Upgrade PC, bez graf. karty: Hry, 15000kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod wallier 26. 12. 2017 21:36

Úvod: Dobrý den, rád bych upgradoval svůj stávající PC (jestli se tomu v této době dá vůbec říkat PC). Hraji převážně hru CS:GO, ale plánuji i hrát ostatní hry pro odpočinek. Jsem zvyklí hrát na low detaily, i rozlišení, takže to mi určitě nevadí (CS:GO budu nadále hrát 1024x768 vše low, takže tam jde jen o fpska). Občas bych zkusil i nějaký edit, ale to není primární zaměření PC, který bych chtěl. Jediné, co bych chtěl dodat, i když to máte dole minimálně 2x napsané, je to, že si chci ponechat moje stávající grafickou kartu a také si klidně nechám disk, vydržím to s ním a déle klidně upgraduji.

Momentální sestava, gpu nechat, ostatní upgrade:
CPU: AMD Athlon II X4 645
GPU: msi gtx1050 2gb GRAFICKOU KARTU BYCH RÁD PONECHAL, TAKŽE UPGRADE BEZ KARTY,
ZATÍM MI POSTAČÍ TATO

RAM: 8gb 1600mhz (nebo 1333 teď si nejsem jistý, ale to asi nehraje roli, když chci nové)
ZDROJ: ATX-400W
MOTHERBOARD: MSI 870-C45 - AMD 770
CASE: Nějaká stará kostka, hrůza
DISK: Stará, pomalý 1tb, ale klidně si ho ponechám a ušetřím
OS: Win 7 Pro, ale doma mám již Win 10 s licencí, takže bez OS prosím

Požadavek hlučnosti
: Hlučnost mi nedělá problém, zařadil bych se asi do kategorie Classic sestava z fora Zive, každopádně cokoli bude méně hlučné než to, co mám teď. Dokuď PC nebude přehlučovat kroky v CS:GO (mám sluchátka kolem uší - velké), tak jsem v pohodě. Momentálně mám například větráky permanetně na 75% (GPU).

Účel PC sestavy: Jak už jsem psal, sestava by měla zvládnout hlavně CS:GO na co nejvíce FPS, kdybych měl na tu low res a low detaily 250-300FPS (pro budoucí 144hz monitor), bylo by to fajn. Dále bych si občas rád zahrál i novější tituly, jako je PUBG (vše na low, idc), DOOM a takovéto. Nejsem vůbec náročný na detaily hry, jde mi o gameplay. Občasný edit bude jen výjimkou.

Finanční limit: No... s těmi financemi je to takové různé, jelikož nebudu financovat (jako student prvního ročníku gymnázia) celý upgrade sám, tipuji to na 50 na 50, rodiče a já. Ale myslím si, že na 15 000kč bych se mohl vyšplhat. Kdyby se dalo nějak ušetřit, tak kolem těch 12 000kč by to bylo ideální, ale 15 000kč je limit.

Operační systém
: Ten mám již zařízený, takže ten do sestavy nevkládejte, děkuji. Mám doma již Win 10 64b i s licencí.

Sestavím si PC sám?: S tím nemám problém, klidně si sestavím PC sám, protože mě to zajímá a baví. Každopádně kdyby se někdo, kdo žije někde blízko, našel, tak bych byl asi rád, jelikož nechci nic zničit. Popřípadě: Středočeský kraj, Čáslav.

Budu taktovat?
: Pravděpodobně ne. Takže nepotřebuji K verzi procesoru, ale pokud by se právě, jak jsem již psal, našel někdo blízko, tak bych byl za nějaký ten takt navíc rád.

Monitor a rozlišení
: Monitor mám 60hz, 1920x1080 (benq gw2470). Nedělá mi však problém hrát na menší rozlišení (cs:go - 1024x768bb). Také plánuji do budoucna 144hz monitor, ale to je ještě daleko.

Periférie, nebo jen holou skřín?
: Jestli se tímto myslí myš, klávesnice atd, tak chci určitě jen holou skříň. Myš, klávesnici, sluchátka atd... vše mám, tak jak chci. DVD mechaniku také nepotřebuji.

DŮLEŽITÝ DODATEK, PROSÍM PŘEČÍST: V počítači mám již grafickou kartu, kterou si chci zatím ponechat (MSI gtx1050 2gb), takže upgrade bez grafické karty prosím. Dále bych nějraději ušetřil na všem, co se dá. Nepotřebuji nějakou fashion casu, ale nějaká pěkná a levná by byla samozřejmě fajn. Dále můžu jednoduše ušetřit na disku. Mám starý, pomalí, ale mě by to zatím stačilo. Třeba bych za měsíc dokoupil nový, nebo SSD.

Tak, to je snad vše důležité. Pokud bych na něco zapomněl, jsem tady často, tak můžu rychle dopsat. Snažil jsem se držet pravidel, tak snad jsem nic nepokazil. Všem děkuji moc za rady, návrhy a odpovědi. S pozdravem Tomáš.
wallier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wallier 27. 12. 2017 14:37

Chvíli jsem projížděl zdejší fórum a přemýšlím nad tímto: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... XU013Q2R01

SSD počká, kvůli penězům. Jediné, co by bylo asi správné ještě dokoupit je nějaké chlazení, ale o chlazení bohužel vůbec nic nevím, tak jsem to tam neházel. Kdyby jste mi nějaké doporučili, bylo by to fajn.

Díky za odpovědi.
wallier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 27. 12. 2017 18:04

Viděl bych to nějak takhle - 14 688,- Kč

240GB SSD + 1TB HDD, i3 8100, 8GB RAM. Na tvoje účely bohatě stačí. Sestava je vyvážená a bude velmi tichá. Skříň jsem vyměnil - důvod: je skladem a nemusíš čekat na dodání.
cardillaVILLA
Junior

Odeslat příspěvekod wallier 27. 12. 2017 18:28

Takto to vypadá pěkně, i cenově to jde, když je to kompletní. Ale přesto bych to asi udělal tak, že bych dané SSD vynechal (dokoupil třeba za měsíc) / vynechal harddisk a prostě si 1000kč připlatil jen za SSD a HD vzal se starého PC. Ale hlavní pointa je to, že bych tam asi rád narval tu i5 8400. Jelikož co jsem třeba koukal na benchmark jen v cs:go, tak tam jelo s i3 na 150-200 fps, zatímco ta i5 jela okolo těch 300. Šlo by to teda takhle, jen místo disku dát i5? Taky si nejsem zas tak jistý tím zdrojem, jen 36 měsíců záruka a ramky bych tam dal spíš ty, co jsem tam dával já, těch 200kč je už jedno.
wallier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 27. 12. 2017 20:06

Jasněže by to šlo - 15 462,- Kč

SSD dokupovat za měsíc je největší blbost. Jakmile okusíš, nechceš jinak. A určitě chceš 240GB do budoucna.

Oddělal jsem jednu F12, skříň má již předinstalované 3 ventilátory, takže celkem budeš na 4ks.

Bohužel i5 teď momentálně není skladem (na czc taktéž není, a tam je dokonce o pár stovek levnější, na alze je, ale tam je opět dražší než na alfě.), takže si počkáš (pokud budeš kupovat z alfy) cca 14 dní.

Jen se zeptám, opravdu poznáš rozdíl mezi 200 a 300fps?
cardillaVILLA
Junior

Odeslat příspěvekod wallier 27. 12. 2017 20:23

Děkuji moc za odpověď. Takhle to vypadá pěkně, raději si asi počkám, ale odkud to budu kupovat je mi celkem jedno, jen tu všichni dávají ty věci na alfe. Jinak s těmi fps je to tak, že opravdu pocitově dokážu poznat rozdíly. Když člověk hraje hru třeba 2000hodin, tak už to cítí, ale taky u mě je to trochu jiné, protože ja se šplhám mezi 50-100fps a to už se dá opravdu poznat. A další věc je, že plánuji do budoucna 144hz monitor a tam by to těch 300fps chtělo.
wallier
Kolemjdoucí