Classic, internet, kancelář, méně hry (WoW), cca 15 000 CZK

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod domesh 26. 12. 2017 10:35

Zdravím, a rovnou přeju všem krásné svátky!
Chtěl bych si v blízké době pořižovat nové PC, a rád bych vás zkušenější poprosil o rady..

Požadavky by vypadaly asi takhle:

(Ne)hlučnost: je mi jedno, startující boeing asi úplně ne, ale prostě klasika

Účel pořízení: Hlavně internet, soc. sítě, trošku fotím, tak nějaká základní editace a třídění fotek, MS Office. Hry jsem na PC naposledy hrál jako děcko, od té doby už nic moc, protože jsem nikdy neměl PC, na kterém by se něco dalo rozjet :-D Jediná výjimka je WoW, k tomu se s přestávkama pořád vracím už asi 10 let. Takže bych rád, aby PC zvládlo hlavně to WoWko, ale rád bych si kdyžtak zahrál i hry typu GTA V, Witcher 3, když už bych tu možnost měl. Není to ale pro mě priorita, jsem rád, že si občas najdu chvilku na to WoW.
Takže internet a kancelář 70%, hry 20%, fotky 10%.

Finanční limit: Nemám to úplně pevně rozhodnuté, čím míň, tím líp. Není problém něco připlatit, pokud to bude mít smysl, ale zase jsem docela nenáročnej a mám jiné priority než tohle PC, takže nechci utrácet moc. Ideálně tedy kolem 15k.

OS: Mám Win10 Home.

Sestavování PC: Nechám na odbornících, třeba v czc.

Taktování: Zkušenosti s tím nemám, takže zatím neplánuju.

Monitor: Budu kupovat taky, opět nejsem náročný, viděl bych to na základ typu:
https://www.czc.cz/samsung-s24f350-led-monitor-24/194681/produkt
Nezahrnuju do limitu.

Periferie: Potřebuju i klávesnici, myš, nějaký malý repráčky. Opět nepotřebuju nic extra, klávesnice a myš stačí za pár stovek, repro taky nějakej úplnej základ. Ideálně bych to viděl tak do 5k CZK (monitor, klávesnice, myš, repráčky).

Zkoušel jsem si na czc už pár možností do košíku naklikat, ale nevím, jestli má cenu vám to sem postovat, vy se v tom vyznáte určitě líp. Hlavně nevím, pro jaký procesor se rozhodnout. Četl jsem tady už nějaká vlákna, kde se psalo, že pro hry typu WoW je silný procesor základ, a je důležitější než grafika. Takže bych to viděl na nějaké čtyřjádro, nejraději bych i3-8100, ale desky jsou pořád dost drahé, a s mým rozpočtem nevím nevím.. U alternativ si pak nejsem jistý, jestli raději třeba Ryzen 3, nebo starší i5..
Taky nevím, jak moc trvat na SSD disku. Nikdy jsem neměl PC s SSD, takže žiju v blahé nevědomosti a zatím nevím, o co přicházím. Kdyby tedy prostředky na SSD nevystačily, asi mě to nebude tak mrzet. :-D

Jinak opravdu nejsem náročný - teď už asi 6 let funguju s low-end notebookem a taky se to dá. Takže jakékoli nové PC pro mě bude pecka :-)

Předem moc děkuju za vaše rady a návrhy.
domesh
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků