Pracovní/internet PC do 30k, classic/ln

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod supercaptain 29. 10. 2017 10:37

Ahoj, poprosil bych vás o doporučení sestavy podle následujících parametrů

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI
Abych pravdu řekl tak me bude stacit klasická "hlucnost". Možná LN, jde o to o kolik se celková sestava prodraží

UCEL PORIZENI SESTAVY

[PRIORITY] Programovaní v Android Studio/Visual Code - potrebuji tedy 16GB ramky
[PRIORITY] Internet
[PRIORITY] Přehravání seriálů a filmu
Občasné hraní her - nejsem nejaký náročný hrác. Ale sem si nejakou hru zahraji.

FINANCNI LIMIT
25-30K
Jedna se o cenu skříně. SDD SAMSUNG 500GB a 2TB Disk mám.

OPERACNI SYSTEM
WIN 10 - koupim na aukru

SESTAVITE SI PC SAMI?
- jeste nevim

BUDETE TAKTOVAT?

- ja urcite nebudu

MONITOR + JEHO ROZLISENI?

- aktualne 24 full vlastnim. V budoucnu upgrade na 4K

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?

DALSI BODY
- Reálně nevím jakou grafickou kartu bych měl vybrat 1050/1060/1070. Reálně to vidim na 1060 nebo 1070. Ovšem jsem dostupný diskuzi, tak aby PC byl výkony nasledujici 3roky.
- Co me spíše zájíma je ekonomický provoz stroje - PC by melo cca max 15hod denně(vetšinou internet, vývoj,). Ale toto neni pravidlem.. Tim pádem bych spíše chtěl komponenty s menší spotřebou.(Reálně tomu nerozumím)(Možná blbej dotaz)
- CPU preferuji Intel
- GPU preferuji NVIDIA

Asi bych vas poprosil o několik variant sestav.

Tady je cca takova co jsem si prochazel s fora (pridal jsem jinou Ramku... :hm )
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... 8Z013NGE01
Naposledy upravil supercaptain dne 29. 10. 2017 12:47, celkově upraveno 1
supercaptain
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod f4r3ll 29. 10. 2017 12:25

Pokud ti jde o hlučnost, tak ten Arctic freezer 13 má maximum 2000 otáček a to bude dost hlučné. Šel bych spíš do modelu Arctic Freezer 33 CO (navíc uzpůsobený pro non-stop provoz, což při 15 hodinách denně skoro splňuješ).

Ty F12 jsou co se hlučnosti týče OK

Desku bych bral spíše gigabyte, ale to je tvoje volba (GIGABYTE Z370 AORUS Gaming 3)

Grafika je zbytečný overkill, pokud chceš hrát jen občas, tady by bohatě stačilo mrknout se na nějakou sérii GTX 1030, nějakým způsobem na tom rozjedeš téměř vše.

Jinak se ještě vyplatí vyměnit SATA3 SSD za M.2, je to téměř 4 násobně rychlejší.
f4r3ll
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 10. 2017 12:54

8600k, GTX 1060 se 6GB, 16GB 3200MHz DDR4 s dozivotni zarukou. Kvalitni deska, kvalitni zdroj s desetiletou zarukou, kompletne LowNoise chlazeni.

Gigabyte deska mi nesmi pres prah, ani kdyby mi mela noha upadnout. MSi prekousnu bez problemu, ASUS ale nabidne LowNoise rizeni otacek, coz aktualne zadny dalsi vyrobce nenabidne, nebo o tom alespon nevim.

CO (continuous operation) ventilatory Arctic jsou hlucne. Tzn priplatek za horsi provozni vlastnosti. To uz vyjde lepe poridit Noctuu, tam se priplaci alespon za kvalitu.

1030 je grafika na word, excel a filmy pro Ryzen nebo Skylake-X sestavy, ktere nemaji integrovane jadro. Doporucovat jako "herni" kartu bych si ji prilis netroufal. Ano, hry to "ukaze jak by vypadaly, kdyby clovek mel schopnou grafickou kartu". Ale realne to na hrani moc neni. Pod 1060 6GB bych nesel ani omylem, zvlast kdyz clovek ma rozpocet 30k.

BTW pro zamysleni: K cemu Ti bude osm variant, kdyz spravne a kvalitne to 8x ruzne stejne neposkladas?

Nic z vyse psaneho prosim neberte zle / osobne, neni to tak mysleno. Diky.

- - -

29.954,- Kc bez HDD a bez SSD (oboje uz mas)

Ohledem toho disku bych se ale mel zeptat na model. Aby se nestalo, ze cely pokus o tiche PC ztroskota na HDD.

- - -




Vyse uvedeny navrh je LOW NOISE sestava. Pro uplnou definici pojmu LOW NOISE viz: ODKAZ.

Pro dosazeni LOW NOISE (ne)hlucnosti vsak nestaci pouze vybrat vhodne komponenty. Klicovym faktorem pro dosazeni nizke urovne (ne)hlucnosti sestavy je odladeni hlucnosti, resp. tedy optimalizace otacek ventilatoru v zavislosti na teplotach komponent.

Dalsim faktem pak je 100% jistota neuspechu, pokud bychom uvazovali nad myslenkou nechat tuto sestavu skladat v eshopu. Sestavy s aftermarket chladici grafickych karet totiz eshopy sestavovat odmitaji, k cemuz maji hned nekolik rozumnych duvodu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 29. 10. 2017 17:24

@KineCZek: Protože supercaptain požaduje jak tichý a ekonomický provoz při dlouhých "směnách", tak potom občas herní výkonný provoz, mám na tebe dotaz ohledně MB ASUS PRIME Z370-A. Asi ji máš ošahanou a jestli tedy uváděné vlastnosti - profily optimalizace - znamenají, že může rovnou při bootu zvolit tichý nebo naopak herní přetaktovaný provoz?
Tak bych viděl ideální funkci profilů, některé desky to měly.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 10. 2017 17:56

Určitě profily nastavovat můžeš, uživatelských je tuším 8. Svým zákazníkům ukládám vždy nastavení do jednoho ukládám. Při bootu musíš do BIOSu, najít, načíst, f10 uložit, další restart.

Komplet blbost, když existuje Speedfan a na z370 funguje. (Os. Názor)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků