Upgrade GK, 8-14k, spíše LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Krovak84 25. 11. 2017 14:35

Ahoj,

stávající sestava:

základní deska: ASUS P8Z68-V PRO/GEN3
CPU: i5 2500K
RAM: 2x 4GB Kingston DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series v dual channel
zdroj: Corsair RM 750i 750W
GPU: Sapphire R9 380 DUAL-X OC 2GB
case: FRACTAL Define R3 Black Pearl USB 3.0
chlazení skříně: 2x NOCTUA NF-S12B FLX, 2x originál dodávané Fractal Design přes regulátor otáček
HDD: 1x 2TB, 2x 250GB Seagate, 1x WD 1TB (zatím)

Sestavu mám od ledna 2012, v té době samozřejmě s jinou GK a zdrojem, původní zdroj Seasonic 380W mi dal asi po 8 letech služby sbohem, takže byl loni nahrazen Corsairem, před dvěma lety R9 380 nahradila původně osazenou Gigabyte HD 6870 OC 1GB.

Tento týden zemřel po dlouhé nemoci zvané podezřelé, vadné a přemapované sektory 1TB Seagate, a zároveň (vskutku zajímavé) se objevily 4 přemapované sektory na jedné 250GB Seagate. Následovala koupě systémového 2TB Seagate a je plánované vyřazení vadné 250GB.

Toliko k sestavě, teď proč si tu brousím prsty.
R9 380 2GB má kupodivu na nové hry nedostatečnou VRAM, takže jsem se rozhodl před vánoci utrácet a našel náhradu, jež má název RX 580 8GB. Jenže zaúřadovali mineři a celkový nedostatek karet na trhu, včetně vyhnání jejich cen do nesmyslných výšek. Další možnost byla GTX 1060 6GB, kterou jsem potom také zavrhl. Začal jsem uvažovat nad GTX 1070, jenže co čert nechtěl, tento týden vylezly na trh GTX1070 Ti a ceny se začaly hýbat zase směrem dolů.

Shrnuto:
GTX 1060, RX 580 - zavrženo z důvodu relativně nízkého výkonu a vysoké ceny
GTX 1070, 1070 Ti - žhaví kandidáti, hlavně verze Asus Rog Strix, (chlazení, OC, přibalená hra)
Vega 56 - pouze referenční modely, což je prostě průšvih, to fakt nechci

Tak. Potřeboval bych tedy někoho s věšteckou koulí, co ví, kam se ceny budou v příštích 2-3 týdnech hýbat (GTX 1070 Rog Strix šla díky Ti verzím o 500,- Kč dolů za dva dny) a řekl mi, co z tohoto seznamu vybrat. Zároveň je potřeba brát ohled na CPU, nemá smysl k němu pořizovat GTX 1080, ale 1070 by snad po OC na 4.5 GHz utáhnout mohl. Monitor je FullHD, zvažuji ještě dokoupení dalších 8GB RAM, SSD momentálně neplánuji.

Díky za pozornost a sypte to do mě ;-)
Krovak84
Junior

Odeslat příspěvekod Krovak84 8. 12. 2017 23:15

Tak, odpovím si sám, vzal jsem nakonec GTX 1070 ROG Strix, a dalších 8GB RAM. Assassins Creed Origins jede na max. detaily ve Full HD cca 30-80fps. K těm třiceti se to blíží ve městě, jinak je to o dost lepší. Procesor je zatím přetaktovaný na 4.2 GHz, vytížení 100%, GPU jede na 55-70%, takže se vyloženě fláká :-D
GTA 5 je na tom o něco líp, tam se pohybuju mimo město kolem 120fps, město většinou 50+, vytížení GPU zatím nezměřeno. Čili až časem přejdu na novou platformu, grafika může směle sloužit dál. Tímto děkuji všem zúčastněným za cenné příspěvky :roll: :lol:
Krovak84
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 9. 12. 2017 00:09

to je tak, když je víc omáčky než faktů a nikomu se to nechce číst :D sice chápu že šlo o "upgrade" ale ty pravidla jsou právě k tomu..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 12. 2017 08:24

Cetl jsem to z mobilu, protoze 90% mych pristupu je ted pred vanoci z mobilu. Odpovidam jen tam, kde je jasne dane, zda se tazatel doopravdy na neco pta, na co sestava slouzi ... atd. Vedet datum narozenio, ani cislo bot, k tomu nepotrebuji a co se na trhu hybe, zvladam sledovat sam. Po prvnich dvou litrech omacky jsem to "s diky zavrel".

Ex post poznamka: Zrovna STRIX chladic neni uplne ta nej volba, kterou slo ucinit.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krovak84 9. 12. 2017 09:17

No, omáčka... ta sloužila k tomu, aby bylo vidět, kudy se ubíraly mé myšlenkové postupy a tudíž k čemu směřují mé potřeby.

Jinak sestava slouží primárně mé ženě z 70% na sledování připitomělých online seriálů, z 20% na práci a internet a asi tak z 10% procent mě na hry, jelikož čím starší, tím méně času a méně mě to baví. Nicméně, když už si chci zahrát, tak pořádně.

Zrovna STRIX chladič všude chválili jako nejlepší, hned za ním byl Twin Frozr IV od MSI. Jenže když MSI není schopné dát k high-end grafárně žádný bonus, tak ať si trhnou ploutví. Nicméně, mohu vracet do 14 dnů, tak pokud byste se pánové trochu rozepsali, asi bych se nezlobil.
Krovak84
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 12. 2017 09:25

Rozepsano proc ano a proc ne je x-y-krat, staci prohledat me prispevky. Jestli cekas, ze Ti to po totalni ignoraci pravidel donesu a prepisu pod nos na podnos, pletes se.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 9. 12. 2017 10:24

Pokud už máš STRIX a kupoval jsi kvůli hře (assassin?) tak si ju nech.. Pokud vím, nikdo jiný momentálně hry ke grafikám nedává..

Jinak už v prvním příspěvku jsi nenapsal nic o limitu a ani nic o potřebách.. jinak bych tě samozřejmě přemlouval k SSD, protože na těch 90% činností, ke kterým PC slouží, by to pomohlo daleko víc, než tato grafika na těch 10%.. na "občasné" hraní, si dovedu ještě pořád tu 380 představit..

PS: GTX1070 není high-end
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krovak84 9. 12. 2017 13:16

Kaulik- Tak co si budeme nalhávat, je to příjemný bonus. A bývalo dobrým zvykem ke grafickým kartám v cenové relaci 10+k dávat přidanou hodnotu. No co už. Limit byl napsaný v názvu topicu, 8-14k. Potřeby jsem nějak opomněl, omlouvám se, psal jsem zde poprvé a jsou doplněny v předchozím příspěvku. Ta 380 nestíhala kvůli VRAM, a já už to vylepšení PC beru spíše jako koníčka. Sice nehraju často, ale když mě nějaká hra chytne, nemám problém u toho strávit pár hodin v kuse a chci, aby to nějak vypadalo.

To SSD jsem znovu zvažoval, možná ho ještě v průběhu příštího roku dokoupím. Akorát se tu na konkrétní model asi budu už bát zeptat, abych od místních kapacit nedostal vynadáno do ignorantů :-D

PS: Co je výkonnější? Verze Titanium, 1080, Vega 64, Titan. Takže bych tak nějak řekl, že do high-endu bude patřit i ta 1070. Ale samozřejmě mýlit se můžu.

KineCZek - Fórum jsem pročítal dost dlouho, nicméně proč ne STRIX jsem nikde nenašel. Totální ignorace pravidel? To snad ne. Snad jediné, co jsem zapomněl, je využití sestavy.
Takže pokud jsem urazil Tvůj majestát, hluboce se ti omlouvám a reagovat na mě nebo mi jakkoli pomáhat samozřejmě nemusíš, není to tvá povinnost a máme tu jakousi pseudodemokracii, že.
Krovak84
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 9. 12. 2017 13:26

SSD zvaž a jestli to není vyloženě na práci tak.. bych upřímně neřešil nějak detailně který.. díval bych se spíš po 250GB modelech ale můžeš vzít dle ceny.. pokud budou MLC ber to jako příjemný plus..

promiň, pořád je to volnočasová aktivita tady na fóru.. pokud jsem tvůj příspěvek rozklikl ve chvíli kdy toho času nebylo tolik a viděl ten text.. tak jsem to zkrátka zavřel a šel dál.. a tím, že nikdo další nenapsal, tak už to znovu neotevřel.. říkám to tak, jak to je..

ještě cca před měsícem dávali snad pomalu ke všem grafikám Destiny a občas ještě něco navíc.. bohužel teď to tak zase není.. já teď dostal k procáku assassina, 2x Total War: Warhammer 2 a halo wars 2 a nikdo to nechce :D a nevím ani co s tím.. takže asi tak..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krovak84 9. 12. 2017 13:45

Jo, já právě mrkl na SSD jen tak narychlo a když jsem tam viděl ceny 4k+, tak jsem to zas rychle zavřel. Ale teď jsem koukal a 240 GB MLC od 2.5k, to by šlo. O méně jak 200GB jsem stejně neuvažoval, to je prostě malý.

Omlouvat se nemusíš, chápu, že jsem to na začátku pojal moc rozmáchle, koneckonců na Tvou osobu to vynadání ani nebylo mířeno :-)

Asi vím, jak se cítíš, já zkoušel prodat tu R9 380 a když to ani za 2500 Kč nikdo nechtěl, tak ji asi radši nechám holce, než to dávat nějakýmu obejdovi za pusu a hezký úsměv.
Krovak84
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 12. 2017 13:54

Vtip je, že já to fakt psal ... :D

Nadávej jak chceš, jsem holt zlý. Ale umím s tím žít.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krovak84 9. 12. 2017 14:55

Vtip je v tom, že já nikde netvrdil, že nepsal :D A dokonce to bylo přesně 6. 11. 2017 13:58.

Na druhou stranu si uvědom, že prolézat tvých 39 000 příspěvků by mohlo zabrat dost času, pokud člověk přesně neví, co hledá. Nehledě na to, že nedávno jsi si toho byl celkem dobře vědom, viz:
KineCZek píše:...(Ale chapu, ze prohledat mych 40tisic prispevku by se nechtelo ani mne.)...


Nadávat Ti rozhodně nehodlám, a klidně si mysli, že jsi zlý. Já si zas myslím, že jakmile obleču kůži na motorku, jsem nesmrtelný. Holt každej máme svý mouchy.
Krovak84
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 9. 12. 2017 15:06

Kaulik píše: pořád je to volnočasová aktivita tady na fóru.. pokud jsem tvůj příspěvek rozklikl ve chvíli kdy toho času nebylo tolik a viděl ten text.. tak jsem to zkrátka zavřel a šel dál.. a tím, že nikdo další nenapsal, tak už to znovu neotevřel.. říkám to tak, jak to je..

Tohle prosím vystřihnout a dát někde hodně vysoko. Ono je super že někdo je ochotný sdělit informace, ale tohle když na mne vybaflo, řekl jsem si "k tomu se vrátím, až budu mít čas" a jelikož se tak asi zachovali všichni, vlákno zapadlo a já (ani nikdo další) si na něj nevzpomněl. Měl ses zkusit připomenout.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krovak84 9. 12. 2017 21:13

To je v pohodě, v pekle na vás žalovat nebudu :-)
Já jsem stejně zvyklej, že mi na fóru většinou nikdo nepomůže a tak si svý problémy musím holt řešit sám ;-)
Krovak84
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 10. 12. 2017 11:14

Jestli to "nepomůže" není tou zbytečnou mnohomluvností, ve které se utopí podstata dotazu.
Zkus dotaz vždy dávat na začátek textu a rozvedení pod něj, uvidíš, co to udělá :D
meda2016
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků