Rodinné PC, Classic, HTPC + Hry, 27 000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Promheteus 6. 1. 2018 16:12

Dobrý den.
Rád bych vás touto cestou požádal o radu s PC sestavou.

Požadavek (NE)hlučnosti: Classic.

Účel pořízení sestavy: Počítač bude používán všemi členy domácnosti. Převážně studium, film, internet, hry.
Z her mohu uvést: Minecraft, World of Tanks, War Thunder. Rád bych vyzkoušel i novější
tituly.

Finanční limit: 27 000 Kč

Operační systém: nemám. OS zahrnout do ceny. Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit OEM.

Sestavíte si PC sami: Nejraději bych dostal sestavu hotovou rovnou domů.

Budete taktovat: Určitě ne.

Monitor+ jeho rozlišení: Monitor zahrnout do ceny. Osobně se mi zalíbil Samsung S24F350 - LED monitor 24".
Rozlišení 1920x1080

Periferie: Do ceny prosím zahrnout myš, klavesnici, DVD mechaniku.

Moje osobní představa je:

procesor: Intel Core i3-8100
Motherboard: MSI Z370-A PRO
GPU: Gainward GeForce GTX 1060, 6GB GDDR5. tady si nejsem jistý zda to není zbytečné a nestačí
mi pro všeobecné učely verze 3GB. Nekde sem se ale dočetl že některé hry pak mají
nedostatek VRAM. Ještě mě oslovila GTX 1050 Ti 4GT OC, 4GB GDDR5.


Budu moc rád pokud mi s výběrem poradíte a doporučíte mi kvalitní vyváženou sestavu. Vzhledem k herním titulům se to někomu muže zdát zbytečné ale chtěl bych mít počítač co nemusím hned za 1-2 roky Upgradovat. Vzhledem k tomu že bych si PC nechal postavit od známého či tady od někoho na foru byl bych rád aby do rozpočtu bylo zahrnuto vše co je ke stavbě potřeba.
Mnohokrát děkuji.
Promheteus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 9. 1. 2018 12:00

25 398,- Kč sestava a monitor + 200-300,- Kč windows 10 a zůstane ti ~1300,-Kč na klávesnici / myš

osobně moc nevím, k čemu ještě dnes DVD mechaniku, ale bylo tam přání, tak tam je..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků