Herní classic + monitor, 35 000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod mareti21 2. 7. 2017 18:40

POŽADAVEK (NE)HLUČNOSTI - Classic sestava
ÚČEL POŘÍZENÍ SESTAVY - 70% hraní her (nyní hlavně CS:GO, rád bych si zahrál novější hry jako Steep, Crew apod.) 30% internet a filmy. PC pořizuji aby vydržel alespoň 4-5 let bez upgradu (počítám se snižováním detailů her ke konci životnosti sestavy)
FINANČNÍ LIMIT - 35 000 Kč včetně monitoru.
OPERAČNÍ SYSTÉM - Mám multilicenci na Win7 Ultimate 64-bit, jak je to s použitím tohoto klíče na upgrade na Win10? Půjde to přes "assistive technologies upgrade"?
SESTAVITE SI PC SAMI? PC - Sestavím sám.
BUDETE TAKTOVAT - Nebudu.
MONITOR + JEHO ROZLISENI? - Původně jsem chtěl jít do nějakého 24" FULL HD 144 Hz monitoru primárně kvůli FPS hrám, ale nehraji je nějak aktivně natož profesionálně, takže jsem spíš hledal kompromis mezi vyšší obnovovací frekvencí a kvalitním panelem a nedávno jsem tu narazil na pěkný monitor LG 24MP59G, 24" IPS, 1920x1080@75Hz. Pravděpodobně bych ho pořídil ze serveru Suntech za 3 800,- Máte s tímto obchodem dobré zkušenosti, pro mě je neznámý...
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? - Kupuji pouze holou skříň a monitor.

Po procházení sestav jsem skončil na doporučené classic sestavě za 30k, kde bych si vyměnil zdroj za Corsair RM550x 550W. Chtěl bych nějaký tišší a líbí se mi na něm především zero rpm fan mode.
Košík: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... NV013FZR01

Díky moc za rady.
mareti21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 2. 7. 2017 21:25

vlastně proč ne.. DS jsou teď aktualizované a tato sestava má výkonu plno.

chtěl sem prve napsat, že bych možná dal i5-7500 (když limit dovolí) ale teď se dívám, že je nějak moc drahej, vedle 7400, takže je to blbost.

Jediný co tak upozorním na nutnost update biosu před osazením tohoto procesoru. Jestli s tím počítáš.
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod polda 2. 7. 2017 23:27

Suntech normální dodavatel elektroniky a příslušenství, případně osobní odběr.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 7. 2017 10:11

Suntech je zcela v poradku. Vymena zdroje za RMX uz v Core 1500 uplne pohodicka nebude, ty kabely jsou hodne tluste a mista na ne je v 1500 malo, zaroven je to mATX, takze jich "hodne zbyde" ... a pri samostavbe s nimi budes hodne bojovat.

Par korun na Define C Mini bychom nenasli? 31.909,- Kc

Define Mini C je zaroven odhlucnena, takze se PC o kousek utisi. S "chobotnici" tam nebude zadny problem. Muze byt?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor