LN, 40 000Kč, Vývoj v Jave, Gaming

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod av3i 14. 7. 2017 13:26

Zdravím, poprosil by som o radu so zostavením herného/profesionálneho PC, ktorý bude "stále šľapať" aj o pár rokov, niečo už mám vybraté (link nižšie), ale som otvorený všetkým návrhom.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI:
- Preferoval by som čo najtichší (resp. aspoň LN), avšak nie za cenu výrazného zníženia na výkone, alebo prekročenia rozpočtu.

UCEL PORIZENI SESTAVY:
- Vývoj v Jave, Python, C (používam IDE od JetBrains)
- Hry (námatkovo Witcher 3, Mass Effect 4, GTA V, Minecraft (vrátane lokálne bežiaceho serveru), multiplayer moc nehrávam (okrem spomínaného MC)), ideálne na vysokých detailoch a bez problémov
- Veľmi príležitostne úprava fotiek vo Photoshope, aj náročnejšie výpočty (crackovanie hashov etc)

FINANCNI LIMIT:
40 000Kč, ±2 000, vrátane monitoru

OPERACNI SYSTEM:
Nepotrebujem, väčšinu času tam bude bežať Linux a nejaký Windows doma mám

SESTAVITE SI PC SAMI?
Nie, plánujem zostavenie nechať na eshop czc.cz, na ktorý mám dobré referencie

BUDETE TAKTOVAT?
Neplánujem

MONITOR + JEHO ROZLISENI?
Monitor má byť v cene zostavy, rozlíšenie aspoň na 1920x1080, uhlopriečka aspoň 27" (alebo ak ma presvedčíte, že nejaký 24" monitor fakt stojí za to, tak môže byť aj taký).

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?
Neskôr plánujem kúpiť klávesnicu a myš, ale tie nie sú súčasťou tohto rozpočtu ani dotazu, takže nie.

ĎALŠIE POŽIADAVKY
- RAM 16GB
- Motherboard s WiFi kartou a aspoň 4 USB 3.0 slotmi

Na základe konzultácii s mojim okolím som sa dopracoval zatiaľ k nasledujúcej zostave:
https://www.czc.cz/189349,156429,195514 ... 11779/kody
Uvažoval som aj nad AMD Ryzen 5 1600 miesto i5-7600K, ale v tom prípade by som musel zakúpiť podstatne drahšiu MB a na to už nevyšiel rozpočet.

Moje otázky:
- Sú všetky produkty v zostave vzájomne plne kompatibilné?
- Je uvedená MB dostačujúca ku zvyšným komponentom?
- Treba prikúpiť ešte ďalší chladič? (v czc dávajú k i5 zdarma SilentiumPC Fera 3, zdroj a grafika majú vstavané). Ak áno, čo odporúčate?

Vďaka za všetky odpovede.
av3i
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 7. 2017 14:49

Prvni pises alespon LN, tzn LN a tissi - alespon tak jsem to pochopil. A pak si navrhnes hlucnejsi classic sestavu. (Neber prosim zle ... ale ten navrh by nebyl dobry, ani kdybys chtel classic.)

BQ skrin neni zrovna idealne resen, o tom jsem psal na foru uz jinde. Grafika od Sapphire do LN vubec (max po vymene chladice). A pozadavek na wifi na desce je bez prominuti hloupy, jednak hrozne omezi vyber a jednak zvysi neadekvatne cenu. Rozumne pozadavky na desku lezi jinde - napajeni, chlazeni ...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod av3i 14. 7. 2017 14:56

Ospravedlňujem sa, ak som sa zle vyjadril, ani zďaleka sa v týchto veciach nevyznám. S tou hlučnosťou som to myslel tak, že ak by to bolo LN tak paráda, ale nie je to jedna z hlavných priorít (výkon a cena sú dôležitejšie). S tou WiFi som to napísal, pretože budem na byte kde iná možnosť pripojenia k internetu nie je, ale ak je lepšie kúpiť WiFi kartu osobitne tak nenamietam. Vedel by si mi teda odporučiť nejakú zostavu v tomto cenovom rozmedzí? Ak upustím od MB s WiFi, tak potom je už schodná aj cesta s Ryzen 5 miesto i5, ale neviem či sa to oplatí.
av3i
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 7. 2017 15:03

Monitor jsem v obou navrzich ponehcal ten Tvuj puvodni. A pripravil jsem dve varianty, jednu zamerenou vice na graficky vykon (hry, mozna i to prolamovani hesel, ale tam hodne zalezi co a cim se lame) a druhou spise na aplikacni vykon (lepsi CPU, NVME SSD). Vybrat si musis sam, podle toho, co je pro Tebe dulezitejsi. Kompletni LowNoise paket mas v obou vyberech.

Prvni moznost, s vykonnejsi grafikou:

42.242,- Kc

A druha, s vykonnejsim procesorem, rychlou RAM a hlavne rychlym NVME SSD:

42.466,- Kc

Cena obou navrhu je temer stejna ... to aby se Ti lepe vybiralo. Hlucnost po spravnem odladeni takrka neslysitelna i v plne zatezi. To odladeni je tam alfou i omegou, s tim, ze eshop Ti jej samozrejme neposkytne. (Ani chladic na graficke karte nevymeni. Mimochodem pokud je vymena odborne provedena, nema vliv na trvani zaruky - to je velmi casty dotaz. Neodborna montaz pak je jina vec.)


Pripadnou wi-fi ... pokud to mas na hry online, urcite bych natahl kabel. Pokud to mas na praci, ktera Te ma zivit, tahl bych kabel. Ale pokud chces precijen wifi, pak staci tenhle adapter za 639,- Kc. Umi jak 2,4GHz tak 5GHz pasmo, umi novou AC normu a ma vymenitelnou antenku ... pro vsechny pripady.



BTW: Pokud bys nepohrdnul, mohu Ti nabidnout svou osobni peci, tzn. sluzby ohledem sestaveni a odladeni. (Pokud bys chtel vedet vic => soukroma zprava.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 14. 7. 2017 19:10

PC za více jak 40k a tam "slabá" i5-7500? Tady jednoznačně Ryzen 5 1600.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 7. 2017 20:06

LN a konkrétně, děkuji.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků