Pracovné PC / Programovanie Visual Studio / 20K

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod filipv9 19. 10. 2017 12:40

Dobrý deň,
plánujem upgrade svojho pracovného PC.

POŽADAVEK (NE)HLUČNOSTI - Classic / Boeing

UČEL POŘÍZENÍ SESTAVY - Programovanie vo Visual Studiu, staré PC sa občas zadrháva pri kombinácii veľký projekt v solutione (cca 30 projektov) + resharper + synchronizácia so source control. Nie som si istý, či upgrade komponent zabezpečí nejaký pocit zrýchlenia, každopádne by som bol rád za akékoľvek doporučenie na novú zostavu.

FINANČNÍ LIMIT - okolo 20K

OPERAČNÍ SYSTÉM - mám

SESTAVÍTE SI PC SAMI? - ano

BUDETE TAKTOVAT - nie

MONITOR + JEHO ROZLIŠENÍ - mám 2x 24" Philips 243

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKŘÍN? - Mimo rozpočtu si rád nechám doporučiť nejakú mechanickú klávesnicu. Využitie je opäť programovanie.

Potrebujem, aby okrem integrovanej grafiky tam bola ešte jedna z dôvodu zapojenia oboch monitorov cez HDMI.

Ak by boli niektoré z mojich terajších komponent znovupoužiteľné, budem rád a ušetrím, respektíve presuniem rozpočet do inej komponenty:
Procesor - i5 2500K
RAM - Patriot 2x8GB DDR3 666.5 MHz
Grafika - Radeon HD 6700
Motherboard - MSI PH61A-P35
SSD - Samsung 840 EVO 250GB
HDD - WD5000AAKS

Ďakujem.
filipv9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 10. 2017 14:12

Pokud ma zakladni deska HDMI a DVI, pripadne HDMI a DP, grafickou kartu nepotrebujes. Dnesni desky dovedou obslouzit 2x fullHD digitalne s prstem v nose a kupovat dedikovanou kratu jen kvuli tomu je tudiz nesmyl.

Celkove byla chyba koupit H61 desku pod 2500k. Jinak bys mohl mit nataktovano a citit vykonovy prinos uz ted. Ale pozde bycha honit, bazarovou desku kupovat nedoporucim, novou poradne nesezenes ... je cas se posunout dal.

- - -

27.126,- Kc za celou sestavu.

Stavajici SSD muzes pouzit pro data. Jako hlavni systemovy disk bych ale durazne doporucil zachovat NVME 960 EVO. Rozdil vykonu je vyrazny a byla by skoda se o nej pripravit. HDD bych do sestvx nedaval a pocesor navzdory "nie" popohnal na rozumnych 4,5GHz. To se na provoznich vlastnostech negativne nepodepise a na vykonu to rozhodne poznas.

Navzdory "pocitu lowendovosti" jde o plnohodnotne ctyrjadro, jejz donedavna intel prodaval jako i5 7600k. Vlastne jeste o lepsi, protoze 7600k mela jen 6MB cache, tato i3 ma 8MB.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filipv9 20. 10. 2017 15:06

Ďakujem za radu. Táto zostava mi pomohla sa zorientovať a rozhodnúť sa.
filipv9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 10. 2017 15:23

Rádo se stalo.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod l.lamac 22. 10. 2017 00:59

Zdravím, jelikož budu řešit novou sestavu pro podobný účel (programování, převážně VS), dovolím se "vetřít" s dotazy:

1. Mám dva monitory Benq BL3200 (2560 x 1440) + starší ACER (1920x1200), připojeno by bylo přes DP+DVI. Pokud bych časem pořídil místo ACERa ještě jeden BL3200, tak už to budu muset připojit přes DP+HDMI? DVI v integrované grafice už rozlišení 2560x1440 asi nedá, že? Právě že při připojení BL3200 přes HDMI jsem četl o nějakých problémech se zobrazením barev...

2. Je lepší (pro toto využití) přetočené čtyřjádro i3 8350K (větší výkon na jádro) nebo základní šestijádro i5 8400 (více jader)?

Děkuji.
l.lamac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod malay 22. 10. 2017 08:28

Divná doba, v době, kdy jsem se ještě věnoval vývoji software, tak právě programátor si obvykle vybíral a upravoval svůj pracovní stroj sám, protože nejlépe rozuměl tomu, co potřebuje...
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod l.lamac 24. 10. 2017 16:16

Tak programátor si to vybírá sám a platí si to sám, proto se mu jedná o dobrý poměr cena/užitná hodnota za celou sestavu a také použití do budoucna v horizontu 4-5 let. Trochu mě překvapilo doporučení i3 8350K místo prakticky stejně drahého i5 8400 (rozdíl 100-200Kč), pak až budou levnější desky bez OC, tak mi to i5 přijde smysluplnější volba a ušetřené finance lze přidat zas někde jinde. Jinak výkonnostně na to v současnosti s přehledem stačí oba CPU. DVI má uvedeno max. 1920 x 1200 při 60 Hz, dá víc při méně Hz(?), je max. těch 1920x1200 (?), nevím... Nejsem odborník na HW, proto jsem se zeptal.
l.lamac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod malay 24. 10. 2017 16:24

Najdi si graf pro Visual Studio 15 a podívej se na časy kompilace. A nejlepší by bylo se informovat na nějakém fóru uživatelů VS, protože mám dojem, že má i nějaké možnosti nastavení pro efektivnější práci s thready.

http://www.hardware.fr/articles/965-2/p ... tives.html

DVI-DL (dual link) dá určitě o dost více. Proč by jinak monitory s rozlišením QHD měly standardně DVI-DL vstup? Co bude možné v kombinaci více displejů ti ale neřeknu, musíš si najít informace k Intel UHD Graphics 630.

PS Lidová moudrost praví, že i mistr se někdy utne. Tazatel ale psal, že mu to pomohlo zorientovat se.
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod l.lamac 24. 10. 2017 19:16

Info k DVI-D u integrované grafiky 630 jsem samozřejmě zjišťoval, intel to na webu k i5 nemá uvedeno, má tam jen hodnoty pro HDMI, DP a eDP. Pak třeba ASUS má u zde zmiňované MB PRIME Z370-A uvedeno pro DVI-D to max. rozlišení 1920 x 1200 @ 60 Hz. Jedná se právě o zmíněnou integrovanou grafiku, jinak rozhraní DVI-D jako takové větší rozlišení (jak 1920 x 1200) samozřejmě přenese. Ale díky za odpovědi.

Ještě osobní zkušenost: Starší NTB s i5 Sandy Bridge (a pouze integrovanou grafikou) + dokina s 2xDVI a 2xDP, tak DVI již rozlišení 2560x1440 nepřenese, monitor musí být připojen přes DP. Pravděpodobně to u Coffee Lake bude stejné, PC sestava s pouze integrovanou grafikou bude muset pro větší rozlišení (jak 1920 x 1200) použít DP nebo HDMI, třeba to někdo, až bude mít možnost, ověří a dá sem info :-).
l.lamac
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků