Upgrade PC, Classic/LN, hry/Visual Studio/SQL, 30k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Raptor 17. 9. 2017 16:28

Ahoj,

dávám dokupy upgrade stávajícího PC a rád bych věděl názor jiných, zda mám něco upravit, nebo něco přidat a tak.

Nebudu PC taktovat, nebudu v něm mít žádnou high-end GFX ani ve SLI. Nevyžaduju ULN, i když bych rád odhlučnil alespoň minimum (co zvládnu). Skládám sám.

Mám nově vybráno:
-Fractal Design Define R5 Black
-Corsair RM650x
-MSI B350 TOMAHAWK
-AMD RYZEN 5 1600 (ano, jiný nepotřebuju, tento mi stačí)
-G.SKILL 16GB KIT DDR4 3200MHz CL14 Flare X for AMD (F4-3200C14D-16GFX)
-Samsung 960 EVO 250GB

Uvažuju o přidání chlazení CPU, ale možná zatím nechám ten co je u procáku, měl by být celkem ok.
-NOCTUA NH-U12S SE-AM4

Dále v bedně budou ještě přidány (z/od aktuálního PC):
-3 klasické HDD
-SATA DVD mechanika
-nVidia GTX 960 (výhledově to asi zvednu na GTX 1060, ale nic "dražšího")
-myš + klávesnice
-DELL U2412M
-vlastní OS atd.

Zajímá mě, zda nemám brát jiný case (ale tenhle se mi líbí), případně jaké mám dokoupit větráky do bedny a zda je zdroj dostačující a OK.
Prostě takové ty drobnosti, bez kterých se klidně obejdu.

Nesnažím se cenu dostat nahoru, spíše naopak, jde mi hlavně o vhodnost zvolených komponent a připomínky/rady znalých lidí.

Seznam online: https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm ... C6D6E617C4

Díky moc
Raptor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zvuk11 17. 9. 2017 18:50

vyměnil bych desku protože
3 klasické HDD
nebudeš už mít žádné volné stata porty
:arrow: https://www.czc.cz/asrock-ab350-pro4-am ... 12/produkt
zvuk11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Raptor 17. 9. 2017 20:18

Pravda, nad tím jsem vlastně ani neuvažoval. Aktuálně mám na desce 6 konektorů. Ale na druhou stranu - k čemu mi bude, že tam budu mít něco volné? Aktuálně neplánuju další disky. Naopak chci připojit do routeru NAS a data přesunout tam. Tedy spíše se mi pak porty uvolní.

Ono je to těžké, desku jsem vybíral s ohledem na cenu (nechci nejdražší) a hlavně podle toho, zda někdo na ní dokázal rozjet uvedené paměti na 3200. Orientoval jsem se dle https://rymem.vraith.com/ a taky dle QVL https://www.gskill.com/en/product/f4-3200c14d-16gfx.
Raptor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 9. 2017 14:39

Co planujes na tom pocitaci delat, ze nutne potrebujes 3200MHz pameti? On se ten vyznam taktu RAM mohutne precenuje, hlavne na nekterych forech. Tzn nebrat prosim zle, jenom se normalne ptam.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 23. 9. 2017 16:54

Význam rychlých RAM se nepřeceňuje, to je skutečná realita.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 9. 2017 12:56

U her májí význam rychlé RAM, jinak je to nepodstatný.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Raptor 24. 9. 2017 15:19

KineCZek píše:...

Reknu to jednoduse, asi nepotrebuju. Ale protoze je jasne jiz prokazano, ze vykon Ryzenu stoupa s rychlosti pameti, tak proc se drzet pomalych? Ano, cena mluvi za vse, ale to je nyni jedno. Nez investovat do nove desky s podporou 3200 a kupovat tam pomale, to radeji koupim desku a pameti, co uz nekdo ma a funguji mu. Nemam tim co ztratit, jen ziskat. A prece jen, hry hraju celkem casto, tedy zde bych to mel poznat.
Raptor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 9. 2017 15:22

Vsak v pohode, jen jsem se zeptal. Nepsal jsi totiz, na co to mas.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Raptor 25. 9. 2017 18:18

Psal, zkusil jsem to popsat i v title :-)
Ale ono to bude univerzalni PC. Na hry i na vyvoj. Pameti jsou pravda hlavne kvuli hram. Tam maji vliv na vykon. Ale zas to bude lehce brzdit GFX. proste je to zacatek.
Raptor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 9. 2017 19:44

Jo, už koukám na titulek. Já většinou mám těch tabů tolik, že názvy nejsou vidět. :-)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Raptor 25. 9. 2017 19:53

Jasne, to chapu. Ja proste jen potrebuju, aby nekdo znaly rekl, zda ty zvolene komponenty jsou ok a pokud ne, tak co vymenit. Ale konec koncu vsechno je stejne posbirano z diskuzi zde. Sam HW nesleduju. Max. predpokladam, ze by se jeste hodily nejake dodatecne vetraky do case a melo by to fungovat. Snad :-)
Raptor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 9. 2017 20:16

Tomahawk je v pohodě. Ale kolik dá paměť MHz Ti neřeknu. I zbytek bych si koupil.

Zkus Freezer 33, ale s ventilátorem spokojený nebudeš. Stačí F12 PWM.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků