Herní PC do 35,000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Rikisaurus 3. 7. 2017 23:17

Zdravím všechny! :)

Předem upozorňuji, že jsem spíše amatér, co se počítačů týče. Prosím o notnou dávku trpělivosti.
Ráda bych si při příležitosti stěhování dala dohromady nový PC, poprosila jsem o pomoc své dva kamarády a nakonec se mi u toho akorát pohádali (odkazy na jejich sestavy přiložím na konec příspěvku) a proto se obracím s radou o pomoc sem.

- Požadavek (ne)hlučnosti: Byla bych ráda, kdyby byl počítač co nejméně hlučný, budu mít na pokoji spolubydlící a občas se u hraní zapomenu dlouho do rána a nerada bych rušila. Nemusí být úplně nehlučný, ale takové to "něco na pozadí" při čem bez problémů usnete aspoň.
- Účel pořízení sestavy: Účel je převážně hraní her, občasně na počítači plánuji dělat i něco do školy, ale nemělo by to být nic složitějšího než textové dokumenty případně nějaké tabulky. Ve volném čase se věnuji fotografování a proto bych ráda, aby také nebyl problém otevřít v počítači Photoshop a lehce fotky upravit. (vyjádřeno v procentech jak bylo uvedeno v pravidlech bych řekla tak 70% hraní, 20% úprava fotek a 10% škola)
- Finanční limit: Můj finanční limit je 35 000 Kč včetně DPH. Potřebovala bych ale, aby do této ceny byl započítán i monitor. Ostatní periferie mi budou zůstávat ze staré sestavy.
- Operační sytém: Mám již z dřívějška pořízenou digitální verzi Win10 Home. Netrvám na tom, aby v sestavě byl tento systém, ale přeci jen by mi to ušetřilo nějaké peníze a také už s ním mám nějaké zkušenosti a na něco jiného by se mi moc zvykat nechtělo.
- Sestavíte si PC sami?: Nejpohodlnější by pro mě bylo objednat si všechny části PC z internetového obchodu czc.cz a nechat si ho i přímo tam sestavit. Avšak pokud má někdo nějaké zkušenosti, proč se právě na tento eshop neobracet a nebo proč se raději obrátit na jiný, tak si ráda nechám poradit.
- Budete taktovat?: Byla jsem s tímto pojmem teprve nedávno seznámena a bylo mi řečeno, že bych ho pravděpodobně měla využívat a nechat si to pořádně vysvětlit. Takže odpověď je ano, ale jak jsem uvedla už několikrát, opravdu v těchto věcech silně plavu, takže budu ráda za každou radu.
- Monitor+rozlišení: Jak jsem již uvedla, monitor by v ceně měl být zahrnut. Nemám na něj žádné speciální požadavky, snad aby šlo o 24"+

Nakonec přikládám na začátku zmíněné sestavy, třeba aspoň někomu pomůžou trochu pro představu.
https://www.czc.cz/csaat5n8eihhab68frgtsr6cu4/seznam
https://www.czc.cz/1a3u5ujq7sj6d97s3dur2217p5/seznam

Kdyby to bylo možné, ráda bych zůstala u skříně z prvního seznamu (https://www.czc.cz/nzxt-s340-cerna/162965/produkt), protože se mi velice zalíbila, ale to je pouze vzhledový prvek a rozhodně na něm trvat nebudu. Jelikož ale jde o skříň, do které jde vidět, tak by bylo fajn, kdyby to všechno aspoň bylo trochu slazeno.

Předem moc děkuji za všechny myšlenky/nápady!
-Riki
Rikisaurus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 7. 2017 00:58

Pokud tam má být monitor + to má být na hry a tiché, tak na taktování můžeme zapomenout, tedy u CPU.

Za mě -> 36 575,- Kč

Pozor na velikost ventilátorů a nutnost upgrade BIOSu !
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 4. 7. 2017 06:48

Pythonův návrh je na vyšší nehlučnost, můj návrh ti nabídne vyšší výkon (než všechny tyto sestavy), ale je také skoro 2000,- přes limit.. je to akceptovatelné?

36 724 Kč

zvolil jsem také skříň s oknem, i když jinačí, než jsi měla předtím. Nechal jsem taky taktovací procesor, i když s taktováním, bys asi potřebovala trochu pomoct. Naopak se mě podařilo tam nechat GTX1070, 240GB SSD, 1TB plotnu.. a zvládne to poskládat i CZC když jim to zadáš. Otázka jak to bude vypadat, ale třeba se do sestavy s oknem budou víc snažit.

Pokud by byl limit už moc, překopali bychom to na netaktovací procesor a určitě bychom byli v limitu bez větších problémů..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 7. 2017 07:44

Riki, oba dva ty seznamy co tam mas, obsahuji par veci, pro nez bych si je nekoupil.

Osobne jsem sel jeste o malinky krucek dal s limitem. Proc? Protoze jednoduse mam pocit, ze se to vyplati. Treba za maly priplatek je monitor, ktery na IPS panelu umi 75Hz. Coz je pro plynulost oproti klasickym 60Hz docela znat. (Nechtel jsem tomu sam verit, ale opravdu je to videt.)

Dale jsem Ti tam dal kompletne LOW NOISE sestavu. Pravda, ve skrini BEZ OKNA - okno by nebyl problem, jen se za nej 263,- Kc priplaci. Zalezi tedy na Tobe, zda jej budes za tu cenu chtit.

Uloziste jsem ponechal na 256BG v pripade SSD a na 1TB v pripade plotnoveho disku. Diky tomu jsem si mohl dovolit osazeni vykonne GTX1070, plus jeste alternativni chlazeni a sice Accelero TwinTurbo.

Procesor pak je i5 7400, RAM 16GB, zdroj je semipasivni s desetiletou zarukou.


38.115,- Kc

- - -

Pokud bychom se chteli drzet ~35k, samozrejme muzeme.


35.454,- Kc


... ovsem ta prvni varianta (s 1070) se vyplati dnes vic.




Co se bezplatneho sestavovani v CZC tyce, pocitac za tyhle penize bych jim slozit opravdu nedal. Kvalita prace je u nich promenliva a nekterym uzivatelum (hlavne levnejsi sestavy) dokazali PC poskladali bez vetsich problemu. Ano, cena "za nula" muze byt tez silnym argumentem, zkratka levneji to uz nejde. Ale ... u sestavy za precijen uz relativne vetsi penize by se clovek mel poohlednout spise po kvalite. (muj vlastni nazor)

Vyse uvedeny navrh je LOW NOISE sestava. Pro uplnou definici pojmu LOW NOISE viz: ODKAZ.

Pro dosazeni LOW NOISE (ne)hlucnosti vsak nestaci pouze vybrat vhodne komponenty. Klicovym faktorem pro dosazeni nizke urovne (ne)hlucnosti sestavy je odladeni hlucnosti, resp. tedy optimalizace otacek ventilatoru v zavislosti na teplotach komponent.

Dalsim faktem pak je 100% jistota neuspechu, pokud bychom uvazovali nad myslenkou nechat tuto sestavu skladat v eshopu. Sestavy s aftermarket chladici grafickych karet totiz eshopy sestavovat odmitaji, k cemuz maji hned nekolik rozumnych duvodu.

BTW: Pokud bys nepohrdla, mohu Ti nabidnout svou osobni peci, tzn. sluzby ohledem sestaveni a odladeni. (Pokud bys chtel vedet vic => soukroma zprava.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar









Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků