že jestli připravuješ tiskové soubory, tak by to chtělo i značně lepší monitor.

20 064,- Kč

BTW flash biosu před osazením procesoru nutností
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vojtavlc 27. 6. 2017 19:08

Děkuji za návrh.
Vím, že za tento rozpočet se toho moc pro práci v CC zplodit nedá. Na druhou stranu je toto pouze dočasné řešení.
Flash procesoru připíšu do poznámek objednávky v CZC, stejně tak jako nastavení regulace ventilátorů v bedně. Snad by to mohli udělat též.
Co se týče základní desky, nejsem si úplně jistý, jestli nevadí, že podporuje nejvýše Skylake.
vojtavlc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 27. 6. 2017 19:41

Osazení procesorem Kaby Lake právě vyřeší ten flash biosu (update) základní desky.
Návrh je velmi slušná "hrana". Pokud by rodiče pak hrály hry a doplnil by se jim PC grafickou kartou, pak dnes zdroj výhledově 450W (ale ne to VS!) - asi zbytečná poznámka.
Naposledy upravil meda2016 dne 27. 6. 2017 19:43, celkově upraveno 1
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 6. 2017 19:41

To někde "chytře" psali,s tou podporou?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků