Upgrade PC (Skříň, chlazení, zdroj, SSD) - 7000/8000,-

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 24. 10. 2017 23:00

Ahoj vsem,

jelikoz mi po osmi letech odchazi zdroj (Corsair Power Supply HX520 520W - mel ale vydrz!), tak potrebuju koupit novy. Zaroven jsem se ale rozhodl, ze toho prikoupim vice a po osmi letech rovnez koupim novou skrin, do toho vetracky a SSD disk - ano, patrim mezi 1 % obyvatel, ktere ho jeste nema, nesudte me :oboze

Co jsem vybral:
Zdroj: Corsair RM650x
Skrin: Fractal Design Define C
SSD: Intel 545s 256GB SSD (vim, ze vsude doporucujete jine znacky, ale rad bych zkusil tento Intel. Podle zahranicnich hodnoceni nevypada uplne zle)
Chlazeni: rad bych v tom Fractalu vymenil ty originalni vetracky za nejake jine. Nejsem si ale jisty, kolik jich nejlepe koupit? Asi bych sel do klasiky, takze F12 Silent. Jak to vlastne s nima je? Staci do cele bedny F12, nebo bude potreba koupit i F14?
CPU Fan: ARCTIC Freezer 33

Jen pro doplneni napisu zbyvajici komponenty:

MB: GIGABYTE GA-H87-D3H - Intel H87
RAM: Kingston HyperX black 8GB DDR3 1600 + Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR3 1600
GPU: MSI GTX 960 GAMING 2G 2GB
CPU: Intel Core i5-4570
HDD: Seagate Desktop HDD - 1TB

Co myslite? Dava to smysl? Hlavne bych poprosil o radu, jak nejlepe vyresit vetracky do toho Fractalu. Snad jen dodam, ze v nasledujicich mesicich planuji take upgrade GPU na 1060/70/80 - uvidim podle situace.

Diky moc za pripadne rady a triky ;-)
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 25. 10. 2017 06:50

vesměs za mě proč by ne.. o SSD tě jinak přesvědčovat nebudu i když jsou tu teď levnější adepti s MLC čipama.

Do FD bych osadil jen F12 silent a myslím, že by měli stačit 4ks ;) 2 dopředu in-take a jeden dozadu+nahoru out-take..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 29. 10. 2017 12:12

Ok, diky!
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 10. 2017 13:48

Ten 545 bych Ti asi zkusil rozmluvit (KC400, SP920) ... RMx je jedna z nejlepsich voleb, jake muzes cena/zaruka/kvalita/ucinnost/hluk na soucasnem trhu ucinit.

Ventilatory ... F14 silent jsou doporucenihodne (jen se musis poprat se 27mm) a 4ks postaci. F12 Silent jsou ... akceptovatelne, pokud neplanujes brzky vykonovy upgrade i ve 4ks. Pokud planujes, dalsi 2ks muzes pak v ramci toho upgrade dokoupit.

Na Freezer33 se mi nelibi jeho velmi hlucny ventilator. Mezi "0rpm" a "hluk" je bohuzel pouze prepinani on/off ... protoze to ma moderni, stupidni "semipasivni" rezim. U napajeciho zdroje semipasiv chapu, treba RMx jej ma reseny skvele (Seasonic o dost hur napriklad). U grafik to ma skvele MSi, hur ASUS a velmi spatne treba Zotac, tam je to take "hluk on/off" a kdyz uz se to zapne, je krivka pouze mezi "hluk/velky hluk/extremni hluk".

Proc jsem predchozi odstavec psal. 2ks F12 Silent a je vyreseno. Nadto dostanes efektivitu Freezer 33 PLUS ... ktery ma 2ks hlucnych ventilatoru v zakladu, ale ta pasivni (cti: "zelezna") cast je u obou totozna.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 29. 10. 2017 15:51

Intel - jen se chci zeptat, proc mi ho chces rozmluvit? Nejake vylozene negativni recenze jsem nenasel. Jen me to zajima, nemam problem zamenit za neco jineho.

F14 - co to znamena, ze se musim poprat s 27mm?

Jinak pokud to chapu dobre, tak bys mi doporucil vzit Freezer 33 v PLUS variante a k tomu pouze 2ks F12? (jeden dopredu, jeden dozadu?). Jinak takhle - nemam problem si za ty vetracky lehce priplatit, ale nechci za to davat uplny majlant - takze pokud bys tam mel jeste nejakou jinou variantu, rad si necham neco doporucit.
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 10. 2017 16:05

545 je novy, nemam otestovano. Ale spolehlivost (byt nevelkeho vzorku) 540/535 (vim, ze maji jina streva) nebyla zrovna ruzova.

KC400 je overeny (byt nynejsi maji jina streva, nez kdyz zacinal, ale to SP920 taky) ... osobni nazor, osobni vlastni statistika. Nove modely SATA SSD uz se nijak intenzivne testovat nechystam, jen co nutnost prinese. Pro rychlost mame NVME disky (ktere Ty bohuzel nasadit na starsi platforme uz nemuzes) a na data pro vetsinu lidi jako skladiste staci plotna.


Hlavne pro ostatni ctenare: pokud chcete priplacet na SSD za rychlost/kvalitu, NVME SSD Samsung 960EVO bude "ta" volba, kterou hledate. Primo idealni je osadit jej do novych ASUS Z370-A PRIME (a jinych, vyssich modelu ASUS), kde je M.2 i chlazeny.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 29. 10. 2017 16:43

Diky za vysvetleni, jeste si to teda rozmyslim . Na druhou stranu, nekdo ty nove Intely otestovat musi :D

Co to chlazeni, ma to teda byt Freezer 33 PLUS + 2x F12? Kdyz jsem to daval dokupy, tak jsem koukal na doporucene sestavy a tam vetsinou mas klasickeho Freezera 33 a nejake ty silenty k tomu.

Diky!
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 10. 2017 16:57

33 a dva ty fany je fakt fajn. Můžeš jet na nižší otáčky pak.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 29. 10. 2017 17:37

Takze 33 PLUS a dve F12.

Nahoru a dolu teda zatim nic? Kdyztak pozdeji s novou grafikou anebo to je pri soucasne konfiguraci opravdu dostacujici? Diky.
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 10. 2017 17:59

Ale neplus, proč plus? Vždyť originál přijde vyhodit, proč platit za to, že vyhodil dva kusy? ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 30. 10. 2017 00:10

Promin, jsem blbec. Ja pochopil toto

KineCZek píše:Proc jsem predchozi odstavec psal. 2ks F12 Silent a je vyreseno. Nadto dostanes efektivitu Freezer 33 PLUS ... ktery ma 2ks hlucnych ventilatoru v zakladu, ale ta pasivni (cti: "zelezna") cast je u obou totozna.


tak, ze mam vzit PLUS. Ale kdyz si to ctu znova, tak uz to chapu :-) Diky
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 10. 2017 01:53

V pohodě. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků