PC k přehrávání HDR filmů přes KODI

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ungaro 7. 1. 2018 22:16

Zdravím,

chtěl bych si domů pořídit jednoúčelové zařízení, které bude sloužit k přehrávání filmů na 4K televizi přes HDMI. Aktuálně využíváme již dosluhující Asus S1-AT5NM10E, které nezvládá HDR videa (4K rozlišení). Mám na něm nainstalován přehrávač KODI vč. pár addonů. V tuto chvíli si přes mobilní aplikaci zapnu PC, vyhledám film a pustím. To bych rád nechal zachované. Rozpočet mám cca 10K Kč. Díky za nasměrování. Opět by mi vyhovovaly menší rozměry, které schovám v TV stolku.
Ungaro
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 8. 1. 2018 10:45

a.. jen tak na okraj.. ty videa máš v NASce? nejsem si jistej, jestli RPi zvládá 4k, možná, jestli to není problém by bylo vhodnější složit nějaký miniITX PC..

10 111,- Kč

pokud nepotřebuješ WiFi, tak základní deska může jít o cca 500 dolů, záleží jaký budeš chtít systém, ale stačilo by i jen 4GB ram, což máš další tisícovku..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motley 8. 1. 2018 11:00

4K a 10bit HDR z mini PC za TV jsem chtěl taky, ale je to poněkud problém - desky s integr. CPU nejsou žádný, HDMI 2.0 mají spíš dražší herní desky (a jedná se vlastně o redukci z DP, což občas působí problémy).

Z menších věcí by se dalo uvažovat o NUCu, ale to taky ještě není úplně vyladěný... viz. např.: https://communities.intel.com/thread/115438

Já řešil ten samej problém a nejjednodušší nakonec bylo upravit podlahový lišty v OP a natáhnout 15m HDMI kabel od PC za TV... Aspoň má teď ta GTX 1080 nějaký využití :-D Poslední dobou jsem na tom hrál jenom Office...

Chci říct, v případě Intelu ta podpora prostě ještě není úplně ideální, takže nejlíp to řešit ext. grafikou, nejlevnější je myslím GTX 960 pokud se nepletu.
motley
Junior

Odeslat příspěvekod Tahak 8. 1. 2018 12:03

Pokud bude zájem a vydržíš do víkendu, tak můžu vyzkoušet jestli RPi zvládne 4k 10bit.
Další věc je, že pokud zkusíš google tak první co na tebe vykoukne je Vero 4K - je na tobě už si sehnat něaké podrobnosti. :)
Tahak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ungaro 9. 1. 2018 00:37

Popíšu tedy aktuální stav.

Na uvedném PC Asus mám nainstalován Openelec, čili po zapnutí hned nabíhá Kodi. PC je připojeno přes LAN k routeru. Pár filmů koukám přes NAS Synology, ale díky moderní době jsem přešel na formu streamování. Používám předplatné webshare a addon stream cinema cz a sk. Mají tam sekci HDR (4K) filmy, které bych si na TV rád vychutnal, ale ION 2 prostě nestíhá.

Čili, opět chci pořídit něco, co bude opět po zapnutí spíše streamovat obsah na televizi, na 100% by to mělo být KODI, které vyhovuje.

RPI 3 mám doma také, používám v ložnici a s 4K už má docela problém, často je plná cash paměť. Vím, že to lze "opravit", ale zatím nebyl čas na ladění. Raději zkouknu o třídu horší formát a jede to plynule. Nicméně, obraz i tak není úplně plynulý, je znát, že to je hodně levné řešení.

Takže si buď složím výše uvedený počítač a lupnu na to openelec, nebo už koupím něco šité na míru a bude k tomu i podpora.
Ungaro
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 9. 1. 2018 09:25

pokud je to takhle.. asi bych právě proto šel do "skládaného" řešení.. můžeš tu moji sestava okleštit, protože na tyto účely to bude doopravdy zbytečný overkill.. deska když není potřeba wifi můžeš vzít MSI B250I PRO (círka o 500,- levnější) stačí 4GB ram, další tisícovka ušetřená a v podstatě nepotřebuješ to SSD, ale musel bys mít systém na nějaké flashce nahranej a pouštět z něj.. menší SSD už moc cenovku neponíží.. takže tady to záleží na tvém uvážení..

proč je to lepší? protože hotové krabičky stejně lepší grafiku nemají.. a ty nic jinýho nepotřebuješ.. krabička je zavřená očividně v nějaké skříňce a ovládáš to přes TV nebo mobilem přes apku Kore, je to tak?

Používám taky Kodi, taky Stream cinema, ale nemám 4k TV :D takže ti to nemůžu otestovat..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ungaro 9. 1. 2018 22:18

Ano, ovládám přes mobil, zapínám na dálku díky LAN.

Dneska jsem zajásal, když jsem četl článek, že se KODI vrací na Xbox. Nedávno pořízený Xbox one X bych hned zapřáhl,ale Microsoft zakročil a již nejde stáhnout (asi věděli proč). Počkám pár dní, jestli se situace nezmění a pak koupím nové PC - viz tvá specifikace. Asi vezmu i SSD, kdybych někdy chtěl přeměnit na domácí PC, ať je již připraveno.

Moc díky za radu, je vidět, že používáš stejné věci jako já :)
Ungaro
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TAMA18 21. 2. 2018 18:01

Ahoj, jak se Ti to nakonec podařilo? Seskládal jsi ten PC ?
TAMA18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ungaro 21. 2. 2018 21:10

Ahoj. Nakonec ne. Filmy, co jsem chtěl vidět v dobré kvalitě jsem si koupil na Bluray disku, pouštím z Xboxu. Na vše ostatní stále stačí aktuální řešení.
Ungaro
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TAMA18 21. 2. 2018 21:36

Jo rozumím. Používáš ještě KODI ? Já rád streamuji hlavně hudební videa, používal jsem KODI a přes doplněk You-Tube si to pouštěl na TV UHD 4K. Poslední dobou mě ale KODI nechce všechna videa přehrávat, Ukazuje to "Invalid parameters". Některá videa jdou bez problémů. Nevíš v čem bych mohl mít problém? Díky.
TAMA18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod saruman 21. 2. 2018 21:37

Toto zvládne Vero 4K. (OSMC) https://osmc.tv/vero
saruman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shamp1x 22. 2. 2018 07:35

pokud to nemusí být vyloženě PC a šlo by hlavně o to přehrávat 4K 10bit videa skrze KODI, tak mám odzkoušené, že všechna videa bez problémů zvládá Nvidia Shield.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TAMA18 22. 2. 2018 07:55

Myslím, že pro kvalitní stream ze sítě je nutný PC. Herní konzole jsou hračky. Video jistě bude v pohodě, je tam HDMI 2.0, ale jak audio ven? Audio pro externí D/A převodník ? Půjde ven audio v digi pro externí D/a převodník? Tak jak to jde u PC, s příslušnými transporty.
TAMA18
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků