Herní PC, občasné pracovní 30 000,-

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dr. Ali 18. 2. 2018 12:20

Dobrý den,

Chtěl bych požádat o zhodnocení mnou vybraných komponentů a popřípadě navrhnutí lepší alternativy na herní a z části pracovní stolní počítat mezi 25 000,- a 35 000,- korun.
Mé znalosti ohledně počítačových komponentů jsou velmi omezené, proto se omlouvám za případnou neznalost navrhovaných komponentů.

Účel sestavy: Primárně herní

Finanční limit: Do 35 000,-

Operační systém: W10

Sestavení: Chtěl bych si nechat sestavu sestavit ve specializovaném servisu/prodejně (CZC.CZ, pokud by někdo
vědě o lepší alternativě budu rád)

Mnou navrhované komponenty:

1.)Základová deska: Asus Prime Z270-A Gaming/Mining - Intel Z270

2.)Procesor: Intel Core i7-7700K, frekvence 4.2 GHz - 4.5 GHz
(frenvenci procesuro bych chtěl vyšší než 3,7 GHz)

3.)Pamět Ram: Patriot VIPER LED 16 GB (2x8GB) DDR4 3200, white
(nevím jestli by nebylo lepší k procesoru s frekvencí nad 3,7 GHz mít víc než 16 GB Ram)

4.)Grafická karta: GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti D5 4G, 4GB GDDR5
(co se týče této grafické karty, tak mi bylo řečeno, že na mnou vybrané komponenty má podprůměrný výkon a byla mi navržena alternativa GeForce GTX 1060 Ti)

5.)Pevný disk: WD Black (FZEX) - 1TB
(Ohledně pevného disky bych chtěl dodat, že do této doby jsem nepoužil SSD disk na operační systém. Bylo mi řečeno, že to počítač o dost urychlí a proto bych se chtěl zeptat jestli je tomu opravdu tak?)

6.)Chlazení CPU: CoolerMaster MasterLiquid ML120L RGB, vodní chlazení
(Vodní chlazení mě před nedávnem dost zaujalo ale vzhledem k tomu že s tím nemám žádné zkušenosti tak nevím jestli se vyplatí kupovat vodní chlazení místo obyčejného větráku který je o dost levnější)

7.)Chlazení disk: Scythe SCH-1000 Himuro Hard disk Cooler
(slýchávám že je to zbytečnost která nedělá nic a proto bych se chtěl zeptat jestli tato věcička v PC k něčemu je?)

8.)Zdroj: Cougar VTE, 600W
(Jsem obeznámen s tím, že zdroj se bude lišit vzhledem ke komponentům. Tenhle zdroj jsem zvolil vzhledem virtuálnímu k mnou vybraným komponentům)

9.)Skříň: BITFENIX Comrade, okno, černé
(co se týče skříně tak bych upřednostnil skříň s dobře přístupným vnitřkem pro lepší čištění a estetičtějším vzhledem)

10.)Příslušenství: Co se týče příslušenství tak bych chtěl řešit pouze monitor který doposud nevlastním, doposud nemám žádný vybraný, ale moje požadavky by byli 25 - 27 uhlopříčka a obnovovací frekvencí do 120 Hz do 6 000,-

Dopředu děkuji za vaší radu.
Dr. Ali
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 18. 2. 2018 13:59

Evidentně v tom máš hokej. Kupuješ starou výběhovou platformu, požadavky máš, decentně řečeno velmi zvláštní a některé otázky zrovna tak. Popravdě, z celé té sestavy bych nechal být maximálně paměti, zbytek to chce vzít komplet jinak.

Monitor je součástí limitu, nebo je těch šest tisíc zvlášť?
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 2. 2018 14:03

Jak pise kolega ... vsechno spatne, zpatky na stromy.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr. Ali 18. 2. 2018 14:05

To máte pravdu hokej v tom mám pořádný proto jsme se rozhodl napsat sem a dostat nějakou radu.
Monitor není součástí limitu.
Dr. Ali
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 18. 2. 2018 14:36

Co budeš hrát?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr. Ali 18. 2. 2018 14:46

S novým strojem bych chtěl hrát například nově vydané kingdom come deliverance, Dark Souls III, Dishonored II, CS:GO na víc jak 30 fps, a vše co vyjde následujících 5 let od koupi.
Dr. Ali
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 2. 2018 14:54

33.483,- Kc

6jadrova Core i5, 6GB GTX 1060, 16GB RAM, 240GB SSD, 1TB HDD ... pro fullHD tak akorat stroj.

Co se monitoru tyce, tam za 6tisic koupis ve 120+Hz jen TNka, tzn nic moc kvalita obrazu. Kdyz k tomu prictu, ze nemas na 120Hz+ graficky vykon v sestave, vychazi mi spokojit se s normalnim panelem, ktery sice nebude mit 120Hz, ale bude se na nej dat divat i pri praci x hodin v kuse, aniz bys mel chut zahodit hlavu.

Z duvodu vyse zminenych jsem do sestavy zahrnul 27" IPS panel od DELLu s fullHD rozlisenim a 75Hz obnovovaci frekvenci.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků