Pracovní/herní PC - 40k Kc bez GK, LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sova.m 14. 1. 2018 15:02

Zdravím,

rok se s rokem sešel a asi by se hodil nějaký upgrade mého PC. Spíše ale než upgrade, bych vyměnil celou sestavu (zdroj není modulární a do současného casu se 1080 nevejde na horní pozici a prostě se mi líbí R6). V současné době mám toto:
ASUS P8Z77-M PRO
Intel Core i5-3570K (@4.4 Ghz)
Corsair CX Builder Series 500W
Kingston 16GB (4x4GB) DDR3 1333
ADATA Premier Pro SP920 - 512GB
Seagate Desktop HDD - 1TB
GeForce GTX 1080 GAMING+ 8G
Arctic Cooling Freezer 13
Arctic Fan F12 PWM
Samsung SH-224BB, černá, bulk
Seagate Desktop HDD - 1TB
TP-LINK TL-WN781ND
SoundBlaster ZxR
Corsair CX Builder Series 500W
CoolerMaster Elite 311, black-silver
Samsung C32H711

Ze staré sestavy použiji grafickou kartu (a tam vrátím zpět starou HD7870) a zvukovou kartu (SoundBlaster ZxR). CPU do nového PC (Core i7 8700K) budu mít zítra za cca 7k (je ale pro orientaci v košíku).

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI
Při práci preferuji co největší ticho, což současná sestava +/- splňuje (GK se při práci netočí). Ale je bohužel slyšet zdroj. Při hraní by se také ticho hodilo vzhledem k otevřeným sluchátkům, ale současná "hlučnost" je celkem ok. Bohužel upgrade na accelero se mi moc dělat nechce, jednak jsem to nikdy nedělal a nechci porušit záruku.
Tedy LN či šel by ULN?

UCEL PORIZENI SESTAVY
50% hry, 30% Citrix, 20% programování (Android Studio, Visual Studio)

FINANCNI LIMIT
cca 40k, ale není úplně pevný

OPERACNI SYSTEM
Mám win 10 pro

SESTAVITE SI PC SAMI?
Ano

BUDETE TAKTOVAT?
Ano

MONITOR + JEHO ROZLISENI?
Samsung C32H711 (1440p) a LG Flatron IPS235P (1920*1080)

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?
Holou skříň

Zde je adaptovaný návrh od kineczka (velké díky za jeho práci tady na fóru) z jedné podobné sestavy s Noctua:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_418T0137NW0145HX014191012W39022TI2060UTD013MAM013REO013WHE01

A zde bez Noctua, s Arctic:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_37NW0145HX01418T013MAM013LLE063V29013WHE014191013REO01

Chtěl bych NVMe, ale nejsem si jist tím WD. Přemýšlel jsem o Samsung 960 PRO (nebo EVO) v 512GB verzi (256 je pro mne málo). Dále si nejsem jist s tou první variantou, zda má cenu dávat takové peníze za Noctua, když to všechno pak při hraní zkazí disk a GK. Při práci na grafiku a plotnový disk vůbec nesahám, tedy hluk neprodukují.

Děkuji za rady a názory
sova.m
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 1. 2018 15:25

Nechceš si to Accelero nechat bez porušení záruky udělat profesionálně? Já teď jsem odkázán jen na mobil, proto stručná reakce bez návrhu.

WD black se neboj, cenou a výkonem jde o dobrou volbu. EVO je super, ale o něco dražší. Accelero fakt chceš, věř mi...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sova.m 14. 1. 2018 15:40

Mno, to by také byla varianta, plus bych chtěl i delid CPU (na to si také sám netroufnu). Je to opravdu až takový rozdíl? Ta MSI mi přijde celkem tichá (oproti původní Gigabyte HD 7870, která je jako boeing). Plus kdyby se s kartou něco později odehrálo, předpokládám že by se accelero muselo sundat a nasadit zpět původní chladič, že? U delidu je podobný problém, ale tam ta úprava není tak očividná...
sova.m
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 1. 2018 15:58

Ja samozrejme DELIDy delam - na vyber je mezi tekutym kovem a obycejnou pastou, doporucuji to prvni, ale aby to melo smysl, je vhodne dat kov pod i nad vicko, tzn jak mezi jadro a rozvadec, tak mezi rozvadec a chladic.

U DELIDu je uprava jeste ocividnejsi a zaruka konci. Puvodni pastu i lepidlo je nutno odstranit, plus zpetne lepim oranzovym tmelem a davam IHS vzhuru nohama (180°rotace) ... naschval, protoze stopy tekuteho kovu na jadre/ihs stejne zustanou (a vyrobce tudiz modifikaci zjisti a RMA stejne tak jako tak zamitne), tmel ma jine slozeni i konzistenci nez original lepidlo ...

Pokud nekdo (Alza) drzi zaruku na DELIDovany procesor, dela to prodejce na vlastni triko s tim, ze pri pripadne reklamaci jde cena noveho CPU za nim. Vyrobce by takovou reklamaci ani Alze neuznal. Proto jsou DELID procesory tak strasne drahe. (Na druhou stranu jsem za celou svou vic nez patnactiletou praxi zazil jednotky reklamaci procesoru, fakt jich ani deset nebylo ... z x tisic kusu je to skvely vysledek bych rekl.)

U grafiky jde v reklamaci hlavne o vymenu kus za kus, takze bys zpet dostal kartu s original chladicem, coz se vzhledem k cene Accelera a Noctua ventilatoru rovna 2x nevyplati, bych rekl. ;) Ale jinak pokud je zpet nasazen korektne original chladic, vyrobce nic neresi a kartu vymeni - plati pro MSi, jine graficke karty v podstate nedelam.

Reklamaci grafik je podstatne, velmi podstatne vic, nez u procesoru.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sova.m 14. 1. 2018 16:56

Hmm, na to accelero si opravdu netroufám, pak případně řešit komplikovaně reklamace se mi moc nechce. Vzhledem k tomu že procesory jsou nejméně poruchovou komponentou, tak nechám udělat jen ten delid. Plus procesor se nechá pak sehnat snadno i jiný, s kartou je to o dost horší...

Pokud bude i delid, nevyplatilo by se chlazení CPU nějakým AiO řešením? Když bude průhledná bočnice, tak by nějaký RGB kolotoč mohl vypadat i dobře...
sova.m
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 1. 2018 20:04

Pokud nevadí poslouchat i čerpadlo...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sova.m 15. 1. 2018 11:02

Jeste jsem AiO v realu nikdy neslysel, tak tezko rict. Ale asi ne. Ok, nebudu vymyslet nesmysly. Diky :).
EDIT: Tak CPU je uz doma. Co si tedy myslite o zbytku sestavy? Vzhledem k tomu ze nebudu chtit accelero, tak je noctua asi zbytecna ze?
sova.m
Junior

Odeslat příspěvekod sova.m 21. 1. 2018 12:06

Po delším přemýšlení nakonec jsem vybral komponenty takto (procesor mám už doma):
https://www.czc.cz/227938,223351,226793,200381,202401,213645,220764,185922/kody

Možná paměti jsou trochu zbytečné, ale líbí se mi možnost aura sync. Ale pořád si nejsem vůbec jistý chlazením, zda vzít Noctua nebo ne. Raději jsem tam tedy kliknul lepší Arctic, který by měl mít lepší ventilátory (nehledě k tomu, že ta černo bílá i lépe vypadá, se zavřenou bočnicí by to bylo jasné, ale chci se na ten kolotoč uvnitř také dívat). Prosím o radu, zda to co mám v košíku dává smysl (omlouvám se za CZC, ale v Alfě nemají ten Arctic a paměti) případně doporučit jinou volbu. Moc děkuji

P.S. Někdo v Praze ochotný udělat delid CPU? (nerad posílám věci poštou)
sova.m
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 1. 2018 12:59

Musel bys do HK.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malay 21. 1. 2018 14:35

K delidovanému a přetaktovanému CPU se ideálně hodí chladič s celistvou poniklovanou základnou, např Thermalright True Spirit 140 Power (černá a bílá), nebo lépe dostupná Noctua.
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sova.m 21. 1. 2018 17:10

Ok, zatím to moc nevypadá že by Delid někdo kvalitně dělal v Praze, tak to asi budu muset překousnout a pořádně procesor zabalit nebo si udělat autem výlet...napisu SZ

Tedy zpět k chlazení, co kdybych udělal toto. Vzal DH-14, ci DH-15 a nahradil ventilatory timto https://www.czc.cz/noctua-nf-p14r-redux-1500-pwm/155430/produkt?

A doplnil 6x timto do casu https://www.czc.cz/arctic-fan-f14-silent/213645/produkt
A nebo rovnou celou Noctua variantu jak je v prvním příspěvku?
Zbytek komponent je ok? Diky
sova.m
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 1. 2018 00:53

Vem D14 a nech jak je, i tak budeš spokojený. Věř mi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sova.m 23. 1. 2018 09:51

Dekuji moc vsem za rady a pomoc. Nakonec jsem vzal Scythe Mugen 5 a zadne vetraky jsem zatim neprehazoval. PC jsem vcera slozil, a pak zase rozebral, protoze prestalo fungovat RGB na ASUS STRIX Z370-E Gaming (V BIOSu prestala byt videt verze LED EC Version). Pod krytkou zadniho panelu (ta ktera sviti), je konektor ktery byl povysunuty!

Konektor byl zastrcen zpatky a vse funguje jak ma. Podle ROG fora je to celkem typicky problem. Tak pokud by mel nekdo podobny problem, tak nez poslete desku na reklamaci, tak mrknete na ten konektor. Mozna bych rovnou doporucil odsroubovat tu krytku (3 srouby) a zkontrolovat konektor pred montazi do bedny (a nekdo z QA oddeleni v ASUSu by se mel nad sebou zamyslet...).

Jinak, darem jsem dostal CoolerMaster MasterFan Pro 140 Air Flow, 140mm, RGB. Vypada to pekne, ale lezou z toho podivne zvuky. PC jako takove je temer neslysne, ale v tomhle vetraku nejak divne cvaka, takze pujde pryc, ale ten kolotoc je pak moc pekny (na chvili)...

Zkusim nataktovat a podle toho kam to CPU s teplotama pujde, tak to poslu na delid (delidovat spatny kus asi nema smysl, ze?).
sova.m
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 1. 2018 11:02

Dej vedet kam ses dostal, uvidi se.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shamp1x 23. 1. 2018 13:19

proč by to nemělo mít smysl? Budeš mít nižší teploty a tím i tišší ventilátor na CPU. V Praze dělá delid PKBO na Praze 4. :-)
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků