Herní PC cca 35000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Baator 16. 9. 2017 18:24

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI : Něco mezi Classic a LN, pokud se v rámci rozpočtu podaří poskládat LN sestavu budu rád, ale nejedná se o prioritu.

UCEL PORIZENI SESTAVY : Hry 70%, Internet 20%, Filmy 10%. Hry : Poker - spuštěný klient s více okny + pomocný software pracující s databází odehraných her. Hearthstone - Klient + pomocný trackovací software. Nové hry spustitelné i v dalších 3-5 letech Internet : Bez problémů spuštěných +-5-10 oken i se spuštěnými programy (Poker, HS)

FINANCNI LIMIT : cca 35000, (max. 40000 komplet i se sestavením a dopravou)

OPERACNI SYSTEM : Mám v plánu koupit z Aukra (W7 nebo W10), pokud mi bude doporučeno jinak, mohu se v rámci rozpočtu podřídit)

SESTAVITE SI PC SAMI? : Ne, buď obchod nebo využiji něčích služeb

BUDETE TAKTOVAT? : Bude záležet na tom, kdo bude skládat PC

MONITOR A ROZLISENI : Zatím použiji současný (BenQ G2420HD), v budoucnu mimo rozpočet koupím další

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? : Požiji současné, započíst navíc DVD mechaniku

OSTATNI : Rád bych mohl připojit k PC další 2 monitory (nebo 1 monitor + TV), + možnost kvalitního streamování výše uvedených her

Děkuji předem za rady.
Baator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 9. 2017 21:36

Nove hry dnes na petiletem pocitaci s tehdejsi cenou 35k uz moc nespustis. Na druhou stranu Hearthstone, nebo nejake strategie asi ano. Tady hodne zalezi, co myslis pojmem "nove hry". Pokud bys tim myslel AAA FPS, musel bys pred rozpocet pridat minimalne jednicku, abychom mohli pozadavek splnit.

Osobne bych se na tento pozadavek vykaslal, koupil (Semi)LN sestavu a za 3 roky vymenil grafickou kartu. Petilety pocitac s tehdejsi cenou 35k, do nejz by se nekdy po trech a pul letech sluzby (tzn hned po jejim uvedeni) koupila za 7k GTX1060, by jakoukoliv dnesni hru vcetne AAA FPS zvladal ve fullHD na vysoke detaily naprosto bez obtizi. A pokud pouzijes ShadowPlay, tak i vcetne toho streamovani.

ShadowPlay umoznuje stream v dostatecne kvalite i s notebookovym dvoujadrem. Existuji lide, kteri hani kvalitu takoveho streamu. Ale napred doporucuji osobne vyzkouset a az pote soudit.

Hlavni otazka z me strany plati - co vse planujes na PC hrat a je -li mozne za tri roky vymenit grafickou kartu (a koupit nyni PC se silnejsim procesorem napriklad). Dale pak kde PC provozujes (loznice, obyvak, pracovna...) a jak casto a dlouho u toho sedavas. A take na cem "jedes" doposud.

Podle odpovedi pak zvazim navrh komponent. Sluzbu sestaveni, odladeni a dovozu klidne nabidnu, pro vice informaci staci napsat soukromou zpravu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baator 17. 9. 2017 00:04

Co chci hrát ? - V současnosti od Witchera 3 přes Battlefield až po Football Manager. Prioritou pro mě je nicméně Poker a Hearthstone a výše vyjmenované hry nemusí "jet" na plné detaily.
Kde PC provozuješ ? - Pracovna sousedící s ložnicí
Jaký čas u PC ? 5-8 hod, 4x týdně
Současný stav ? - NB používaný jako stolní PC
Streamování ? - By mělo být pouze možností do budoucna, ne něco co by mělo výrazně ovlivňovat výběr komponent. Jednalo by se primárně o stream Pokeru a Hearthstone, ostatní mám v plánu pouze okrajově.
Baator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 17. 9. 2017 01:14

Shadowplay? Pro streamování se používá především OBS = AMD Ryzen 7.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 9. 2017 14:36

ShadowPlay doporucuji minimalne vyzkouset. Ovsem nikoliv porovnavat videa u sebe na disku, nybrz porovnavat az nahrane STREAMY, protoze pruchodem skrze streamovaci sluzbu video projde na strane provozovatele sluzby ztratovou kompresi.

U her typu hearthstone tim tuplem nevidim vyznam zbytecne CPU zateze. U freneticke strilecky mozna sem tam. Ale u karet, ani u strategii nikoliv. (osobni nazor, sice podlozeny nejakou tou praxi, ale i tak nikoho nenutim s nim souhlasit - pouze nabizim efektivnejsi cestu k dosazeni vysledku)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 9. 2017 13:29

Pokud streamovat tak přes CPU.

Budu to muset zkusit, ale někde jsem četl, že twitch už má podporu vysokého bitrate -> není nutnost nějaké komprese a FHD@60FPS není problém.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 9. 2017 15:33

60FPS ...

... pro karetni hru.


Tady jsme se budto nepochopili, nebo fakt jsem z jineho tisicileti. Ale mozna je fakt chyba ve mne a vsichni jezdite na nakupy ve Veyronech. Smysl by to davalo podobny. :D
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod plesgo 25. 9. 2017 15:57

Spis v Bugati Chiron, ten je jeste lepsi :D
plesgo
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 9. 2017 09:03

Já o kartách nemluvím, mluvím obecně.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků