8K Video/VR tvorba, 60 tis., classic

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod -Mess- 31. 10. 2017 14:37

Zdravím,
chtěl bych dát dohromady pracovní PC. Mám poměrně přesnou představu o účelu a orientační představu o komponentách. Nejsem si ale jistý kvalitou konkrétních typů součástek mezi výrobci, resp. i v rámci produktových řad jednotlivých výrobců.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI:
Classic. Pokud bude PC tiché v klidu a trochu hlučné v zátěži, tak plní očekávání. Rozhodně není třeba rešit Himuro / Accelero.

UCEL PORIZENI SESTAVY:
Tvorba 4K/8K videa a VR contentu. Práce s celým balíkem od Adobe (Aftereffects, Photoshop atd., jistě chápete), renderování videí ve specializovaných SW, práce s Unity a Unreal Engine, včetně buildování projektů. Přehrávání 4K/8K videa. Testování VR projektů - spouštění "her" v HTC Vive nebo Oculus Rift. Občasné hraní AAA her (není priorita; výkon na ne-VR hry by měl logicky vyplynout z požadavků uvedených výše).

FINANCNI LIMIT:
60 tis. včetně DPH. Pokud se dostaneme níž díky malému přírůstku výkonu za peníze navíc (např. 5 % výkonu za cenu 10 tis. navíc), tak jděme levnější cestou.

OPERACNI SYSTEM:
Win10, zahrnout do ceny.

SESTAVITE SI PC SAMI?
Sestavení od e-shopu.

BUDETE TAKTOVAT?
Pravděpodobně ne, nejsou zkušenosti a u sestavy je důraz hlavně na stabilitu a spolehlivost. Jednotky % zvýšení výkonu za cenu nestability PC a snížené živostnosti nejsou cílem.

MONITOR + JEHO ROZLISENI?
Mám profi 4k monitor, do sestavy tedy není třeba zahrnovat.

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?
Pouze skříň.

Tak a teď k detailům. Nyní již mám k dispozici trochu starší PC založené na i7-7820X, 32 GB 4-channel DDR4 a GTX 1080 Ti, Samsung 960 PRO. Upřímně, je to pořád trochu overkill i na výše uvedený účel.

Potřebuji vybrat sestavu s dobrým poměrem cena/výkon. Představa byla postavit něco založené na:
- CPU v cenové relaci max. i7-8700K / R7 1800X - asi bych se spíš klonil k Intelu, ačkoli AMD s ryzeny fandím,
- GTX 1080 (určitě nVidia, potřebuji CUDA jádra),
- 32 GB RAM - v budoucnu možný upgrade na 64 GB,
- 2x SSD (systémový a scratch disk; oba cca 512 GB - má opravdu cenu investovat do 960 PRO oproti 960 EVO, odpovídá cenový rozdíl rozdílu výkonnosti) a 1x 3-4 TB HDD 7200 RPM disk (pravděpodobně Seagate kvůli hloupé cenové politice WD; 7200 RPM kvůli tahání desítek / stovek GB dat),
- skříň s důrazem na dobrý air flow, nepotřebuji mít z počítače diskotékovou kouli a poslouchat u toho synth-pop,
- chlazení vzduchem.

Hlavní otázky potom jsou - jaké konrétní výrobce / typy komponent, které jsou kvalitní a ověřené, stabilní a dosahují odpovídajícího výkonu (např. RAM, které opravdu rozběhneme na udávané MHz, zdroj, který nám po roce neodpálí zbytek PC apod.).

Děkuji za váš čas.
-Mess-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 10. 2017 15:11

Starsi PC se 7820X ... pristup pres TOR ... hm.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Mess- 31. 10. 2017 15:27

Starší PC mělo znamenat, že už ho mám postavené, otestované a vím, jak výkonné je.

O tom, že přistupuji přes TOR nic nevím. Očividně tady, kde jsem připojený na netu, privacy berou vážně. Klidně se připojím přes LTE hotspot, pokud je to tak důležité. V opačném případě bych spíš ocenil věcné připomínky než off-topic.

Děkuju.
-Mess-
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků