Herní pc kolem 23 000 s OS

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod eevee 12. 7. 2017 16:09

Zdravím všechny, tak nadešel můj čas pomalu se pokusit si složit nějaké pc, avšak vůbec si nevím rady.

Zde jsou ve stručnosti tak nějak věci které bych rád dodržel.
Finanční limit: -Komplet vybavená skříň by se měla pohybovat kolem 23 000,- kč a OS by měl být již v ceně. (Klidně win 10)
Hlučnost: -Pc hlučnost neřeším, nemusí to být sice vysloveně letadlo, takže něco klasicky rozumného.
RAM: preferoval bych 16gb již ať je nějaký posun od minulého.
Grafika: možná bych se spíše klonil k Nvidii co se grafiky týče s AMD mám horší zkušenosti, avšak není podmínkou.
Taktování: -Taktovat neplánuji.
a nakonec bych ocenil možnost složení od prodejce, protože to sám nesložím. :-)

Účel pc:
PC bude převážně na níže vypsané hry, internet, případnou práci v grafickém editoru (žádné vysloveně těžké rendery, spíše základní loga,grafika - víceméně uživatelská).. žádné streamování.
Neprahnu vysloveně po hraní nejnovějších her, spíše hraju své "starší", kterých se držím, nicméně pc začíná dosluhovat tak by jsem rád udělal přeci jen alespoň trochu zase posun během těch pár let. :-)

Hry, které by pc mělo rozjet.
Jakožto že tomu nerozumím, tak zde je pár "parametrů" her, které bych alespoň na nějaké úrovni rád rozjel bez "obtíží".
Aura kingdom - http://imgbank.cz/images/2017/07/12/AK.jpg
Attack on Titan Wings of freedom - http://imgbank.cz/images/2017/07/12/AoT.jpg
Blade and Soul - http://imgbank.cz/images/2017/07/12/BnS.jpg
Dead by Daylight - http://imgbank.cz/images/2017/07/12/DbD.jpg
Dále pak hry typu League of legends, Counter strike, Paladins ale tam předpokládám by neměl být problém, tak uvádím spíše ty o které mi jde převážně aby byly hratelné, a chápu že uvedené parametry jsou pro nějaké "nejvyšší detaily", tak to berte trochu s rezervou.

Z kompletů mne zaujal například tento - https://www.czc.cz/hal3000-iem-certified-pc-mega-gamer-by-msi-cerna_2/209907/produkt, avšak nelíbí se mi RAM a také jsem slyšel že grafika je poměrně nic moc, a za skoro stejné peníze se dá složit i výkonější mašina, tak budu rád za jakoukoli pomoc. :)

Děkuji pokud někdo něco navrhne, a přeji pěkný den, snad je téma takhle v pořádku i když jsem to rozepsal trochu více a specifikoval.
eevee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ensidia 13. 7. 2017 13:05

Pokud to nespěchá počkej na podzim/zima. Nejsou grafiky a když jo dost předražené a ještě měsíc čekáš. Ram a ssd půjdou taky s cenou snad dolů a dollar jde dolů sám pomalu. Takže o dost lepší pc než když postavíš dneska pak :). Já si místo nového koupil SDD a počkám až se ceny umravní (nikam nespěchám). :D
Ensidia
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 13. 7. 2017 13:35

Je pravda, že dneska sehnat grafiku je nadlidský úkol... s RAM to bohužel bude horší, tam bych spíše očekával zdražení.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 13. 7. 2017 17:23

Hotovou sestavu neber, v tomhle limitu sestavis PC s lepsim GPU. Btw. doufam ze mas joystick, minimalne na Attack on Titan nutnost. ;)
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eevee 14. 7. 2017 06:58

Ensidia: No ono to spěchá vzhledem k tomu že moje aktuální pc, už dosluhuje v tom směru, že se mi začalo samovolně vypínat, v servisu bylo ke konci záruční doby 2x, údajně tam vyměnili jak desku, tak pár dalších věcí, a pc to po čase začalo dělat opět. (Nejedná se o přehřívání podotýkám kdyby někdo něco :P)

mople71: Joystick mám, tenkrát koupě Narutů mne k tomu dokopala, protože hrát bojovku bez toho je vcelku taky na zlámání prstů :-D A no jak píšeš možná, že složím, ale jak čtu tak je problém právě s těmi GPU momentálně, takže se docela obávám, že momentálně nesložím nic, vzhledem k tomu že ani zde mi zatím nikdo nic nenavrhl, jak píši jde mi hlavně jen o ty vypsané hry aby šlapaly, takže pokud to dá v pořádku i nějaká ze starších gpu, tak budu spokojen i s ní :-)
eevee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 7. 2017 10:49

Být já tebou, tak vezmu DS za 25 tisíc BEZ grafiky, viz. viewtopic.php?p=7951880#p7951880 ... a grafiku bych - pokud nejde o starej krám - vzal buď ze současné sestavy, nebo (pokud to teda krám je) z bazaru. V bazarech bych hledal RX 480 / 580 / R9 290(X) / R9 390(X) popř. ekvivalenty Nvidie. Když započtu cenovku kolem 5 tisíc (max. 6 - víc bych za bazar kartu nedal), tak to k těm 23-24 tisícům vyjde.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 7. 2017 15:33

Kolem 5k sezenes krasnou GTX970 MSi Gaming napr. Vykonove lehce pod 1060.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eevee 17. 7. 2017 12:02

Pokud bych nakonec ještě počkal a poté nakonec vzal komplet tu DSku za 25,7k tak ta určitě nebude mít žádný problém s ničím z vyjmenovaných her ani případnou prací ve photo editoru? :-)
Příliš se mi nechce nějak něco vymýšlet ohledně grafiky, takže pokud ta DS je bezproblémová a poté ji prakticky jen objednám a pojede tam vše, tak počkám. Spíše mne zajímalo zda nebude k dispozici přímo nějaká alternativa která by účel splnila stejně tak.
Spíš mne tak napadá co když poté objednám, a nebudou mít nějakou část ze sestavy skladem? Máte nějakou zkušenost za jak dlouho cca trvá než to například objednají/naskladní? :-)

Pardon za pozdní odpověď, ale o víkendu jsem byl mimo pc.
eevee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 17. 7. 2017 12:36

za tu cenu je super.. mají vše skladem, kromě grafiky, objednal bych vše a nechal to složit eshop (jak jsi psal) napsal bych do poznámky i flash biosu (bez kterého tato sestava nebude funkční)

popřípadě objednat sestavu bez grafiky a grafiku objednat solo.. tu bys snad zvládl zapojit.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eevee 18. 7. 2017 14:24

Pokud bych ji bral i s grafikou, je tak nějak známo kdy by grafika mohla být, protože předpokládám že ji neseženu vůbec nikde tedy nyní? Abych tam nakonec neotravoval s dotazem případně zbytečně. :-)
Protože mi přijde vcelku hloupý objednat pc již nyní když pak může čekání být i třeba 3 měsíce než by i tak nakonec komplet došel kvůli čekání.. A pc bez grafiky když nevím kdy ji pak seženu se mi také moc nezamlouvá.
A upřímně věřím že grafku zapojit těžký není možná, ale.. :-D

Ohledně toho Flashe biosu, s tím problém mít také nebudou? Já jen že jsem na nic ohledně toho v DS sekci nenarazil, tak se vcelku divím, že je třeba jim ho zmínit.
nicméně díky.
eevee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 18. 7. 2017 19:44

Kdy grafiky budou nikdo neví, protože to všechno skupujou farmáři blbcoinů.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 19. 7. 2017 07:39

chce to v těch DS číst pořádně.

Dívej, věc se má takhle.. čím dřív objednáš, tím dřív budeš mít.. skladem nebudou ještě hodně dlouho.. vždy jak dojede kamion už v tu chvíli je vyprodáno.. odbaví objednávky které už mají a skladem zase nic nezůstane.. proto to chce objednat co nejdřív..

proč sem psal že grafiku objednat solo? protože budeš teď třeba 3-4 týdny čekat na grafiku.. než na tebe dojde řada.. když to objednáš bez ní a hned na to objednáš grafiku, dojde ti do pár dnů složený PC plně funkční (na integrované grafice) a budeš čekat jen na grafiku.. tu pak zapojíš, nainstaluješ ovladače a můžeš v klidu frčet..

rozhodně čekáním nic nevyřešíš.. jen se udělá delší fronta před tebou..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eevee 24. 7. 2017 11:51

Super, díky moc za rady. Prozatím to vezmu poté bez tý GK, a objednám zvlášt, jen tedy stále otázka.. 1) do objednávky připsání že prosím o flash platí? 2) Jelikož to bude sestava bez OS, jakým způsobem ho tam poté vložím? Stačí si dát instalaci někam na USB staženou předpokládám na jiném pc, nainstalovat a poté po startu jen zadat zakoupený klíč? :-)

PS: Koukám že grafika od DS, šla cenově nějak vzhůru.
eevee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 24. 7. 2017 12:09

čekání se hold nevyplatilo.. nejrozumnější cena je ještě u této GTX 1060 od gainward na czc za 8 025 Kč
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 24. 7. 2017 14:18

Pokud není skladem, tak je to nic neříkající cena. Uvedená doba dodání možná v září..
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků