Casual gaming PC s monitorem do 40k, LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Soydek 1. 11. 2017 22:41

Zdravim,

mam trosku specificky pozadavek, rad bych, aby sestava byla pomerne ticha, ale zaroven dobre chlazena. Cena je flexibilni, muzu jit vejs klidne i o 10-15k, ale tak pointa je prece nevyhazovat zbytecne za luxus a gimmicks a snazit se o nejlepsi hodnotu za penize. Taky muzu pockat pul roku, ak mate pocit, ze dalsi generace HW budou omnoho rychlejsi (nova architektura, nebo breakthrough etc.), nebo se ocekavaji poklesy cen a pod. V tomhle nemam moc prehled. Zatim mam velmi flexibilne tohle: https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm ... 0696B617D5

Pointa je, ze bych chtel co nejlepsi procesor, ktery bude pocitat tasky nonstop 24/7 na 100% kdyz na pc nejsem, a az budu hrat hry (prumerne cca 3 hod denne), tak se ten program na pozadi pozastavi a rad bych mel moznost utahnout i streamovani bez dodatecne CPU stanice navyse. Koukam ale, ze nove Intely jsou docela drahe a short on stock, ale asi stale lepsi volba nez AMD. Ale necham si poradit... chladici pasta je pry uplne odflakla u Intelu, tak bych rad vas nazor, jestli je potreba vodni chlazeni, nejradeji bych ale nejake jednoduche na styl plug n play, protoze si to planuju sestavovat asi sam a nechci pri tom maturovat x dni :D.

Za CPU si rad priplatim i i7, ale GPU myslim ze staci neco jako GTX 1060, pocitam, ze asi nejrozumejsi je jit cestou 24 inch IPS monitor se slusnou odezvou asi 60 mHz? A prispusobit tomu vykon pc. Kdyz tak za par let upgradnu na nejakou fakt dobrou grafiku a tehle se zbavim. Muzete mi dat vas postoj na idealni rozliseni a typy panelu monitoru, kdyz to ma byt takovy kompromis mezi hrami, filmama a tak celkove browsovanim a obcasnou praci :)

Rad bych taktoval, ale znovu - necham si poradit, jestli je lepsi mit pretaktovane CPU s permanentnim vytezenim na 80% napr., nebo stock s vytezenim na 100%, jestli s tim mate zkusenosti, dik.

Mys a sluchatka mam a ostatni nepotrebuju, takze staci klavesnice a monitor :) Ma smysl kupovat Win10, nebo staci pouzivat image bez funkcniho kodu? Mozna mam nekde jeste licenci na Win7, da se to pak upgradnut?

Vopred diky vsem za rady a ochotu!
Soydek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 2. 11. 2017 11:28

na začátek.. ta sestava co jsi poslal není v pořádku.. to rozhodně nekupuj.. a mohl bys uvést příklad v čem nebo co se bude počítat? jede to celé přes procesor a neumí to využít k počtům grafiku? dle toho se můžeme teprve někam odpíchnout..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 11. 2017 12:01

Predbezny navrh (pred upresnenim stran tazatele) bych videl na pretaktovatelnou sestijadrovou i5, 16GB solidnich RAM, 256GB SSD, kvalitni IPS LCD panel se slusnou uhloprickou, GTX 1060, ktera pro fullHD staci na jakoukoliv dnesni hru. K tomu 1TB na data a kompletne LowNoise chlazeni, tzn odhlucnenou skrin, skvely zdroj se semipasivnim chodem, aftermarket chlazeni grafiky...

39.868,- Kc za celek, ktery muze davat smysl.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Soydek 2. 11. 2017 16:37

Diky moc za odpovede.

No jedna se o World Community Grid neziskove ethereum a drviva vetsina projektu vyuziva CPU vykon, obcas se stane, ze nektery projekt je optimalizovan na GPU modelovani, takze muze se stat.

Hele HDD pro data asi nebudu potrebovat, kdyztak mam jeden externi + ten case asi ani nema slot na DVD mechaniku a velky disk. 256 GB SSD myslim ze bude uplne stacit pro par her, kdyby se vam zdalo ze ne, radsi si asi priplatim za 500 GB SSD jako mit pomaly (a hlucnejsi) mechanicky harddisk.

Co konkretne je spatne na te sestave, resp. poradite mi konkretni komponenty do ty lepsi, ja moc nemam prehled, co se k sebe hodi a co je nejlepe kompatibilni.

Ten LG monitor, vypada dobre, jenom jsem skepticky, jestli je 27 inch ta spravna velikost pro Full HD, taky ty repracky nepotrebuju, plus je asi stavany pro AMD sestavy, ma tam Freesync. Kdyztak zkusim jeste nejake recenze na netu, vy mi take muzete napsat vas nazor, jestli s podobnym typem monitoru mate zkusenost, dik. Ta motherboard je docela palka, to jsem myslel, ze na ni praveze usetrim, ale tak asi musi byt kvalitnejsi pro overclocking, nevyznam se. Za zdroj si klidne milerad priplatim. Je nejaky duvod, proc prave tenhle ZOTAC model 1060? Taky jsem cetl neco o frekvencich pro RAMky, pry to nema znatelny mega efekt na rychlost. Dik za vysvetleni.

Taky, co jsi myslite o novince i3-8350K, 4 jadra atd.?
Soydek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 2. 11. 2017 21:35

Kin ti sem dal komplet LN sestavu.. a vše co tam je k sobě tak patří a bez toho by to úplně nešlo.. já ti dám spíš tak "classic" hlučnost.

Ale osadil jsem i7k (zvažoval jsem teda i ryzen, když jsem to tak poslouchal..) 480GB SSD s kvalitou jinde než nějaký samsung EVO.. jinak až tolik rozdílů v těch sestavách není.. pokud bys něco nechápal nebo se chtěl zeptat jen do toho..

39 763,- Kč
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Soydek 2. 11. 2017 23:02

Velke diky za obe sestavy. Par otazek:
Jaky je rozdil v tech Fractal design define S nebo C? C je mensi a lehci? Klidne si priplatim par stovek, jestli je moznost mit i pruhlednou bocnicu :D

S temi SSD nevim no, myslite, ze je tam takovy rozdil v rychlosti mezi znackama? A co tak Samsung 960 EVO 250GB?

Hmm premejslim, ze bych mozna nepotreboval nejnovejsi Coffee Lake a hodne by se dalo usetrit na tych komponentech (a vykon by byl porovnatelny), CPU z minulych generaci jsou ted v akci a nebyla by ani nutnost kupovat drahou desku s chipsetem 3xx. Taky bych se rad zeptal na rozdil techto desek, ta MSI je spis pro AMD, kedze podporuje Crossfire, chapu to spravne? Nejsem si jisty, jestli je znat rozdil mezi 3200 mHz RAM a 2400 napr. Nejake zkusenosti z realneho zivota? Mozna kdybych se rozhodl pro procesor starsi generace, tak jit do nizsich frekvenci? Taky AMD Ryzen nevylucuju, ale nevim, jak to bude zvladat hry napr...

Kdybych se rozhodl pro i7 a overclocking, neni potreba vodni chlazeni? Kdyz to fakt ma byt vkuse v provozu... Ohledne toho monitoru, spis se priklanim k necemu kolem 3500 czk, musim si jeste nastudovat rozdily mezi jednotlivymi panely, ale kdyz se nechystam hrat zavodne fps hry, tak myslim, ze postaci IPS s decentni odezvou a farbami, Full HD a snad 24 palcu. V budoucnosti neni problem upgradovat napr. jenom grafiku a investovat do kvalitniho monitoru, az technologie udela breaktrough s cenovo dostupnym 120 Hz monitorem, ktery nebude TN :).

Jo a co znamena to AMP! edition na te druhe GTX 1060? Snad jsem tady spomenul vse, co jsem se prozatim chtel zeptat, dik za pomoc.
Soydek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 2. 11. 2017 23:25

ach.. řeknu to asi už přímo.. nedoporučujem něco jen tak od boku.. a doopravdy se mě nechce vysvětlovat každou komponentu.. sata Samsung EVO je odpad.. mají jen dobrý marketing.. a tím to tak končí..

jestli chceš průhlednou bočnici, vem FD C TG

staré procesory možná jsou levnější, ale potřebuješ stejně Z270 desku pro taktovací i7 a sou levnější ale i s daleko míň výkonem.. uvědomuješ si, že nové i5/i7 mají 6 jader, kdežto předchozí generace jen 4?

vyšší rychlost ram je znát a ty máš rozpočet dost vysokej na to, abys je tam mohl mít, proč se snažíš ušetřit to.. pětikilo? je to fakt takovej problém?

vodní chlazení je v 90% jen módní doplněk.. nebo pro "extrémní" OC (můžeš se dostat až o 0,2GHz výš! :D).. ne vodní chlazení doopravdy není potřeba.. radši delid..

vím, že jsem psal klidně se zeptej.. ale tak nějak.. sem doufal že nebudeme muset objasňovat každou jednu komponentu..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 11. 2017 08:23

Diky, kolego. Diky.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Soydek 15. 1. 2018 22:11

Ahojte znovu,

tak mam tady nejaky update, zachvili se budu stehovat a do novyho si chci zaobstarat i novy komp :D a v podstate chci od vas jen nejake to potvrzeni, ze to takhle muze byt a nic se s nicim nepere atd. Monitor (Full HD, TN panel) a periferie uz mam, kdyztak upgradnu pozdeji, mam i dva 256 GB SSD a par mesicu pouzivanou grafiku RX 580. Od hlouposti jako je vodni chlazeni jsem uz samozrejme upustil - jo a prosim poradte nejlepsi verzi Fractal Design case pro takovou sestavu, nevim jestli to, co mam v seznamu nebo spis C, byl bych rad, kdyby se dalo podivat dovnitr, ale neni to nutnost. Prosim vas jeste o doporuceni nejakeho kvalitniho zdroju a vetraku, aby se tam velikostne vesli a pod. Jo a kdyz je tady nejaky audiofil, tak bych jeste rad koupil nejake solidni stereo reproduktory, jde mi spis o kvalitu a presnost zvuku jako o raw vykon a decibely.

https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm ... 96B696A7E2

Dekuju jeste jednou za vasi ochotu a expertizu :)
Naposledy upravil Soydek dne 15. 1. 2018 23:28, celkově upraveno 1
Soydek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 1. 2018 22:52

Screenshot_20180115-225152.png


Asi tak.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 15. 1. 2018 23:12

Přehodit na jinou lištu
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Soydek 15. 1. 2018 23:47

Sorry, opraveno v OP :D.
Soydek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Soydek 23. 1. 2018 18:42

Tak co myslite, kamarati, nejake rady a napady? :D A jde uz videt ten odkaz na tu alzu? Dik...
Soydek
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků