Pracovni stroj s vyuzitim hrani her 60k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hrombaba 10. 11. 2017 12:29

Ahoj, snazim se slozit stroj pro praci, kde potrebuji hlavne hodne vykonu CPU. PC bych pak rad vyuzil na prilezitostne hrani her parkrat do tydne.

PC by nemelo moc hucet, at pri praci nerusi, ale rozhodne to nemusi byt zadny ULN.

Moje aktualni predstava vypada takto:
Case: NZXT Manta černá
Deska: MSI Z370M GAMING PRO AC nebo ASUS ROG STRIX Z370-G GAMING WI-FI AC
CPU: Intel Core i7-8700K
GPU: rozhoduji zda usetrit a vzit 1060 nebo priplatit a bez kompromisu mit 1080 - potrebuji poradit s vyberem
RAM: Kingston 32GB KIT DDR4 3000MHz CL15 HyperX Predator Series (zda se mi to nebo RAM nejak podrazily?)
SSD: 2x Samsung 960 EVO 250GB
Zdroj: EVGA SuperNOVA 750 G3
Chlazeni CPU: NZXT Kraken X62
Monitor: 34" Samsung C34H890 nebo 32" Samsung C32HG70


Je to zatim nastrel. Z CPU bych rad vymacknul maximum, takze proto nejaky lepsi chlazeni. Co se tyce grafiky, tak si nejsem jist, jestli se mi chce platit za top-end 1080 a nebo radeji usetrit a vzit 1060 a pripadne pak usetrit jeste vice a zatim vzit 2x8Gb RAM misto 2x16GB protoze mi ta cena RAM prijde dost vysoka.

Predem diky za konzultaci a rady :))
hrombaba
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 10. 11. 2017 13:23

Zdroj: vem raději Corsair RMx.
Chlazení CPU: Vyhodit AiO blok a raději tam hodit nějakou kvalitní Noctuu. Např. NH-D15 ...

Ten seznam jsem prolítl jen tak sprintem z rychlíku, možná se toho najde víc.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 10. 11. 2017 15:56

Skříň je dělaná na ITX desky, plnotučnou ATX ani menší mATX tam nedáš, v malých deskách je zase mizerný výběr, takže tě čeká hledání jiné skříně, ideálně plné ATX kvůli lepšímu chlazení.

GTX1060 je pro hraní ve vyšším než fullHD rozlišení příliš slabá - buď ušetříš a budeš osekávat detaily už teď, nebo vezmi GTX1080.

RAM záleží na tom, co děláš. Pro hry je i 2x8GB přebytek, pro náročnější práci to může být málo. Sám víš nejlíp, kolik využiješ teď.

Zdroj a chlazení viz milsimr.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrombaba 13. 11. 2017 09:05

Diky za pripominky :) Zdroj tedy bymenim, bednu tedy zvolim nejakou vetsi napriklad NZXT H400i nebo NZXT H700i. Pripadne muzete nejakou kvalitni poradit?

Desku bych potom mohl nechat tu ze seznamu, nebo poradit nejakou lepsi?

Zeptam se na to chlazeni: co je na nem spatneho? Respektive proc doporucujete klasicke chlazeni pred vodnim? Rad bych cpu pretaktoval a tak bych rad mel co nejlepsi chlazeni.

Muzete mi doporucit GK 1060 a 1080? Nevim dle ceho je vybrat abych potom umel porovnat rozdil v cene.

Dekuji
hrombaba
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 13. 11. 2017 10:37

nevím, jestli měl být monitor součástí ceny nebo ne.. dívej dle tvých "požadavků" sem se dostal semka bez monitoru

53 886,- Kč

máme tam GTX1080+i7-8700k, 32GB ram, 480GB M2 NVMe SSD a vyřešené chlazení, které zvládne i OC bez nějakých problémů.. pokud bys to chtěl ještě stišit, můžeme dát noctuu (vč ventilátorů), ale to by chtělo vyměnit i chlazení na GK, aby to nebyl rušivý element. A nevím jestli to chceš skládat sám, nebo to na někom nechat, protože sám výměnu chladiče na GK pravděpodobně nezvládneš a eshop ti to neudělá..

BTW jestli chceš kterýkoliv z těch monitorů tak bych doporučil vzít tu GTX1080, protože s 1060 bys na těchto rozlišení si moc nezahrál..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrombaba 13. 11. 2017 13:29

Ahoj, moc dekuji za dobry nastrel. Monitor nema byt soucasti budgetu cca 60k, ktery je orientacni. Monitor jsem volil hlavne kvuli praci, proto sem preferoval 4k. Kdybych se rozhodoval pro herni monitor, tak bych mozna volil ultra-wide.

Hned mam nekolik otazek :)
- Videl sem, ze zde na foru nekdo sestavy sklada. Na kolik to vyjde a na koho se mohu obratit? Slozit pocitac sam asi zvladnu, ale na nic pokrocileho si netroufnu a asi bych si rad nechal pomoc nebo PC rovnou cely slozit.

- O kolik drazsi by pak bylo to chlazeni Noctua?

- Celkove sem vzdy myslel, ze vodni chlazeni bude lepsi volba nez "klasicke". Neni tomu tak?

Jeste jednou moc diky
hrombaba
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 13. 11. 2017 14:02

komplet ULN řešení by vyšlo přibližně takhle 58 576,- Kč

o něco lepší, by to bylo ve skříni bez okna (FD R5, kde bychom mohli dát i 140mm ventilátory), ale tak nějak předpokládám, že bys radši okno nechal..

Skládá tady vícero lidí. Já většinou jen kolem Brna, kousek od Brna je i Python, ale ten má asi širší pole působnosti nebo pak Kineczek, kterej jezdí celou republiku včetně Slovenska snad.. Ceník nikdo veřejně nemá, ale kdyžtak zkus dle tvé lokality SZ. (Nejsme ani tak jediní a třeba se ti ozve ještě někdo další.. je to jen nástřel)

Vodní chlazení "má smysl" když máš komplet custom.. což je otázka desítek tisíc Kč jen za chlazení.. Tady ty AiO vodníci slouží hlavně jako módní doplněk a možná se s nima dostaneš až o 0,2Ghz výš než se vzduchovým.. nicméně zaplatíš za to hlukem, který bude dělat pumpa a ventilátory, které musí protlačit vzduch skrz radiátory.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 11. 2017 14:11

Mambu jsem už dělal dokonce 3x. V pohodě má na LowNoise.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrombaba 13. 11. 2017 14:24

Dekuji za update sestavy. Jde mi vice o prakticke reseni, aby byl PC dobre uchlazeny a zbytecne moc nehucel a proto klidne zvolim jinou skrin, bez okna.

Jedine co sem puvodne zamyslel, bylo udelat PC co nejmensi, tak aby pod stolem zabiralo co nejmene mista, ale jak tak ctu, tak to vzhledem k chlazeni a malemu vyberu desek nebude nejlepsi napad.
hrombaba
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 11. 2017 16:02

Kaulik: To fyzicky neposkladas.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků