PC kancelář, lehké programování, fotky 15 tis.

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod fatman 9. 1. 2018 20:47

Ahoj, prosím o návrh sestavy za stávající C2D E8400, 4 GB RAM, ATI HD 5400 - mám podezření na odcházející desku nebo zdroj - po restartu (jedno jestli restart systému po aktualizacích nebo ručně, občas po uspání) tak v 25 % nenaběhne a/nebo restartne se samo, baterka už měněna. Vypnutí přes menu Start nebo příkaz shutdown je 100% bez problémů, kondíky na desce se zdají být OK. Jinak mi sestava v podstatě stačí, ale už asi nemá wert do toho vrážet peníze.

Požadavek na hlučnost: Startující Boeing
Účel pořízení sestavy: Kancelář (Win, Office) 80 %, zbytek programování (Lazarus, VB(A)), přehrávání videa a audia, úprava a katalogizace fotek (Picasa, Zoner, ...), občasná konverze videa. Hry nehraju.
Finanční limit: 15 tis. Kč
OS: Win 10 (OEM, stačí Home)
Sestavíte si sami, taktování: Ne, Ne (už mě to neba)
Monitor: použiju stávající 22"w Samsung DVI + 19" Acer VGA (připojen redukcí DVI2VGA), rozšířená plocha, funguje na stávající sestavě dobře (vertikální rozlišení je skoro stejné)
Periferie: SSD - Ano, cca 256 GB; HDD - Ne, mám svůj 1 TB SATA; DVD, čtečka - Ne; Kbd, myš - PS/2 nebo USB mám.
RAM: 8 GB
Kvůli LPT tiskárně (HP LJ 1100 se spoustou ND a spotřebáku) bych na desce uvítal PCI (mám redukci PCI - LPT).

Starou sestavu po vyndání 1 TB HDD (zůstane tam 320 GB HDD + 128 GB SSD) si nechám jako zálohu nebo přenechám dál rodině, k využití tam extra moc není.

Historicky jsem byl vždy spokojen s CPU Intel a poslední 3 sestavy desky ASUS
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 9. 1. 2018 21:06

LPT - mně pro HP LJ 1100 na Windows kdysi dobře fungovala redukce USB-Centronics (nebo to bylo USB-LPT, už nevím?). https://automatizace.hw.cz/jak-na-vytvo ... -notebooku
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Foxik88 10. 1. 2018 00:35

tady máš takový první nástřel:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... IX013WVE01

není tam PCI ale deska má LPT jako vnitřní konektor, proto tam je vyvedení na zadní panel, ale nevím jak na tom je ta tiskárna s ovladači na windows 10, které potřebuje deska... Pokud se vymění i ventilátory ve skříni tak bude nejhlasitější disk. Něco podobného jsem teď dělal na domací úpravu fotek a je to fajn svižný počítač....

windows se dají sehat na aukru za pár korun....
Foxik88
Junior

Odeslat příspěvekod fatman 10. 1. 2018 20:27

Díky za návrh. Tiskárna by měla být OK, Win 10 s univerzálním ovladačem ji podporuje.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků