Zhodnocení PC: cca 30K bez monitoru, FPS hra, classic.

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PetrMiCz 24. 6. 2017 14:46

PC skříň do 30K se zaměřením na dosažení slušného počtu snímků za sekundu primárně k FPS hře CS:GO.

----------

Nákupní seznam:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_37MM040QZE013R4X013FZR013GK8023HGY013JTF013OFV013PLH01

Výměna: Má cenu nahrazovat následující kusy za ty ze ^seznamu?

1) Základní deska: https://www.alza.cz/asrock-b250m-pro4-d4652717.htm
Zdá se mi lepší, s vyšší frekvencí, rozdíl?
2) Skříň: https://www.alza.cz/zalman-z11-neo-d2275704.htm
subjektivně, hezčí a průhledná, je to špatná značka? zabudované větráky jsou příliš hlučné? pokud ano, mám na výběr něco podobného?
3) Zdroj: https://www.alza.cz/evga-650-gq-power-s ... 201732.htm
má smysl?
4) RAM: https://www.alfa.cz/product.php?eid=105 ... archType=1
120.- rozdíl, 2400 MHz?

----------

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI
Classic sestava

Nemám žádné speciální požadavky na hlučnost, nicméně extrém to být nemusí, classic průměr.

UCEL PORIZENI SESTAVY
10 % internet a méně náročné hry, 90 % - Primární hra: Counter Strike: Global Offensive (FPS) - snímková frekvence, to je oč tu běží. Monitor a lepší CPU počtu fps výrazně pomohou, obecně však PC nenazývám herním a neočekávám, že na něm poběží hry 2017+ na nejvyšší detaily.

FINANCNI LIMIT
PC hodlám pořizovat za nějaké 2 měsíce, ze dne na den na nic nespěchám. Cena kolem 30K bez monitoru, lze diskutovat, pokud je nutné něco přidat apod.

OPERACNI SYSTEM
Nemám.
DOTAZ: Jaký je rozdíl mezi originál flashkou s WIN 10 za 3,3K z Alzy (např.) a mezi tímto:
http://www.itzeman.cz/software/windows10/
Má to nějaké nevýhody či rizika, měl bych kupovat originální OS? Internetové stránky patří prodejci z Aukra, na kterého tu moderátor odkazoval v jednom z diskuzí.


SESTAVITE SI PC SAMI?
Ne.
nemám nikoho, kdo by mi PC sestavil v lepším stavu, tudíž přijímám jakákoliv doporučení s rozumnou cenou - Praha.

BUDETE TAKTOVAT?
Pouze pokud mi to ten kdo pc sestaví nabídne a doporučí.

MONITOR + JEHO ROZLISENI?
Mám.
24" Zowie by BenQ XL2411
LED monitor tmavě šedý, TN, 1000:1, 350cd/m2, 1ms GTG, Full HD 1920x1080, 144Hz, DVI, HDMI, VGA, pivot, VESA, Flicker-Free, Low Blue Light

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?
Vše co je potřebné k sestavení pc (skříně), příslušenství jako myš či klávesnici mám.

Názory? Děkuji.
Naposledy upravil PetrMiCz dne 25. 6. 2017 11:53, celkově upraveno 1
PetrMiCz
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 24. 6. 2017 16:53

Takové omáčky a celkem zbytečně. Sáhnul bych po doporučence za 30 s tím, že to bude možná až přehnaně výkonné, a stačilo by jít klidně do klasické doporučenky za 20k:

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_0 ... FV013KAA01

Odkazy na Alzu nefungují. Sestava za 20 je primárně navržená na CS: GO. I ta 1050Ti by měla dávat cca 150 snímků stabilně. Pokud se budou hrát i jiné hry, viděl bych to na 1070, ale jelikož to s grafikami vypadá jak u sněděného krámu, budete muset posečkat. Síťová karta (nikoliv wi-fi) a zvuková karta je dnes standardní součástí všech základních desek.

OT pro pány moderátory, ex-adminy a adminy: kluci a holko, vy moc dobře víte, že nejsem zaměstnancem žádného e-shopu, stejně jako vy. Ale navrhuji změnit název vlákna o sestavování v CZC. To slovo "varování" je tam vysloveně nevhodné. Chápu, že v době, kdy bylo toto téma založeno, to bylo víceméně na místě. Řada sestav byla zprasená, některé možná i nefunkční. Topic posloužil jako odstrašující příklad. Přesto jsem si tehdy nemohl pomoci a přišlo mi, že je to trochu jako nátlak na lidi, aby spíše využili služeb místních ladičů, kteří sice odvedou perfektní práci, ovšem za poplatek, což nemá být kritika ani rýpnutí, jen konstatování.

Třeba je to náhoda, ale podle posledních příspěvků se montáž CZC docela zkvalitnila. Samozřejmě asi záleží na tom, kdo to zrovna dostane pod ruku, ale to slovíčko v topicu "varování" platilo před pár lety. Myslíte, že je na místě i dnes? Mám pocit, že když si ho přečte někdo jako tazatel, může ho to vybláznit, a třeba úplně zbytečně. Kdo chce mít jistotu, sáhne po službách od místních, v případě LN/ULN vyloženě musí. Já bych to tučně zvýrazněné slovo nahradil výrazem "kvalita", nebo "zkušenosti". Ale není moc fér srovnávat práci e-shopů s lidma, kteří mají stavění PC jako koníčka, nikoliv hlavní zdroj obživy, a tudíž mohou compy vyladit k dokonalosti. Od firem, jež staví zadarmo, takové piplání očekávat asi nelze. Zkrátka se mi nelíbí, že to od sestavování v CZC spíš odrazuje, myslím, že bychom měli být objektivní a neutrální, tedy ani nevybízet názvem tématu k sestavení, ani od něj jeho názvem neodrazovat. Prostě téma, do kterého budou lidi psát jak své pozitivní, tak i negativní zkušenosti, a nově příchozí návštěvník fóra si snadno udělá obrázek o tom, zda sestavení svého mazlíka risknout u CZC, nebo mít jistotu a využít služeb profíků z fóra. V tuhle chvíli mi ale nadpis vlákna přijde tendenční a ne úplně na místě, i když je to samozřejmě jen můj subjektivní názor.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 6. 2017 09:37

Precti si, prosim, pravidla sekce PC sestavy. Dozvis se tam, co vse by mel obsahovat prvni prispevek v novem vlakne. Pravidla jsou urcena predevsim k tomu, aby se Ti dostalo kvalitnejsi odpovedi v kratsim case. Pokud v prvnim prispevku nektere tyto veci neuvedes, muze se stat, ze bychom diskuzi pouze "zbytecne" prodluzovali kladenim dalsich doplnujicich otazek, na nez bys stejne musel odpovedet, pokud chces dostat kvalitni radu.

Vice viz odkaz: PRAVIDLA SEKCE PC SESTAVY


Zkus to doplnit prosím do bodů.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrMiCz 25. 6. 2017 11:59

Hlavní příspěvek upraven podle pravidel, přidán nový seznam a pár dotazů.

Prosím o posouzení seznamu, 4 bodů výměn hned pod ním a odpověď k operačním systémům.

dockalacek: Díky za info. 150 FPS za tu cenu není moc. Jak jsem psal předtím, procesor je důležitější než grafika a i5 určitě nestačí. Seznam z Alzy jsem nahradil novým, snad už funguje, upravená verze doporučenky za 30. S tou zvukovou kartou jsem si to myslel, a jak je to s wifi? Pokud jí chci chytat v PC, musím co přidat kam? :-)

a ještě by mě zajímalo jak velký rozdíl si myslíte, že udělá MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 3G OCV1? Jsou to asi 2K+ navíc, ale jeslti je to opravdu takový rozdíl oproti 1050, jak psal admin ve vedlejším vláknu...
PetrMiCz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 6. 2017 13:43

Prodej pouzitych licenci z Aukra ... mam na to vlastni nazor, ale vse je na konkretnim uzivateli, asi tak. (Pokud by neexistoval zadny jiny rozdil, tezko by mohl ten financni byt desetinasobkem, to je neoddiskutovatelne.)

Co se tyce stavby, v Praze jsem zpravidla nekolikrat do tydne. Mam ted v planu nejakou dovolenou, ale planujes to v rozumnem case, po dovolene ... a domluvit se da ledacos. Napisu Ti soukromou zpravu.

Pretaktovani urcite ano, minimalne u grafiky.

Hry z roku 2017 ... proc ne? Sice plne detaily ve 144Hz asi nebudou, ale hratelna hra ano.

Zalmman Z1 je takova levna "zhranatela plechovka od Pepsi" ... osobne bych do ni nesel. Chces skrin kvuli designu, oknu, nebo jake mas pozadavky? (Jen prosim nerikej "co nejnizsi cenu", protoze stejne jako u zdroje ci desky plati, ze ani na skrini neni radno prilis setrit.) Zvolena skrin existuje i ve variante S OKNEM, do niz lze posleze zamontovat i PODSVICENI.


Jak vypadaji sestavy s LED podsvicenim si muzes v pripade zajmu:
Bile podsviceni v Low Noise sestave, cerna Fractal R5:
Obrázek

Oranzove podsviceni v LN sestave, cerna Fractal R5:
Obrázek

Zelene podsviceni v LN sestave, cerna Fractal R5:
Obrázek

Zelene podsviceni v Ultra Low Noise sestave, cerna Fractal R5:
Obrázek

Zelene podsviceni v HardCore Ultra Low Noise sestave, cerna Fractal R5:
Obrázek

Cervene podsviceni v LN sestave, cerna Fractal R5:
Obrázek

Cervene podsviceni v Low Noise sestave, bila Fractal R4:
Obrázek

Modre podsviceni v Ultra Low Noise sestave, bila Fractal R4:
Obrázek


B150 desku s -k CPU bych nekombinoval. Zatimco -k CPU umozni pretaktovani, B deska nikoliv. Z170 je spravnou volbou + 3000MHz RAM, ty k hernimu vykonu take prispeji.

GTX 1050Ti je k i7 znacne NEVYVAZENA volba. Nema smysl hnat se za kazdou cenu po i7, pro Tve vyuziti vidim mnohem optimalnejsi i5k + lepsi grafickou kartu. Osadil jsem GTX1060. Volitelne lze doplnit o super tiche chlazeni (Accelero Mono Plus) pro Low Noise beh. Vim, ze jej nepozadujes, proto jej nenavrhuji.

Procesor si take zaslouzi lepsi chladic a skrin lepsi ventilatory ve 4ks poctu. Zdroj pak volim tichy, s DESETILETOU zarucni lhutou a dostatecnou vykonnostni rezervou.

SSD pak vetsi, kvalitnejsi, rychlejsi + navic za lepsi cenu, takze jasna volba = SU800/256. Klasicky disk nekupujeme?


30.103,- Kc ... pravda, bez systemu. Ale herni vykon nesrovnatelne vyssi proti Tvemu puvodnimu navrhu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 25. 6. 2017 14:05

Aby dal 30t.a byl vidět splněný požadavek v CS:GO tu I7 opravdu potřebuje, jinak stačí sestava za 20t.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 25. 6. 2017 14:10

PetrMiCz píše:Hlavní příspěvek upraven podle pravidel, přidán nový seznam a pár dotazů.

Prosím o posouzení seznamu, 4 bodů výměn hned pod ním a odpověď k operačním systémům.

dockalacek: Díky za info. 150 FPS za tu cenu není moc. Jak jsem psal předtím, procesor je důležitější než grafika a i5 určitě nestačí. Seznam z Alzy jsem nahradil novým, snad už funguje, upravená verze doporučenky za 30. S tou zvukovou kartou jsem si to myslel, a jak je to s wifi? Pokud jí chci chytat v PC, musím co přidat kam? :-)

a ještě by mě zajímalo jak velký rozdíl si myslíte, že udělá MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 3G OCV1? Jsou to asi 2K+ navíc, ale jeslti je to opravdu takový rozdíl oproti 1050, jak psal admin ve vedlejším vláknu...



WiFi je otázka adaptéru za 300 Kč, v CS nevím může kolísat kvalita ikdyž máš třeba 100MB od UPC, GTX 1060 ARMOR udělá rozdíl už jen na uvítací obrazovce za příplatek rozhodně stojí.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 6. 2017 14:19

i5 7600k @ 4,7GHz neudela rozdil proti 7700k @ 4,7GHz (napr) ani tuk, pokud nevysila na Twitch atp. O cemz ovsem nepadla zminka.

Resp pokud mas jine info/zkusenosti, poprosim je necim podlozit. Podminkou je ovsem aby jak i5, tak i7 jely na stejne frekvenci. Pokud nechas oboje stock, je jasne, ze 7700k bude davat vic. Protoze jede z vyroby na vyssim taktu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrMiCz 25. 6. 2017 15:10

KineCZek díky za info i za SZ.

S těmi licencemi OS nemám zkušenost, proto se ptám, když vidím, že nějaká IT firma prodává stovky klíčů… Nějaký moderátor tu psal něco ve smyslu „máš tam originály, když si nechtěl ty z aukra, tam bys ušetřil 3K…“ Takže koupit W10 za 3,3K, jo?

Jak už jsem psal, nechci přímo herní PC a hry 2017+ mě prakticky nezajímají. Zajímá mě dosažení maximálního výkonu v limitu mých finančních možností pro hru jako je CS:GO, která řeší fps a vím, že ostatní hry, který hraju relativně málo, s tím půjdou úplně v klidu. Např. Diablo 3 a podobné, ne příliš náročné hry… Na druhou stranu nechci bídu za 20K, když už jde postavit něco rozumného za 30.

U skříně neříkám cenu, právě naopak jsem vybíral o trochu dražší, než byly doporučeny, koukal jsem na design a průhlednost, tahle měla navíc 2 větráčky, ale pak jsem četl, že jsou hlučný. Když je tahle vybraná lepší než Zalman, totožná s oknem by asi byla nejvhodnějším řešením.

Ještě k těm penězům. Nejsem striktně přilepený na 30K, protože vybírám PC v rámci 2-3 měsíců, ale nechci jít o moc nad, protože s monitorem a OS už jsme teď na 40 a to nepočítám nějaké sestavování a další výdaje. (Ještě nemám koupenou klávesnici, další 2,5K:-)) Ty podsvícení jsou pěkný, otázka je o kolik za to dám navíc komplet a taky jaká bude finální cena PC. Jsem dost laik, takže teď řeším to nejdůležitější, abych porozuměl co pošlape a co ne. Jako s tou kombinací B a –k, díky za vysvětlení.

WIFI bych v PC rád chytal, ale hrát budu přes kabel. Jen hrát, žádný Twitch :-)

Ještě bych se rád zeptal na ssd ADATA vs Samsung EVO, ADATA lepší? Četl jsem, že ne, ale každý má svůj názor… HDD si myslím, že není potřeba.

Procesor je tedy největší nejistota, rád bych si přečetl reakci poldy, jinak v mnohém mám o dost jasněji.
PetrMiCz
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 25. 6. 2017 15:16

Mně přišla i7 taky zbytečná, ale hry nehraju, takže pokud má tazatel praktickou zkušenost, která potvrzuje, že koupí i7-7700K významně CS:GO stoupne snímková frekvence, pak ok. Já si myslím, že by byl spokojený i se sestavou za 20k, přišlo mi, že by tazatele potěšilo ušetřit desítku, protože jinak stále nechápu tu touhu po i7, pokud nehodlá streamovat. A i s i5 a 1060 3GB by 5 až 7 tisíc ušetřil. Tady vydyndat rozpočet na maximum mi přijde mrháním penězi.

Bídu za 20? :D Já Vám dám bídu 8-P
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrMiCz 25. 6. 2017 16:08

dockalacek píše:Mně přišla i7 taky zbytečná, ale hry nehraju, takže pokud má tazatel praktickou zkušenost, která potvrzuje, že koupí i7-7700K významně CS:GO stoupne snímková frekvence, pak ok. Já si myslím, že by byl spokojený i se sestavou za 20k, přišlo mi, že by tazatele potěšilo ušetřit desítku, protože jinak stále nechápu tu touhu po i7, pokud nehodlá streamovat. A i s i5 a 1060 3GB by 5 až 7 tisíc ušetřil. Tady vydyndat rozpočet na maximum mi přijde mrháním penězi.


Jako laik si neumím představit rozdíl mezi 3 a 6 GB paměti u 1060 karty, jak velký rozdíl to udělá. Finančně je to cca tisíc Kč.

CS:GO je určitě "CPU intensive", jak to stoupne s i7-7700K netuším...

"s i5 a 1060 3GB by 5 až 7 tisíc ušetřil" - o jaké se tady bavíme i5 na které 4-6 tisíc ušetřím? protože na 3GB grafice je to tisíc, jestli myslíme tu samou, co je v seznamu 6GB...

pokud máte chvilku, rád se podívám na váš seznam za 20, co by bylo oproti tomu za 30 od KineCZek jinak...

dva lidé mi napsali, že mám příliš silný zdroj, že 650 být nemusí ... tak tam by to šlo možná o něco snížit?
PetrMiCz
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 25. 6. 2017 16:09

Tak aby se neřeklo, že jsem se ani neozval, když je většina věcí ohledně OS asi hlavně na mou hlavu.

Přiznám, že win10 jsem takhle ještě nekupoval.. win7 + upgrade, několik.. Vše šlape absolutně bez problémů a na žádný problém jsem zatím nenarazil nikdy.

Proč můžou být tak levný? Protože u nás dovolili přeprodávat nepoužívané OEM licence.. Ale záleží na každým, ano v Améru by to nebylo legální, u nás je a já nevidím důvod proč tímto neušetřit. Pro podnikání nebo něco podobného bych to radši samozřejmě nedával, ale do (s odpuštěním) herního střepu, nebo pro domácí využití, nevidím problém.

Jinak Kinova sestava super, já mám teď problém s cenama grafik kam se vyšplhali, ale bohužel je trh teď dost v háji. Třeba se za ty 2-3 měsíce, kdy chceš kupovat (jestli sem to správně viděl někde) ustálí / zlepší tato situace.

Osobně bych TN panel nechtěl domů ani zadarmo, ale chápu, že když chceš hrát CS:GO (asi) na profi úrovni a nemáš dalších 10k na lepší variantu.

ke zdroji - rozdíl v ceně u RMx 550 a 650 je asi 200,-? stojí to za to?

OT: je děs kam se ty ceny hrabou.. za podobnou cenu jsem ještě tak 2 měsíce zpátky měl daleko lepší stroje :-/ asi si otevřu nějakou fabriku na výrobu paměťových chipů :D
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrMiCz 25. 6. 2017 16:21

Jsem těžký laik a píšu vše, jak vidím, takže nějakou bídu za 20 či OS na něčí hlavu prosím nemějte za zlé, snažím se zjistit co nejvíc pro mě neznámého, aktuálně mám i5-4210M na předraženým notebooku z Alzy, takže bych se rád alespoň trochu vzdělal, než někde koupit bednu za 30, která má výkon na polovic :-)

Pokud jsou ty OS legální a jediná hrozba je tedy nefukčnost klíče? Tak rozdíl 300-600 Kč a 3300+ je stále dosti markantní důvod pro zamyšlení a sepsání dotazu k pro a proti :-)

TN negativa jsou další "novinka", nad kterou se můžu zamyslet, spíše ale nemůžu, protože jak píšeš... ty ceny jsou dosti limitující.

Sestava od KineCZek-a se mi hodně líbí, jen jsme zvažovali jak to bude s těmi dopady procesoru, když počet framů ve hře ovlivňuje z větší části právě cpu a ne gpu. Stejně to ale pravděpodobně skončí na něčem velmi podobném či stejném.
PetrMiCz
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 25. 6. 2017 16:41

PetrMiCz píše:
dockalacek píše:Mně přišla i7 taky zbytečná, ale hry nehraju, takže pokud má tazatel praktickou zkušenost, která potvrzuje, že koupí i7-7700K významně CS:GO stoupne snímková frekvence, pak ok. Já si myslím, že by byl spokojený i se sestavou za 20k, přišlo mi, že by tazatele potěšilo ušetřit desítku, protože jinak stále nechápu tu touhu po i7, pokud nehodlá streamovat. A i s i5 a 1060 3GB by 5 až 7 tisíc ušetřil. Tady vydyndat rozpočet na maximum mi přijde mrháním penězi.


Jako laik si neumím představit rozdíl mezi 3 a 6 GB paměti u 1060 karty, jak velký rozdíl to udělá. Finančně je to cca tisíc Kč.

CS:GO je určitě "CPU intensive", jak to stoupne s i7-7700K netuším...

"s i5 a 1060 3GB by 5 až 7 tisíc ušetřil" - o jaké se tady bavíme i5 na které 4-6 tisíc ušetřím? protože na 3GB grafice je to tisíc, jestli myslíme tu samou, co je v seznamu 6GB...

pokud máte chvilku, rád se podívám na váš seznam za 20, co by bylo oproti tomu za 30 od KineCZek jinak...

dva lidé mi napsali, že mám příliš silný zdroj, že 650 být nemusí ... tak tam by to šlo možná o něco snížit?


Sestavu za 20 máte v prvním mém příspěvku, sice jen s 1050Ti, ale je tam. S 1060 3GB pak:

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... 1X013KZX01

Co se to stalo s těma grafikama? Že nikde nejsou? To explodovaly všechny továrny nVidie a AMD, nebo co? Všude "na dotaz", nebo "0 kusů". Co se to děje?
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 6. 2017 17:57

Docky: tezba blbcoinu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků