Classic, 20 000 Kč, hry

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod TurboOvecka 16. 10. 2017 20:35

Zdravím,

prosím o pomoc návrhu herní sestavy kolem 20 000 Kč, pravděpodobně vezmu upravený návrh z DS, nebo by byla aktuálně lepší možnost? Intel, Ryzen? Poslední generace Intelu asi ne, na úkor cen desek. Sestava je určena jako dárek pod stromeček, chci ji sestavit během tohoto měsíce.

1. POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI - Classic sestava z fora Zive
2. UCEL PORIZENI SESTAVY - převážně hraní her (neupřesním jaké, pravděpodobně různé střílečky, minecraft a pod.)
3. FINANCNI LIMIT - 20 000 Kč s DPH
4. OPERACNI SYSTEM - vlastní WIN 10, nepočítat do ceny sestavy
5. SESTAVITE SI PC SAMI? - ANO
6. BUDETE TAKTOVAT? - nepočítám s tím
7. MONITOR + JEHO ROZLISENI? - aktuálně mám k dispozici Philips 196V4LSB2 - LED monitor 19" / později by se počítalo s novým FHD monitorem
8. KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? - jen holá skříň

Návrh sestavy dle DS (Intel)
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... ZX013JZ101 (základní deska se dá koupit na Alze, aktuálně za 1629Kč)

Pokus o sestavu AMD Ryzen 3, toto bude asi kočkopes:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... V7013SOZ01
TurboOvecka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 17. 10. 2017 09:02

Na hry bez taktování bych Ryzen asi vypustil. Sestava s Intelem není špatná, jen počítej s nutností updatovat BIOS, na což doma asi nebudeš mít vhodný procesor. Musíš to tedy požadovat po obchodě.

Intely poslední generace jsou lákavé, procesor se čtyřmi jádry a relativně vysokou frekvencí kousek přes tři tisíce je super kup, taktovací čtyřjádro za 4500 zrovna tak, bohužel to zatím brzdí nabídka desek, i tak bych o tom zauvažoval, jen nemám s novými deskami prozatím žádnou zkušenost, tak bych doporučení nechal na ostatních.
Naposledy upravil The Shitman dne 17. 10. 2017 09:53, celkově upraveno 1
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 10. 2017 09:47

Z370 uz se testuje.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TurboOvecka 17. 10. 2017 15:19

The Shitman píše:Na hry bez taktování bych Ryzen asi vypustil. Sestava s Intelem není špatná, jen počítej s nutností updatovat BIOS, na což doma asi nebudeš mít vhodný procesor. Musíš to tedy požadovat po obchodě.


Něco jsem četl o tom updatu BIOSU, ale to platí i pro kombinaci i5-7400 s deskou B150M, neboli pro celou řadu Kaby Lake?
TurboOvecka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 10. 2017 15:36

Ano.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TurboOvecka 17. 10. 2017 17:48

Tak to jsem rád, že jsem se zeptal, chtěl jsem si to sestavit sám. Poslední sestavu mám s Intel Hanswell, takže smolík.
Přemyšlím co s tím:
1) Nechat si to u někoho postavit, popř. updatovat BIOS
2) Naučit se taktovat a zkusit Ryzen
2) Vzít Intel Core i5-6500 Skylake
3) Vzít Intel Core i3-8100 Kaby Lake

Ještě bych měl malou otázku na autora DS, pravděpodobně KineCZek, jedná se o zapojení čtyř ventilátorů, mám pocit že je potřeba dokoupit rozdvojky, nebo se pletu? Jedná se o ventilátory ARCTIC F12 Silent.
TurboOvecka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 10. 2017 18:13

Core i3/i5/i7 8xxx jsou CoffeeLake. Vyzaduje Z370. Vice se vyplati 8350k s moznosti taktovani, priplatek je par stovek:

24.948,- Kc

Ale jako celek je to uz dost nad Tvuj puvodni rozpocet. AMD Ryzen nabidne vyrazne mene vykonu (at uz porovnavam obe sestavy s OC, nebo bez nej). Ale urcite vyjde i levneji.

21.061,- Kc

A nebo si to nechat slozit s i5 7400 + B150M PRO Gaming.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TurboOvecka 17. 10. 2017 18:58

Ups, máš pravdu, tu i3-8100 jsem špatně pojmenoval. Jinak si to pročtu a popřemýšlím. Moc děkuji.
TurboOvecka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 17. 10. 2017 20:14

"AMD Ryzen nabidne vyrazne mene vykonu (at uz porovnavam obe sestavy s OC, nebo bez nej)."

:D tady se musím smát

Za cenu taktovatelné i3 a drahé Z370 se dá pořídit Ryzen 5 1600 i kvalitní deska a ještě nějaké koruny zbydou. Dokonce stačí jakákoliv deska a Ryzen se dá přetaktovat.

Tedy zde porovnáváme 4 vlákno vs 12 vlákno a Ryzen nabídne výrazně méně výkonu? Asi mi něco uniká :hm

Jo on se asi porovnával Ryzen 3 s taktovatelnou i3..
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 10. 2017 21:13

Uniká, ano. Snaha držet se zadání tazatele.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků