Herní PC + monitor + OS, 30-35 tisíc, classic

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod airenek 20. 6. 2017 16:32

Ahoj, mám teď před sebou více než měsíc volna a říkal jsem si, že by to mohl být ten správný čas pro pořízení herního stroje, zatím ale jenom zkoumám možnosti a nejsem ještě na 100% rozhodnutý jestli do toho půjdu a tak doufám, že by mi tohle vlákno mohlo mé rozhodování usnadnit.

POŽADAVEK HLUČNOSTI - bydlím na hlučné ulici, takže classic myslím stačí

ÚČEL POŘÍZENÍ SESTAVY - 80% hraní (witcher 3 - jeden z hlavních důvodů investice, dark souls 3, rise of tomb raider, prey a podobné hry, které vyjdou v budoucnu), 20% zbytek (internet, filmy...)

FINANČNÍ LIMIT - rád bych se se vším všudy vlezl do 30 000, ale případný strop si dávám na 35 000 pokud by to mělo výrazný smysl

OPERAČNÍ SYSTÉM - nemám, chtěl bych win 10 64-bit a tuším, že stačí home

SESTAVENÍ PC - jak jsem psal, zatím se pohybuji spíše v teoretické rovině, ale v případě koupě bych si sestavu radši nechal složit někým kompetentním

BUDETE TAKTOVAT - pokud to nebude nutné, tak ne

MONITOR A ROZLIŠENÍ - zde bych se možná rád trochu rozepsal. Podle toho co jsem v posledních dnech vyčetl, tak v této cenové kategorii má cenu spíše investovat do slušného FullHD, než se pokoušet o vyšší rozlišení s nejistým výsledkem. Rád bych aby mi případně daná sestava vydržela dejme tomu 4 roky pro hraní na vysoké (ne nutně ultra) detaily ve FullHD. Co se týče úhlopříčky, tak si myslím, že 27" je pro takové rozlišení opravdu příliš, takže zde bych uvítal asi 24" nebo 23". Poslední věcí je obnovovací frekvence - mělo by cenu uvažovat v takovéto cenové hladině o frekvenci vyšší než 60Hz? Hodně lidí píše, že jakýkoliv posun směrem výše je dost znatelný, takže bych byl možná rád kdyby se případně našlo něco s frekvencí 75Hz nebo 100Hz (samozřejmě klidně i 144Hz, ale to už tuším bude asi hodně mimo rozpočet).

DALŠÍ PERIFERIE - kromě monitoru budu případně muset ještě koupit klávesnici a myš, takže i to bych do návrhu rád zahrnul, naopak bedničky ani DVD mechanika myslím nebude potřeba. Co se týše SSD, tak bych asi rád 250GB, pokud by to bylo možné (přece jenom samotný Witcher 3 zabírá tuším 50GB)

Zajímalo by mne jestli někdo přijde s nějakým rozumným návrhem. Tím, že ještě nejsem úplně rozhodnutý, tak je celkem možné, že bych byl případně otevřený i nějakým dalším rozumně odůvodněným úpravám. Předem děkuji za vaše odpovědi. :oops:
airenek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 6. 2017 16:43

Aby bylo vice Hz videt, musi graficka karta dokazat vygenerovat vice fps. Mezi 40fps na 60Hz LCD a 40fps na 144Hz LCD nebude rozdil. Na kombinace slusneho herniho PC pro 144HZ panel + ten 144Hz panel zkratka a dobre nemas penize.
Don't think you are. Know you are.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod airenek 20. 6. 2017 16:54

Děkuju za názor, něco takového jsem si sám myslel a chtěl slyšet pro potvrzení. Jenom mě pak štve když čtu na diskuzích názory tipu, že po tom co si dotyčný člověk vyzkoušel vyšší frekvenci, tak by se na 60 už v životě nedokázal vrátit a že mu to přijde jako slideshow a já nevím co. To stejné platí i o diskuzích FullHD vs QHD, ale s tím jsem se asi už smířil, že to je pro mne spíše hudba budoucnosti.

Ono by asi nebylo špatné někde mrknout jak třeba vypadá FullHD vs QHD × 60Hz vs 144Hz × 24" vs 27", ale je vůbec nějaká reálná možnost se na tohle někde naživo vedle sebe podívat?
airenek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 6. 2017 17:00

36.582,- Kc

Ze se clovek k horsimu vracet nechce, JE proste pravda. Bolestiva, ale je ... to mohu i sam potvrdit, na hrani je 120/144Hz s adekvatne vykonnym pocitacem lepsi volba.

Jenze 144Hz panel vyjde orientacne na desitku a to jsou penize, ktere proste nemame. Jedine, kde by se dalo je usetrit, je totiz graficka karta. A kdyz dame slabou grafiku, sice mozna koupis super monitor, ale nebudes mit dost vykonu, abys jej vyuzil.

Pokud se pudjes podivat nekam do prodejny, bud si jisty, ze budou mit 144Hz panel pripojeny k PC, ktery ten vykon BUDE MIT. ;) Jinak by to totiz nedavalo smysl jej predvadet.

Budoucnost je 4k+ ... QHD podle mne PC i konzole preskoci. Televize jej uz preskocily.

Solidni vystavku monitoru mivala Alza v Holesovicich. Odhadem rok jsem tam ale nebyl.
KineCZek

Odeslat příspěvekod airenek 20. 6. 2017 17:18

Děkuji za návrh (samozřejmě jsem se díval i na jiné diskuze, takže jsem něco podobného očekával, jenom jsem třeba nebyl jistý jestli má smysl ta 1070 oproti 1060 - ale asi vzhledem tomu požadavku možnosti hrát i budoucí hry to smysl má). Ještě bych se rád zastavil u té debaty na téma monitory, když už se bavím s někým kdo s tím má zkušenosti. Jinak teda já momentálně přebývám hlavně v Brně, takže kdyžtak nějakou prodejnu budu muset pohledat tady a doufat, že se nějaká najde. Dneska jsem si po obědě zašel jen tak ze srandy do nějaké prodejny euronics kde měli 3 vypnuté monitory acer, takže jsem se toho moc nedozvěděl :-]

Ono totiž kdybych třeba naživo viděl, že v tom je opravdu znatelný rozdíl, tak bych buď obětoval ještě více peněz a nebo bych si třeba řekl, že si radši ještě rok počkám (i když jak jsem říkal, tak teď mám na hraní ideální podmínky, ale jenom na to se zase ohlížet nehodlám). Já hraju momentálně na relativně slušném notebooku kde si nějaké pár let staré hry jsem schopný zahrát na slušné detaily, takže bych chtěl aby ten přechod měl jakýsi "wow" efekt. :-]

A ohledně toho QHD a 4K jsem sám zvědavý, ale (opět jen zprostředkovaně) jsem četl, že ten skok na QHD je více citelný než potom na 4K a navíc přece jen, než bude odpovídající (a hlavně cenově dostupnější) hardware pro 4K tak to se asi taky bavíme spíše v horizontu cca pěti let - ale ta představa je samozřejmě pěkná.
airenek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod airenek 20. 6. 2017 22:36

Mohl bych se zeptat co si myslíš o tomto monitoru?

https://www.alza.cz/24-lg-24mp59g-d4950194.htm#popis

Je to jediný monitor který vyhovuje požadavkům (fullHD, 24" IPS) a zároveň má obnovovací frekvenci 75 Hz - nevím proč jsem na to tak ujetý, ale prostě už jenom kvůli tomu pocitu bych ji rád měl nehledě na to, že s danou navrhovanou sestavou by se to u některých her přece mělo projevit.
airenek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 21. 6. 2017 00:05

IPS bude na hry lepší než VA.
i7-8700K @ 5,2Ghz/5,2Ghz Cache + Fractal Design Celsius S24 | MSI Z370 KRAIT GAMING | MSI GTX 1080 ARMOR 8G @ 2060/11000Mhz | G.Skill Trident Z 16GB (2x8GB) @ 4100Mhz, CL18 | SAMSUNG 960 EVO | SSD 240GB | 2TB | Corsair RM650x | Bitfenix Aurora + NZXT LED
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 23. 6. 2017 20:44

Tak mě ten monitor tak zaujal, že jsem ho dnes zakoupil, vypadá to na slušnou náhradu letité legendy LG IPS235P.

75 Hz, DisplayPort a relativně rychlé IPS s cenou 3,7k byla jasná volba.

Doporučuji Suntech, o 700,- levnější než na předražené Alze. Píšou sice externí sklad, ale včera večer objednáno a dnes na pobočce.
https://www.suntech.cz/produkt/427658-l ... -freesync/

Zítra ho zapojím, tak kdyby někdo chtěl info, napište si. Jen škoda, že už nemám AMD kartu kvůli FreeSync..
i7-8700K @ 5,2Ghz/5,2Ghz Cache + Fractal Design Celsius S24 | MSI Z370 KRAIT GAMING | MSI GTX 1080 ARMOR 8G @ 2060/11000Mhz | G.Skill Trident Z 16GB (2x8GB) @ 4100Mhz, CL18 | SAMSUNG 960 EVO | SSD 240GB | 2TB | Corsair RM650x | Bitfenix Aurora + NZXT LED
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 6. 2017 21:37

Info rozhodne hod sem verejne. Rado si to precte myslim hodne lidi. Cena je skvela a pokud bude fajn i obraz ...
KineCZek

Odeslat příspěvekod polda 23. 6. 2017 21:52

Taky děkuji za tip na nový monitor.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod PadiseK 23. 6. 2017 22:04

Poprosim o info ohledne zmineneho monitoru.

Uz delsi dobu premyslim o koupi 2x 24" (stejnych) a prioritou jsou male ramecky z duvodu prechodu obrazu.

Me osobne zaujal (sorry za link, jsem na telefonu) https://www.alfa.cz/product.php?eid=10516007X23B1QU2VFH

Jediny co mi vadi a asi nemuzu prekousnout je to, ze je leskly. Nemuzu najit monitor s prijatelnymi malymi ramecky a cenou. Kdybyste meli tip na monitor v cene kolem 4,5k, byl bych velice rad.
PadiseK
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 24. 6. 2017 08:54

já už se třeba právě velmi dlouho odhodlávám k tomu že zkusím tento monitor - Iiyama XU2492HSU-B1

prý umí taky 75Hz a ten rámeček je právě skvělej na víc monitorů vedle sebe.. bohužel sem se k tomu otestování ještě nedostal :-/
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 24. 6. 2017 12:43

Taky zajímavá volba. Pokud tedy nemáte Radeon pro FreeSync. Jen je zvláštní, že těch 75 Hz není nikde oficiálně uvedeno. Asi to platí jen pro nějaká rozlišení.

Takže ty recenze na CZC jak je to super monitor se 75 Hz bych bral s hodně velkou rezervou.
lcd.png
lcd.png (31.94 ) Zobrazeno 2502 krát
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 24. 6. 2017 14:11

Tak testuji ten LG 24MP59G a musím říct, že paráda. Nejsem tedy žádný znalec LCD, ale oproti LG IPS235P tu je znát pokrok, až tedy na pivot, ale za tu cenu ho nelze očekávat.

Jako herní monitor to bude za tu cenu hit. Rychlejší než VA a navíc 75 Hz, FreeSync, DP. Oproti 60 Hz je to znatelný rozdíl ve hrách.
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kaulik 24. 6. 2017 19:53

já už to četl (o tom monitoru co jsem postoval) na víc místech.. nejen v tom czc.. takže tak nějak doufám, že to půjde.. jesi se k tomu dokopu někdy v brzké době, tak dám echo..
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB
Kaulik
Moderátor

Další stránka