Komponenty okolo i7-8700K procesoru

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod TanisCZ 5. 11. 2017 20:03

Ahoj,

Měl bych prosbu o rady a názory ohledně upgrade pc sestavy. Pc sestava slouží hlavně k vývoji aplikací a občasné hraní. Na tu mám nvidii gtx 1070. Tu si určitě nechám. Teď k otázkám:

1, Jakou základní desku? Nepotřebuji integrovanou grafickou kartu ani wi-fi. Naopak za kvalitnější zvuk bych si rád připlatil. Preferuji kvalitní součástky.

2, Paměti tady vůbec netuším, slyšel jsem nějaký problémy s latencí. Rád si nechám poradit. Btw když jsem před pár lety upgradoval nynější pc, byly paměti opoznání levnější. Jaktože jsou tak drahé? A nevyplatí se počkat?

3,Jaký chladič? Nepožaduji nějaký tichý běh, ale spíš spolehlivý a dlouhodobý chod. (Pc běží i 16hodin denně). Dřív jsem použiíval Noctuy a měl sem s nima dobrý zkušenosti, ale zase si klidně nechám poradit.

4, Docela přemýšlím o koupě pcie-ssd disku (256/512). Je zde solidní posun výkonu oproti normálnímu sata ssd disku?

Jinak skříň a zdroj mám v kombinaci Fractal Design Define R4/ Corsair RM550x a rád bych si je nechal. Doufám, že ten zdroj bude dostatečný. Přeci jenom mám na něm 3 disky a 1070...

Dík za každou radu.

Doplnění: Upgraduju z i5-4690k /16gb paměti a jde mi pokud možno o co největší výkon pro vývoj aplikací (jak jsem psal) Hry zatím moc neřeším, protože mám 1070 a na té rozjedu vše co potřebuju (nemám 4k monitory ani ambice)

Doplnění2: Jde mi jen o upgrade základní desky + chladiče a pamětí. Zbytek bych si rád nechal z původního pc. (Možná ještě koupě pcie-ssd). Co se týká peněz, tak limit nemám. Ale nerad bych zbytečně utrácel.
Naposledy upravil TanisCZ dne 6. 11. 2017 15:09, celkově upraveno 4
TanisCZ
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 5. 11. 2017 21:15

Začni tím, z čeho upgraduješ a co tím chceš docílit. Takhle je to jak střelba do tmy.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TanisCZ 5. 11. 2017 21:37

Začni tím, z čeho upgraduješ a co tím chceš docílit. Takhle je to jak střelba do tmy.


Doplnil jsem úvodní příspěvěk.
TanisCZ
Junior

Odeslat příspěvekod pufko 5. 11. 2017 22:28

Ked chceš kvalitný zvuk tak extra zvukovku, ja neverím ani tým premiovým zvukovkám na lepších doskách
pufko
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 6. 11. 2017 15:02

já nějak pořád nevidím to, co by tady mělo být dle pravidel.. ani moc nevím, co se po nás vlastně chce..

leze to z tebe jak z chlupaté deky.. nechceš se na to ještě jednou podívat, ideálně sepsat komplet tvou sestavu teď a co od toho očekáváš?

zatím víme, že máš FD R4, Corsair RM550x, nějakou GTX1070 a nějaké 3 disky (HDD? SSD?) co by sis chtěl nechat. pravděpodobně máš i nějaký chladič na procesor, který by se možná dal použít? ventilátory ve skříni už máš noctuu, nebo jsi kdysi někde měl?

chceš jen desku / ram / i7-8700k nebo ještě něco vlastně? nebo jaký na to máš limit? Ramky by se pro vývoj taky hodili možná i větší množství, nemám pravdu?
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TanisCZ 6. 11. 2017 15:05

chceš jen desku / ram / i7-8700k nebo ještě něco vlastně? nebo jaký na to máš limit? Ramky by se pro vývoj taky hodili možná i větší množství, nemám pravdu?


Ahoj,ano přesně tak. Asi se neumím správně vyjádřit. Jde mi jen o upgrade základní desky, paměti a chladiče. (možná ten pcie-ssd). Ještě aktaulizuji otázku.
TanisCZ
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 11. 2017 15:14

Kvalitni zvuk = DA prevodnik, nebo reciever. Zalezi na cenove kategorii, pozadavku na prostorovy zvuk ... za takovy zaklad pro sluchatka treba povazuji Audioquest DragonFly.

RAM jsou ted extra drahe, pred rokem a pul staly mene nez polovinu dnesnich cen. Na druhou stranu, mene nez 16GB (cti: pet tisic Korun) dnes nema vyznam.

Noctua D15 je etalonem kvality a tichosti, na tom se nic nezmenilo a asi jeste jen tak nezmeni.

Disk treba Samsung 960PRO ... ? Rozdil tam je jak v cem a musi se to asi poznat. Zpet k SATA SSD bych se nicmene od NVME nevratil, vlastne ten rozdil poznas nevic, pokud mas dva podobne vykonne desktopy a v jednom NVME (Samsung 950 PRO - ano, predchozi generace, ale mam ho dva roky a duvod k upgrade necitim), zatimco ve druhem "pouze" SATA SSD (Crucial M550 / 512GB, tedy velmi kvalitni a rychly disk, co se nespoleha jen na cache).

Desku jsem si nechal na konec. Chces nejakou, ktera ma vyresene chlazeni NVME M.2 slotu, tzn napriklad ASUS PRIME-A, STRIX E ... na zvukovku se neorientuj, tu res jinak (externe), rozdil i te nejlepsi integrovane versus i levna, bazarova, stara DregonFly 1.2 je ... slovem absolutne nepopsatelny. Predpokladem jsou alespon trochu kvalitni sluchatka. Ne nutne za deset tisic, uz obycejne AKG550 ten rozdil prednesou tak, ze si z rozdilu v prostoru a detailech sednes na zadek. Fakt ... to mam osobne vyzkousene.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TanisCZ 6. 11. 2017 15:44

Díky, podobnou odpověď jsem hledal.

Kvalitni zvuk = DA prevodnik, nebo reciever. Zalezi na cenove kategorii, pozadavku na prostorovy zvuk ... za takovy zaklad pro sluchatka treba povazuji Audioquest DragonFly.


Tady jsem se možná nechal trošku unést, kvalitní hi-fi doma mám, šlo mi spíš o rozdíly mez integrovanými zvukovkami. Pokud říkáš, že je to nepostřehnutelný, tím líp.

Jj například na tu Samsung 960PRO jsem koukal a přemýšlel jsem o tom, že si ten samsung pořídím a současný ssd disk budu mít na další data. Co mě zajímá, jestli je tam nějaký znatelný posun výkonu a jestli je ta investice obhajitelná.

Ta základka vypadá dobře, koukal jsem na kombinaci ASUS PRIME Z370-A + Noctua NH-U14S. U pamětí si nejsem jistý jestli zvolit 1x16GB nebo 2x8GB. S tím, že si časem dokoupim asi ještě paměti.
TanisCZ
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 11. 2017 16:01

2x 8, alespoň 3000MHz. Doživotní záruka může být plus. Rozdíl u SSD určitě je a za mě je i obhajitelný.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TanisCZ 6. 11. 2017 16:13

Super, našel jsem Corsair 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Vengeance LPX černá. Tak je vezmu a pak dokoupim. Jenom se ještě zeptám ten zdroj 550W corsair by měl stačit ne?
TanisCZ
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 11. 2017 17:18

Jasne ze staci. O ten bych se nebal.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků